Grand Prix INKOMO v Plzni vyhrál Michal Boroš

16.9.2020

Pátý finálový díl GIANT LIGY v Plzni na Rapidu se jel opět za pěkného letního počasí a diváci i závodníci si tak mohli dopřát hřejivé paprsky zářijového sluníčka.

Do Plzně na kriterium dorazil vedle Petra Kelemena (CCC Sprandy) i kompletní cyklokrosový team ČEZ Cyklo Team Tábor v čele s Michalem Borošem. Do Plzně opět přijel i Jan Rajchart (Ethic sport cycling team).

Závod se jel ve vysokém tempu, kdy odskakovaly skupinky, kde nechyběl jak Kelemen, tak Boroš. Tihle dva borci využili dokonale taktické hry mezi týmy AC Sparta Praha a CT WEBER, kde finišoval boj mezi Janem Rybou a Martinem Boubalem. V polovině závodu se začal prosazovat i Henri Uhlig (rad.net – Rose Team) a bodově mu to tentokrát stačilo v nabité konkurenci na celkové páté místo.

V závodě byli opět velice aktivní i junioři z domácího týmu Roman Kreuziger Cycling Academy, nejlépe se tentokrát vedlo Stanislavu Procházkovi, který se stal i nejlepším Juniorem GIANT LIGY PLZEŇ 2020.

V soutěži aktivity Bageterie Boulevard prestige jsme se opět mohli těšit na Oldřicha Novotného (CT WEBER) vs. Jana Šubrta (Cyklo Atom). A právě Novotný tentokrát o jediný bod vyhrál a oblékl se znovu do puntíků v měsíci září.

Ženám tentokrát kralovala Kristýna Burlová (Team Dukla Praha), v kategorii Masters jezdce nad 40 let vyhrál Petr Ruman (Cyklo Atom) a zároveň se tak mohl radovat z celkového vítězství v NaCesty.cz Cupu 2020.

Celkovým vítězem seriálu GIANT LIGA PLZEŇ 2020 po COVID-19 se tak stal zaslouženě Jan Ryba (AC SPARTA PRAHA).

Petr Kelemen v cíli: „Bylo to dneska trošku těžší, protože jsem po nemoci, takže to bylo spíš takový na rozjetí. Myslím si, že to byl dneska super trénink před dalším dráhovým programem, který mě čeká “.