Grand Prix v Plzni pro Richarda Habermanna

29.6.2022

Sedmý díl GIANT LIGY v Plzni – dvojnásobné bodování a počasí se zklidnilo na příjemných 24 °C. Ale i tak byla na řadě jezdců znát letní únava. Nejaktivnější byl tentokrát junior Jaromír Kohout, který zvítězil v bodovací soutěži v měsíci červnu.

Sportovní odpoledne na Rapidu odstartovaly opět kategorie žáků a kadetů, kdy se pořadatelství závodu pro mládežnické kategorie zhostil Jakub Kubias se svým týmem RKCA. Přijela řada mladých talentů, která si mohla vyzkoušet jedinečný okruh v Plzni na Doubravce.

Hlavní závod se opět startoval handicapovaným startem, kdy 30 vteřin před pelotonem Elite vyrazili vpřed jezdci kategorie masters a junioři. Junioři opět nenechali body na pásce jen tak ležet a bodovali hned od začátku. Skvěle si opět vedl Jaromír Kohout, kterému pomáhal stájový parťák Vladimír Kroc (oba RKCA). Tito mladíci se neztratili ani v hromadných spurtech, když je dojelo Elitní startovní pole. Peloton tentokrát dojel „první vlnu“ až po sedmi kilometrech.

Jelo se rychle, i když se řada jezdců hlídala a nebyla tak možnost k únikům. Jednou za čas se podařilo odjet dvojici pouze na tři kola. Náskok byl však rychle smazán a body se dělily ve spurtech celého startovního pole. Velice dlouho se tak na čele se stejným počtem bodů držela čtveřice Boubal, Kelemen, Habermann a Fiala. Až únik Richarda Habermanna 10 km před cílem prakticky rozhodl závod. Díky nasbíraným bodům odskočil od pronásledovatelů a i přes defekt se čtyři kola před cílem mohl Habermann radovat ze zaslouženého vítězství.

Závodníci Dukly tentokrát udrželi Petra Fialu na pěkném třetím místě, kdy druhou příčku bral další aktivní sparťan Pavel Kelemen.

Skvělý výkon předvedl junior Jaromír Kohout, který by se svými 13b obsadil v celkovém hodnocení mezi eliťáky 4. místo. V kategorii junioři, mu tento bodový zisk v pohodě stačil na zasloužené vítězství. Navíc zvítězil i v soutěži aktivity Bageterie Boulevard prestige (soutěž aktivity) napříč kategoriemi v měsíci červnu.

Před prázdninovou pauzou si zasloužené vítězství z Plzně odváží Richard Habermann.

Richard Habermann v cíli: „Závod se rozhodl až ke konci, kdy už všichni byli na limitu, a z toho jsem se zvednul do sólového úniku a nasbíral jsem zbytek bodů.“

Osmý díl Giant Ligy 2022 pokračuje v neděli 28. srpna v centru města Hradce Králové.

(tz)

foto Tomáš Tesař

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu