GT Sensor a Force 2019 – od základu nové fully!

9.7.2018

Mění se horská cyklistika, mění se požadavky na kolo, a proto se pro sezonu 2019 změnily také fully GT z řad Sensor a Force. A změnily se zásadně. Zhruba takto uvedli v norském horském středisku Trysil zástupci americké značky fakt, že jejich fully nyní sice vypadají konvenčněji, ale slibují mnohem více.

 

U nových modelů Sensor a Force nově najdete čtyřčepový systém odpružení zadní stavby – vlastně jako odkaz na legendární systém LTS (viz obrázek). Originální pojetí vycházející ze systému odpružení i-Drive je definitivně minulostí. Tolik změna zásadní, ovšem stejně zajímavá je i řada detailů.

Unikátní systém odpružení GT LTS

 

GT Sensor Carbon Pro, vrcholný model této trailbikové řady. Ta čítá celkem pět provedení, tři s karbonovým a dvě s hliníkovým rámem. Pro všechny jsou společné zdvihy 130 mm, 29″ kola a geometrie – z důležitých údajů zmiňme především hlavový/sedlový úhel 66/76,46 stupňů, délku zadní stavby 433,62 mm či reach 474,8 mm (velikost rámu L).

Výměnný adaptér ISCG – praktické, hlavně u karbonového rámu. A dodejme věc snad ještě praktičtější – závitové středové pouzdro!

Flip chip – otočením drobného prvku lze ovlivnit výše uvedené údaje geometrie (platné pro pozici “High”), především měnit výšku středu (přesněji BB drop) o 7 mm, hlavový úhel o 0,75 stupně (a také hodnotu označovanou jako reach o 5 mm). To není málo, celá akce je přitom velmi snadná, proveditelná během chvilky i v terénu.

 

Seznamte se, u GT Sensoru a Forcu nově najdete čtyřčepový systém

Nezbytný doplněk karbonového rámu – ochrana. GT na detaily nezapomíná.

Podle nás i většiny zúčastněných novinářů na testování novinek dobrý nápad – vedení bovdenů s lanky a hadičky zadní brzdy po horní straně spodní trubky. Při pohledu zboku nejsou hadice vidět, neruší design, přitom je vše snadno přístupné a servisovatelné. Montáži košíku samozřejmě nic nebrání.

 

GT Sensor Carbon Expert, další parádní barevná kombinace, co říkáte?

 

KOMPLETNÍ PŘEHLED MODELŮ GT SENSOR 2019 STAHUJTE ZDE

 

Novinky jsme hned po představení mohli otestovat na skvělých trailech v norském Trysilu. Podrobně o zkušenostech v zářijovém vydání Vela.

 

A rozhodně to nebylo jen testování “kosmetické”

 

 

GT Force Carbon Pro a vůbec celá řada Force nese stejné prvky jako Sensor. Liší se především zdvihy 150 mm, průměrem kol 27,5 mm a samozřejmě geometrií. Opět pár důležitých čísel s dovětkem, že je i zde ovlivňuje pozice Flip chipu a že jde o velikost rámu L a pozici Flip chipu “High”: hlavový/sedlový úhel 65,75/76 stupňů, délka zadní stavby 432,4 mm a reach 470 mm.

 

 

KOMPLETNÍ PŘEHLED MODELŮ GT FORCE KE STAŽENÍ ZDE

 

Tolik stručné představení novinek. Jejich podrobný test najdete v zářijovém vydání časopisu Velo – vychází 23. srpna.

Rudolf Hronza

Foto: autor a GT

 

 

 

 

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu