Finále Galaxy Stevens série za dveřmi

1.10.2018

Již dvanáctý ročník Kenda Tour de Brdy – Velká cena Strašic startuje v sobotu 6.října 2018  ve 13 hodin u restaurace Berten ve Strašicích . Cyklomaraton je určen pro amatéry, elitu, juniory, žáky, děti a nově i jezdce na elektrokolech. Závod je vypsán na třech tratích v prostoru CHKO Brdy a dětská trasa na okruhu v místě startu.

V letošním ročníku jsou připraveny trasy, které zavedou účastníky na nejvyšší vrcholy Brd, tzn. vrch Tok a Praha. Žákovská trasa na 33 km v rámci finálového závodu IL sano Cupu pojede okruh okolo Padrťských rybníků.  Na trase 63 a 33 km jsou populární ,,Gravel“ úseky na prašných a lesních cestách. Proto je vhodné mít s sebou 2 náhradní duše a pumpičku. Trasa 43 km je určena výhradně pro horská případně cyklokrosová (gravel bike) kola. Na medailisty z dlouhé trasy čeká prémie 10 000,- Kč. Je vypsáno celkem 25 věkových kategorií od nejmenších závodníků na odrážedlech po veterány. Pro všechny včas přihlášené účastníky je v cíli připraven oběd a na trase závodu bude zřízena občerstvovací zóna pod vrcholem vrchu Praha.

Závod se jede jako Mistrovství Galaxy Stevens série 2018 se zvýhodněným bodováním, celkové vyhlášení výsledků GALAXY STEVENS série 2018 a zároveň rozloučení s cyklistickou sezónou se poté večer odehraje v Kamenném Újezdě u Rokycan v restauraci Pod jasanem od 18 hodin za hudebního doprovodu skupin Artur, Cliché a Artur revival. Budou zde soutěže o ceny i tombola, kde bude hlavní cenou kolo. V celkovém hodnocení se vyhlašují dospělé kategorie a kategorie mladších a starších žáků a žaček od 10 do 14 let a juniorů i juniorek 15 -18 let.

Propozice a přehled přihlášených naleznaete na www.Galaxy-serie.cz a  https://sport-reg.cz/nova-registrace?zavod=495

Zajímavým zpestřením pro doprovod i účastníky může být prohlídka muzea dopravy a Muzea Středních Brd ve Strašicích.

(tz)

Foto archiv pořadatele

 

 

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu