Ghost, Lapierre a další novinky

8.8.2018

Firma Schindler se kromě dovozu pneumatik soustředí i na dovoz kol Lapierre, Ghost, Electra a celou řadu značek doplňků, komponentů a oblečení.

Jmenovitě mezi ně patří Tubolito, Pepi´s, Continental, Qeridoo, Cratoni, SKS, Knog, Exustar, Kryptonite, RSP, Esi Grips, Nalini a jistě budou přibývat i další. Pozvánka na prezentaci směřovala do jejich nové budovy v Kravařích ve Slezsku.

Hlavní novinkou mezi německými koly Ghost je nový FR AMR, enduro sahající až k freeridu, má vyztužený rám s novými technologiemi a aktualizovanou geometrií. Mezi elektrokoly je to pak HybRide SL AMR, SL AMR X a to i zejména v karbonovém provedení vedle hliníkových.

Na celoodpruženém XC kole se stále ještě usilovně pracuje. Pevný Lector pro děti je kompatibilní s 27,5″ koly. U Ghostu se zásadně měnilo i osazení, na drtivé většině celoodpružených kol najdete pružinový tlumič a vlastní komponenty Ground 51. Ghost v sekci oblečení spolupracuje s německým výrobcem oblečení Vaude, díky tomu můžete očekávat nové kraťasy a bundu, kromě oblečení pro volný čas z biobavlny. Ghost navázal spolupráci i s výrobcem lahví Fidlock, nabízí je ve vlastním Ghost provedení.

Co se týče značky francouzské Lapierre, zaujme množství modelů postavených na pevném karbonovém rámu ProRace SAT s technologií pohlcování vibrací, ta se objevuje i na silničních kolech. Zajímavý je projekt silničního eletrokola E-Xelius s pohonem Fazua, ten váží jen 5 kil včetně baterie, nevyžaduje mnoho místa a přitom nabídne 60 Nm kroutivý moment.

Naprosto zásadní je ale proměna celoodpružených kol Zesty a Spicy. Nově mají společnou platformu, liší se jen zdvihy a osazením. Rámy mají proti dřívějšímu provedení jinak uložený tlumič, nižší těžiště, efektivnější odpružení, možnost záměny velikosti kol pomocí otočné vložky v rámu. Kolům nechybí metrický tlumič, vnitřní vedení, soudobá geometrie s velmi krátkou zadní stavbou a vyladěnými komponenty řízení. Praktickým detailem je úložný prostor ve výklenku spodní rámové trubky, který překrývá plastový kryt.

 

Podobný koncept používá i pro svá elektrokola, kde se také opakuje pohon Fazua schovaný ve spodní rámové trubce. Lapierre ale spolupracuje i se Shimanem, Boschem i Yamahou, kupříkladu na modelu Overvolt AM 400i.

Zaujaly nás i díly, obuv a doplňky, včetně oblečení.

Pedály Exustar pro XC, Trail, pro enduro mají i větší ohrádku

Ultralehké a ultratenké plastové duše Tubolito:

nové drobné osvětlení pro kolo i běh od Knogu

široká nabídka silikonových gripů a omotávek

Prezentace se zúčastnila i část TOPFOREX – LAPIERRE Pro Cycling Teamu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu