Giant představuje zcela inovovaný Reign

1.12.2022

Vyšší univerzálnost, boj o každou vteřinu, super vlastnosti při agresivní jízdě, to jsou klíčové vlastnosti, pro které vznikla již osmá generace modelové řady Reign. A byl to právě Reign, kde značka Giant poprvé v roce 2005 představila světu systém odpružení Maestro, jeden z prvních systémů zrozený pro agresivní trailové ježdění ještě před tím, než doznaly Enduro závody své dnešní popularity.

Nejen závodní geny, vetknuté této generaci skrze testovací jezdce Giant Factory Off-Road Teamu, který se na vývoji podílel a na prototypech tohoto modelu získal nejedno pódiové umístění v letošní Světové Enduro Sérii, ale i všestrannost pro drsnější sjezdy nebo výlety do bikeparku, to je nový Reign. Tato řada bude nově spoléhat na přepracované odpružení, nastavitelnou geometrii a u některých úrovní možnost použít vzadu 29“ nebo 27,5“ kolo pro větší všestrannost.

V klíčových úpravách řady Reign zmiňovaný nový systém zadního odpružení Maestro má nyní zdvih 160 mm, což je dalších 14 mm oproti předchozí generaci. Tlumič s čepovým uložením nabízí delší zdvih (62,5 mm ve srovnání s 60 mm), dávající mu hladký a aktivní pocit na jakkoli náročném trailu.

Horní vahadlo z materiálu Advanced Forged Composite zajišťuje systému tuhost zlepšující ovladatelnost kola v zatáčkách, při zrychlování nebo letu těžším terénem. Vpředu dostaly modely Reign Advanced Pro i Reign vidlice se zdvihem 170 mm, které lépe pohltí nárazy na trailu a zlepší kontrolu. Reign SX s úkolem „vyžehlit“ nejagresivnější stezky a terén nabídne velmi jemné nastavení nejen 165mm zdvihu na zadním Maestru, ale i 190mm přední odpružené vidlice s dvojitou korunkou.

Snížení těžiště nového rámu v kombinaci s prodloužením geometrie usnadní manévrování s kolem v nízké i vysoké rychlosti, v členitém terénu i prudkých sjezdech bikeparku. Kromě toho nový třípolohový Flip Chip umožňuje jezdcům upravit geometrii tak, aby vyhovovala jejich jízdnímu stylu a podmínkám stezky. Nabízí nastavení sklonu středového složení v 5mm krocích (35, 30 nebo 25 mm) a také umožňuje změnit úhel hlavové trubky (63,5, 63,9 nebo 64,2 stupňů) a úhel sedlové trubky (78,3, 78,7 nebo 70 stupňů).

Ve vysoké poloze čepu zvyšuje světlou výšku a je dobrou volbou do užšího, techničtějšího terénu. Strmější úhel sedlové trubky zde pomáhá při prudkém stoupání. Dejte Flip Chip do spodní polohy a hlavová trubka se položí a střed klesne. To dává kolu jistější ovládání při vyšších rychlostech. Pro ty, kteří chtějí neutrálnější nastavení, je střední poloha univerzální možností.

Kromě nastavení geometrie mají nové rámy další úpravy jako integrovanou ochranu spodní trubky nebo integrovaný úložný prostor ve spodní trubce. Do všech modelů a velikostí se také vejde láhev s vodou a mají nové vedení hadic a bovdenů pro čistší vzhled a výkon.

modelové řady Reign:

Reign Advanced Pro – celokarbonový rám

Reign – hliníkový rám

Reign SX – hliníkový rám, sériově jako mullet (zadní kolo může být pouze 27,5“), vyšší zdvih – 165 mm vzadu a 190 mm vpředu (dvoukorunková vidlice FOX 40)

modely a ceny pro ČR a SR:

Reign Advanced Pro 1 (Black Diamond/Carbon) = 174 999 Kč/6999 EUR

Reign Advanced Pro 2 (Orion Nebula/Carbon) = 135 999 Kč/5449 EUR

Reign 1 (Airglow/Cold Night) = 112 999 Kč/4499 EUR

Reign 2 (Black/Metal) = 91 999 Kč/3 699 EUR

Reign SX (Purple/Petra Clay) = 119 999 Kč/4799 EUR

Více se o novém kole dozvíte zde 

(tz)

Foto: Giant

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu