Evropská maratonská série je tu

29.3.2018

Pět nejlepších akcí v Německu, Itálii, Rakousku a České republice vytvoří v roce 2018 opět populární mezinárodní sérii horských kol. Některé závody mají za sebou více než 20 let zkušeností a jsou neodmyslitelnou součástí kalendáře mnoha cyklistů. Každých rok se všech pěti maratonů účastní přes 10 000 bikerek a bikerů.

O start v sezóně 2018 se znovu postará Author Král Šumavy v Klatovech. Tato tradiční sportovní událost se pořádá už po 25. a účastníci mohou očekávat mnohatisícové startovní pole a skvělé prostředí na závodních tratích i mimo ně. Už start na historickém náměstí v Klatovech je velký zážitek. Pokračuje se po nejkrásnějších stezkách Šumavy!

Série má v České republice další zastávku o týden později. Jablonné v Podještědí a okolí je dějištěm 19. Malevil Cupu, jedné z největších mezinárodních událostí horských kol v Čechách. Čtyři trasy vedou přes hranice do Německa a zpět do České republiky a jsou posety mnoha scénickými výhledy a technickými traily v Lužických a Žitavských horách.

Od poloviny července bude série pro účastníky opravdu intenzivní. 21. Salzkammergut Trophy v Bad Goisernu je předehrou minisérie tří závodů za čtyři týdny! Největší MTB maratón v Rakousku každoročně přitahuje více než 5 000 startujících ze 40 zemí do regionu Dachstein-Hallstättersee. Na výběr je celkem sedm tras, ze kterých si vybere každý, od 22 kilometrů pro začátečníky až po 210 kilometrů pro ty nejodolnější. Trasy vedou nejkrásnějšími místy regionu zařazeného do světového přírodního dědictví UNESCO.

O týden později si KronplatzKing v Jižním Tyrolsku odbyde svou premiéru v seriálu MarathonMan. Point to Point závod se startem v San Vigiliu ve výšce 1205 metrů nad mořem zavede účastníky přes náročné svahy a dlouhé adrenalinových freeridové sjezdy k cíli – 2275 metrů vysokému Plan de Corones. Jedinečný závod s krásnou kulisou Dolomit! Ale pozor – startovní pole je omezené na 800 účastníků.

Závěr série se tradičně koná o prvním srpnovém víkendu, na nejstarším MTB maratonu v Německu – EBM100 v Seiffenu. Již 26. vydání skvěle organizovaného podniku se jede na třech trasách a každý rok přiláká více než 1800 cyklistů do Krušných hor. Slavnostní předávání cen MarathonMan Europe se jako obvykle odehraje právě v Seiffenu. Tři nejlepší sportovci v každé kategorii budou oceněni a vítězové obdrží zlaté dresy od Elevenu.

mail@marathon-man.eu

Web: www.marathon-man.eu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu