Gravel poráží cyklokrosky

4.11.2019

Katka Nash vyhrává světový pohár v cyklokrosu a vůbec k tomu nepotřebuje cyklokrosové kolo! Španělská značka Orbea, která je už roky technickým partnere týmu Clif Pro, totiž cyklokrosový speciál ve své nabídce vůbec nemá! Katka sedlá gravel speciál Terra, jehož maloobchodní cena je pod 80 000 Kč. Šílenství některých jezdců, a často především rodičů mladých jezdců, po kolech za astronomické ceny a honba za gramy za každou cenu v tomto kontextu vyznívají poněkud humorně.

Pozorní čtenáři Vela jistě vědí, že gravel kola jsou nižší, delší, těžší a univerzálnější, než závodní cyklokrosové speciály. Katce jistě nahrál i fakt, že první dva závody byly extrémně těžké a blátivé. Stále ale platí fakt, že vedoucí žena světového poháru v cyklokrosu 2019/2020 vyhrává na gravelu. Katka je na svou Terru hodně zvyklá, protože ve Spojených Státech absolvovala spoustu extrémních gravel závodů, drtivou většinu z nich, zcela mimo pozornost evropských médií, vítězně.

Kromě nesporných mimořádných sportovních i lidských kvalit české závodnice to vypovídá i o tom, že Orbea Terra je nepochybně skvělé a univerzální kolo. Model, který Katka Nash jezdí ale v katalogu Orbey (www.orbea.com) nenajdete, tým totiž využil služby MYO – možnosti individuálního designu kol určité kategorie, kterou Orbea nabízí, a jezdci Clif Pro Teamu mají kola ve svých modro červených barvách.

(tz)

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu