Film a přednáška o Race Across America v Praze a v Chocni

24.2.2020

„Ultrapunkáč“ Dan Polman zvládl v červnu 2019 bezmála 5000 km dlouhý závod Race Across America vedoucí napříč USA ze západního pobřeží (Kalifornie) k východnímu pobřeží (Maryland) za 10 dní, 19 hodin a 49 minut. Stal se třetím Čechem v 38leté historii závodu, který jej dokončil.

Petr Novák zaznamenal celý příběh (od na čtyři kusy zlomené klíční kosti ani ne dva měsíce před startem, přes samotný RAAM, až po uvítání týmu na zaplněném náměstí v Nové Pace). „Můj život přines docela silnej příběh a Ňůmenovi se tak podařil natočit dost zajímavej dokument a dle reakcí zejména ženského publika asi trochu i americkej doják,“ dodává s úsměvem Danda Polman. Zároveň všechny zve na jeho dvě promítání spojené s dalším programem:

PRAHA: neděle 1. 3. 2020 od 19:00

Lokalblok, Praha 5 (kousek od metra Anděl) od 19:00, vstupenky na místě

CHOCEŇ: úterý 3. 3. 2020 od 18:00

Panský dům, afterparty v Cafe 59, předprodej na Ticketlive.cz

Program:

1/ „Stand-up“ přednáška (25 min)

2/ Film „Americkej DREAAM“ (48 min) – profesionálně natočený dokument (Beehouse.cz)

3/ Beseda

4/ Tombola o ceny

Více o RAAM:

Limit na dokončení 4940 km dlouhého závodu je pouhých 12 dní, jeho trasa vede třemi pouštěmi s teplotami až 50°C, přes tři horská sedla s výškou 3000 metrů, kde jsou teploty okolo nuly, přes pláně s nekonečnými rovinami a silným větrem i územím s častými dešti. Dan vylepšil nejlepší český čas a umístění, když dojel na celkovém 7. místě a 4. místě v kategorii do 50 let. V průměru denně překonal 460 kilometrů a spal 1 hodinu a 40 minut. Jak takto extrémní výkon je možné vydržet? Co vše lze na cestě napříč USA zažít a vidět? Odpověď na tyto i mnoho dalších otázek uslyšíte přímo od Dana Polmana v pražském Lokalbloku nebo v Panském domě v Chocni. Na místě bude možné též zakoupit knihu DREAAM.

Těším se na vás! Danda Polman, www.danielpolman.com.

Foto: Tadeáš Kopča / Traga.cz

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu