Expanze Cadexu pokračuje

1.3.2022

Značka Cadex, specializující se na produkty pro výkonnostní cyklistiku, představila zcela nový zapletený set a dva modely bezdušových pneumatik.

Nová zapletená kola Cadex AR 35 s hmotností pouhých 1270 g mají karbonové ráfky s vnitřní šířkou 25 mm a úpravou stěny Hookless, slibující ideální poměr tuhosti k hmotnosti ve své třídě. Tyto vlastností zajišťuje také přesný proces kladení vrstev vyztuženého karbonu, současně se starající i o vysokou odolnost proti poškození nárazem, stejně jako u modelů učených pro MTB XC.

Ale nejen samotné ráfky, ale i další součásti se vyznačují novými úpravami. Dokonalé odezva bez jakýchkoli ztrát nebo prodlev, to je zde úkolem pro náboj Cadex R2-C60 s keramickými ložisky a jak z názvu vyplývá, šedesátku západek v mechanizmu unašeče. Ty spolu se silnou plochou pružinou nenechají na pochybách v absolutně přesné a bezprodlevové reakci na záběr.

Zcela nové bezdušové pneumatiky AR a GX byly vyvinuty,k docílení maximální efektivity, rychlosti a kontroly ve smíšeném terénu, od silnice po hrubý štěrk. Oba modely se vyznačují super pružným pláštěm 170 TPI, kevlarovými patkami a Dual Shield ochranou proti defektu.

AR Tubeless je rychlá pneumatika připravená na závody, ideálně pro kostky a polní cesty, kde je rychlost a trakce prvořadá. I proto je zde použita směs Dual Compound s dezénem v podobě kosočtvercových výstupků na středovém běhounu a vyššími lichoběžníkovými vnějšími výstupky pro lepší trakci v zatáčkách. Je to pneumatika navržená pro všestrannost s rychlým odvalováním a zvýšenou kontrolu při všech rychlostech. V provedení 40×622 váží pouhých 425 g.

GX Tubeless je vyrobena pro agresivnější terén včetně sypkého štěrku a písku, lehkého bláta a drsných polních cest nebo stezek. I zde je směs Dual Compound, a nižším středovým běhounem s mohutnějšími vnějšími výstupky. Výsledkem je rychlost a přilnavost v nejrůznějších podmínkách a navíc přidaná kontrola v náročnějším terénu. I tento model je k dispozici v rozměru 40×622 a váží 445 g.

(tz)


 

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu