Velo 8/2021

99 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 29.10.2021 Úvodník: UTRPENÍ ZBOHATLÍKA

Popis

PŘEDPLATNÉ VELO 2022

Jako každoročně touto dobou máme pro vás i letos připravenou nabídku předplatného na příští rok – včetně dárku anebo speciálních jednorázových výhodných možností pořízení cyklistických doplňků. Jako poděkování za vaši přízeň. Nabídku pro vás už 24 let připravujeme v podobném termínu, a přesto je letos něčím jiná. Jednak Velo s rokem 2022 vstoupí do svého již 25. ročníku, jednak je doba, jaká je, a tudíž je pro nás vaše přízeň možná ještě důležitější. Vážíme si jí a děkujeme za ni! Bez ní by nebylo Velo. Bez vás. Uděláme maximum, aby se vám Velo stále líbilo a bavilo vás ho číst. Doufáme, že se s vámi nad ním budeme potkávat i v příštím roce.

Vaše redakce časopisu Velo

 

 

 

TAKOVÁ NORMÁLNÍ ENDURO RODINKA

Klokočkovi – závodí dcera, syn a otec, a chtěla by i matka! Vztah ke kolu měli odjakživa, vše ale posunul na úplně jinou úroveň talent syna Vojty, který už v deseti letech závodil s dospělými v enduru a letos se v 16 letech dokázal prosadit i mezi elitou, když třikrát zvítězil v domácích top závodech. Navrch přidal 10. místo při své premiéře ve Světovém poháru!

 

Q-FAKTOR A ŘETĚZOVÁ LINKA

Volně související pojmy, které je dobré znát. Obzvlášť pokud se pustíte do výměny některých komponentů pohonu, je vhodné alespoň tušit, co mohou ovlivnit. A vzít je v úvahu.

 

KARBONOVÁ ŘÍDÍTKA

Proč je chtít, jak vybrat ta ideální, na co dát pozor? K našemu průvodci přidá své zkušenosti i profesionální mechanik a my zas přihodíme 16 tipů na nejdostupnější karbonové modely jednotlivých výrobců.

 

JAN ŠKARNITZL

Říká se o něm mimo jiné to, že je korunní princ dvou generací českého závodního MTB XCO. Povídali jsme si o kariéře, zásadních okamžicích, o budoucnosti i o tom, jak se po letech opět potká v jednom týmu se svou sestrou Jitkou.

 

S PAVLEM HORNÍKEM

Na stezce i mimo ni. Tentokrát se hovor stočil otázkami na samotného Pavla. Pokusili jsme se ho veřejně obnažit…

 

HRAJEME O ZAJÍMAVÉ CENY

Zkuste soutěž Skládejte s Velem hned teď a tady!

 

DVOUDENNÍ KAPITÁN

Ryze osobní pojednání o akci Gravel Blinduro v České Kanadě, která má za sebou čtvrtý ročník. O závodění, zábavě, ale i o sázení stromků a o tom, zda se něco změnilo s výrazně vyšší počtem účastníků.

 

SALZKA NEZÁVODNĚ

Maraton Salzkammergut Trophy konající se v oblasti kolem Halštatského jezera je snad každému bikerovi známý. Ale dát si ho nezávodně, na pohodu a mimo ambiciózní davy? To je prý teprve nádhera!

 

Z ČECH NA STŘECHU AFRIKY

Aneb když vás vyzve Kilimandžáro, příběh v podání našeho předního freestylisty Tomáše Zejdy: „Závodění je jedna věc, ale tak trošku už to v mém případě bylo celé furt dokola, a já chtěl trošičku víc.“

 

ZÁTOČINY SVRATKY

Seriál Deníky od pramene opět zve do sedel, tentokrát do kouzelné blízkosti řeky Svratky.

 

PODÉL LABE K MOŘI

Jde to i nonstop! Stačí se jen sbalit a vyrazit. „Tahle výprava se stala mou výzvou, kdy od myšlenky k realizaci nebylo vůbec daleko.“

 

VŠICHNI DO LEDOVÉ VODY!

Otužování jako doplňková aktivita sportovce očima Velo trenéra.

 

ÖHLINS & CANE CREEK

Hvězdné duo na konci seriálu věnovaného tlumičům.

 

VYBÍRÁME IDEÁLNÍ SEDLO

Správnému nastavení posedu se ve Velu věnujeme pravidelně, je důležité nejen pro dobrý pocit z jízdy. Tentokrát jsme zkusili metodu Pro Saddle Selector, která má cyklistu dovést k ideálnímu tvaru sedla z nabídky firmy Pro. Jako bonus jsme pak absolvovali nastavení posedu metodou Bike Guru.

 

JAK SE STAVÍ OBCHOD SNŮ

Z nedostačujících prostor takřka do „galerie“, a to za pouhých osm let existence firmy. Byli jsme se podívat v údajně nejhezčí domácí prodejně kol a zaznamenali pro vás jeden zajímavý životní příběh.

 

TESTY

CANNONDALE JEKYLL 2

aneb když má kolo o kladku navíc

 

CANYON EXCEED CF SLX 8

zcela návykový hardtail

 

SPECIALIZED TURBO LEVO PRO

mullet bike z jiné dimenze

 

PRODUKTY: brašnový set pro bikepacking WOHO, světlo FENIX BC30 V2.0 s dálkovým ovládáním, přilba MET VELENO, dlouhoprsté rukavice FORCE MTB POWER, zadní blikačka LEZYNE STICK DRIVE, brýle NEON ROAD PHOTOTRONIC PLUS

Menu