VELO: 5/2017

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 08.03.2018 Úvodník: PŘÍBĚH Z PRAHU

Popis

TIPY REDAKCE

TELESKOPICKÉ SEDLOVKY Teleskopická sedlovka. Komponent hybatel, jeden z nemnoha, které lze označit za milníky historie cyklistické techniky. Přináší plynulou jízdu terénem, pomáhá snáze zvládnout technické pasáže i průjezdy zatáčkami. Jako stále poměrně mladá novinka ale staví před řadu bikerů ještě pořád otazníky – jak vybírat, jak pečovat či opravovat.

 

 

NEJLEPŠÍ ALPSKÉ TRAILY Vyhraďte si prázdninový týden, protože po přečtení tohoto článku budete chtít vyrazit. Bikový „Zlatý trojúhelník” se skvělými traily zahrnuje tři státy a vytyčují jej tři města – Arosa (Švýcarsko), Livigno (Itálie) a Ischgl (Rakousko). Co se týče bikování, staré dobré Alpy, obzvláště na evropském písečku, překoná podle nás jen máloco.

 

 

NESPOUTANÝ CAPE EPIC Fotograf Michal Červený byl při tom. Náš africký zpravodaj přivezl z letošního dějství „bikové Tour de France” tři zajímavá témata – dvojrozhovor s Jaroslavem Kulhavým a jeho parťákem Christophem Sauserem na téma závodění ve dvojici, typický etapový den Jaroslava Kulhavého a zajímavé střípky.

 

 

 

ROZJÍŽDÍME SE PŘED ZÁVODY Velo trenér poradí, jak se správně rozehřát před krátkým XC závodem i dlouhým maratonem. Ano, způsoby se různí dle délky trati. A samozřejmě přidá tréninkové rady na květen.

 

VELO TRENÉR: NAD DOTAZY ČTENÁŘŮ Tentokrát podrobně na tato témata: bolest krční páteře, vnitřní stabilizační systém, výkon a káva, ale i prochlazení při jarním tréninku a následná prevence nemoci.

 

OSTROV ZASLÍBENÝ ENDURU Nový Zéland se stává Mekkou endura. Náš přední jezdec Milan Myšík zde strávil téměř dva měsíce nejen přípravou na skvělých trailech, ale i závoděním, a ne ledajakým – s kolegou a kamarádem Janem Vanerem si střihli například dva etapové enduro závody. Jak se na Zélandu jezdí a závodí?

 

 

JAK SE SJÍŽDÍ KILIMANDŽÁRO Názorně předvedou hvězdy bikového nebe Danny MacAskill a Hans Rey. Nejvyšší volně stojící masiv na světě a nejvyšší hora Afriky (5895 m) nabízejí skvělé zážitky i proto, že s přibývající nadmořskou výškou se postupně vystřídá několik klimatických pásem s příslušnou, tedy hodně odlišnou vegetací – od úrodných oblastí přes deštný prales a vřesoviště až po arktické podmínky.

 

HRAJTE O KOLO ZA 50 000 Kč! Tento měsíc na vás navíc čekají i dílenská pumpa Lezyne v ceně 2090 Kč a dva batohy Kellys Lane 10 každý za 1799 Kč! Hrajte zde.

 

ZA PROKLETOU KAPLÍ Nový seriál Zapomenuté příběhy baroka odvypráví svůj třetí příběh – tentokrát vás pozveme na Bzenecko.

 

 

TESTY, TESTY, TESTY

► SARACEN ARIEL ELITE – endurová výkladní síň nevšednosti

 

► SOUBOJ MOTOR NA MOTOR – čtyři e-biky silných značek v jednom testu: Cannondale Mottera 3, Giant Full-E+ 2, Haibike Xduro HardNine Carbon 8.0 a Specialized Turbo Levo FSR Comp CE 6Fattie

 

 

► KROSS MOON 3.0 – endurko polské značky příjemně překvapilo, anebo když biku chutnají hlavně sjezdy

 

► KELLYS GIBON 70 – v nabídce téhle značky chybí máloco – hardtail na plusových kolech nevyjímaje

 

► VÁŽÍ NA GRAM STEJNĚ, ALE NEJSOU STEJNÉ – XC hardtaily BMC TeamElite 02 a Ghost Lector 3 LC v cenové kategorii 60 000-65 000 Kč

 

► TESTY DÍLŮ A DOPLŇKŮ: pláště SCHWALBE FAT ALBERT, batoh ENDURA MT500, nosič kol na automobil SARIS BONES 2, oblečení EKÖI PRIMAVERA a brýle KELLYS STRANGER SHINY BLACK POLARIZED

 

 

VELO DLOUHODOBÉ TESTY 2017

► ROCK MACHINE BLIZZ 70-27+ – první seznámení leccos naznačí

 

► CANNONDALE SCALPEL-SI CARBON 3 – hlavním tématem druhého, podrobnějšího dostaveníčka s tímto bikem je jednonohá vidlice Lefty, její výhody i nevýhody

 

► GIANT TRANCE 2 LTD – po čtyřech měsících zní zatím stále ne konečný verdikt takto: velmi solidní bike velkých předností a drobných nedostatků

 

► KONA HEI HEI DL po prvních měsících soužití potvrzuje první poznatky – neuvěřitelně schopný a univerzální XC nástroj

 

ŠEST OSOBNOSTÍ NA JEDNO TÉMA Tentokrát zadání souvisí s obsahem: váš pohled na elektrokola, obecně i ta „sportovní”. Jak je vnímají Jan Škarnitzl, Jiří Fikejz, Radomír Šimůnek, Barbora Průdková, Jana Bártová a Michal Červený?

Menu