VELO: 1/2017

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 23.12.2016 Úvodník: V KOPCÍCH PRO PSYCHIATRA

Popis

VELO OTEVÍRÁ TÍMTO VYDÁNÍM 20. ROČNÍK. DĚKUJEME VÁM ZA PŘÍZEŇ – BEZ VÁS BY TO NEŠLO! A přejeme vám klidné svátky a příjemnou jízdu rokem 2017.

 

VELKÝ TEST ZIMNÍCH TRETER A RUKAVIC Není-li pro vás cyklistika pouze sezonním sportem, ale celoročním, potřebujete odpovídající výbavu. Brzký letošní nástup zimy nám umožnil dostatečně prověřit pět párů zimních treter a tucet párů zateplených rukavic. Rozdíly mezi jednotlivými produkty byly velké. Testovali jsme Tretry: Crono MTB Artica CW1, Northwave Extreme Gore-Tex, Shimano MW5, Specialized Defroster Trail a Vittoria Frost MTB – plus ohlédnutí za loňskými testy modelů Lake MXZ303 a XLC CB-M07 Rukavice: Author Windster X5, BBB Coldshield, Craft Siberian, Endura Deluge III, Etape Lake WS, Fox Racing Forge CW, Gore Universal WS Mid, Grip Grab Windster, Northwave Power 2 Gel, Specialized Element 2.0, POC Avip Softshell a Vaude Tura II

 

 

VELO DLOUHODOBÝ TEST KOL 2017 DRUHÁ VÁRKA SE PŘEDSTAVUJE Tentokrát přinášíme první testy Giantu Trance 2 LTD, Cannondalu Scalpel-Si Carbon 3 a Kony Hei Hei DL.

 
 

 

POVOLÁNÍ: MECHANIK Další položka v seriálu o cyklistických zaměstnáních odškrtnuta. Jak vypadá a co obnáší práce cyklistického mechanika, přiblíží Dan Boubín.

 

MENTÁLNÍ TRENÉR HVĚZD Radim Valigura nejprve trénoval tělo, své i svých svěřenců. Poté se ale zaměřil především na hlavu. Jeho rukama prošla i taková jména, jako je Martina Hingisová, aktuálně spolupracuje mimo jiné i s cyklisty – s Petrem Vakočem a Barborou Průdkovou.

 

SKOKY PRO DLOUHÉ LETY Příběh stavitelů nevšední vítkovické tratě pro obří skoky. BONUS: Reportáž z ojedinělé domácí akce Loose session 2016.

 

 

NA STEZCE – KOUZLO JIŽNÍCH BRD Na další ze seriálu okruhů domácími luhy a háji jsme vyrazili se čtenářkou Vendulou. Jižní Brdy nás dostaly, předložily skvělý mix přírody, výhledů, kamenů i kořenů. Skvělý biking!

 

 

BIKOVÁNÍ V LIBANONU ANEB NEBEZPEČÍ, KTERÉ NEBYLO Reakce lidí, kterým se Kamil Tatarkovič svěřil s tím, že se chystá do Libanonu na cestu po páteřních bikových trailech, byla stejná. Zbláznil ses? Realita této blízkovýchodní země však nakonec byla docela jiná.

 

 

AŤ ŽIJÍ ADAPTÉRY! Malí pomocníci velkého významu – bez nich bychom mnohdy byli odsouzeni ke zbytečnému nákupu nových věcí.

 

TESTY, TESTY, TESTY…

♦ HAIBIKE SEET FREERIDE 8.0 sto osmdesát milimetrů odvahy

♦ ISAAC BARYON 29 ostrý bike s puncem výjimečnosti

♦ CYKLOKROSOVÝ DUEL: Giant TCX Advanced Pro 2 a Trek Crockett 7 Disc. Karbon i hliník, kotoučová hydraulika, Sram Rival i Force – a podobná cena.

 

♦ AUTHOR REVOLT 29 HT raketa z domácích luhů a hájů

♦ rubrika Minitest: sedlo Specialized Myth Comp, trenažér Nexelo FE, svítilna Fenix UC30

 

 

TRÉNINK: LEDEN JAKO NEJKOMPLIKOVANĚJŠÍ MĚSÍC Velo trenér vás jím provede, nenechá tápat, ale současně vás přestane šetřit! Sezona klepe na dveře.

 

SKUTEČNĚ POTŘEBUJEME WATTMETRY? I mezi hobby jezdci se najde mnoho těch, kteří po takovémto zefektivnění tréninku pokukují nebo ho už přímo využívají? Opravdu je to ale takové terno? BONUS: Téma jsme doplnili typologickým přehledem možností.

 

 

PĚT DIRT-MOMENTŮ ROKU 2016 Vybírali je nejpovolanější – špičkoví jezdci Jakub Vencl a Tomáš Zejda.

 

POSEZONNÍ UVOLNĚNÍ Šestice osobností na téma životospráva po skončení sezony. Je to zajímavé, ale zásadní hříchy nečekejte.

 

ROK KARLY ŠTĚPÁNOVÉ Tentokrát o tom, jak se ani o Vánocích neodpočívá.

Menu