VELO: 12/2016

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 24.11.2016 Úvodník: STŘÍPKY PRO SMYSL

Popis

TIPY REDAKCE

 

40 LET MTB
ŘEPÁK – RETRO REPACK

Mountainbiking oslavil 40. narozeniny a my jsme je slavili s ním. Závodem Řepák jsme vzdali hold kalifornskému Repacku, kterým to před 40 lety vše začalo.
BONUS:
Řepácké nářadí vs. stroje Repacku
Malá sonda mezi koly více i méně historickými.

 

 

MOZAIKA – ČTYŘI DEKÁDY TLUSTÝCH GUM
Čtyřicet let MTB jsme rozdělili na čtyři části a v každé našli zajímavosti a osobnosti z různých oborů.

 

ÚSKALÍ PŘECHODU NA JEDEN PŘEVODNÍK
O přestavbě dvoj- nebo trojpřevodníkového systému řazení na jednoduchý jednopřevodníkový už bylo dost napsáno i namluveno. Co ale nezaznívá zdaleka tolik často jako hesla typu „jednoduchost", „úspora váhy" nebo „nepadá řetěz", jsou praktické aspekty výměny, případná úskalí, problémy či neznalost. Proto jsme vyrazili za „naším" mechanikem a konzultantem ve věcech servisních Danem Boubínem pro moudra – o délce či výdrži řetězu, jeho spojkách, o vodítkách, kompatibilitě a podobně.

 

 

ROZHOVOR
PILOT ZE ZEMĚ ŠTĚSTÍ

Se Slavomírem Pískatým jsme si povídali nejen o létání na jednom z nejnebezpečnějších letišť světa, ale i o životě v Bhútánu a lásce ke kolu, která přetrvává i v nadmořských výškách přes 4000 m n. m.

 

DRAČÍ ZÁVOD
Ve zkratce: 268 kilometrů, 6254 metrů převýšení, limit 16 hodin, nonstop MTB akce, místo konání Bhútán, nadmořská výška až 3000 metrů. Na tuto jedinečnou výzvu jsme se podívali očima českého účastníka.

 

TESTY, TESTY, TESTY…
♦ žhavé teleskopické novinky CrankBrothers Highline a Fox Transfer

♦ zimní kalhoty Craft Storm a Northwave Fast

♦ pluskové hardtaily aneb třikrát 650b+ v akci – Author Versus, Lapierre Edge a Rock Machine Blizz 50-27+

♦ převodník a pastorek Werk 1×10

♦ GPS computer Garmin Edge 25

♦ dámské okénko – sólo pro trail bike Specialized Women’s Camber Comp Carbon 650b (full 27,5", zdvihy 130/130 mm)

♦ rubrika Minitest: pouzdro na mobil na představec Author Shell, zateplený dres Specialized Therminal Mountain Jersey, MTB pláště Bontrager SE5 Team Issue a minipumpa Giant Control Mini Combo

 

VÁNOČNÍ TRÉNINKOVÁ NADÍLKA
Tři cesty na tři vrcholy sezony 2017, takové je zadání nového tréninkového seriálu, které už znáte – pokrývá a rozlišuje tři výkonnostní skupiny cyklistů. Nové Velo přináší nejen přesný rozpis na prosinec, ale také speciální na volné sváteční dny.

 

TRÉNUJEME PODLE SRDEČNÍ FREKVENCE
O existenci měřičů tepovky ví asi každý, jen málokdo je ale umí efektivně využívat. Naučíme vás to a přidáme typologické členění dostupných produktů.

 

DLOUHODOBÝ TEST 2017 ZAČÍNÁ
aneb HLEDÁNÍ ODPOVĚDÍ POKRAČUJE

Pokud jste sledovali naše letošní dlouhodobé testy, přesně víte, jak budou vypadat ty, které sáhly pro kola do kolekcí 2017. Opět nepůjde jen o samotné testy, ale i o naplnění vyslovených předpokladů. Ve hře jsou: XC full Cannondale Scalpel-Si Carbon 3, XC hardtail Canyon Exceed SL 7.9 Pro Race, trail bike Giant Trance 2 LTD, enduro Ghost FR AMR 6 AL, hardtail 27,5+ Rock Machine Blizz 70-27+ a XC/trail full Kona Hei Hei DL.

 

 

ÚVODNÍKOVÉ E-REAKCE
Úvodník z minulého vydání, který se zabýval e-biky, vyvolal spoustu reakcí, s částí zajímavých čtenářských příspěvků seznámí rubrika Pošta.

 

ROK KARLY ŠTĚPÁNOVÉ
Tentokrát naše přední závodnice píše o podzimním ohlížení.

 

ŠEST OSOBNOSTÍ NA JEDNO SPOLEČNÉ TÉMA
A tím tématem je domácí trénink – ani vztah profesionálů k domácím mučidlům není zrovna vřelý. Vypovídají Radomír Šimůnek, Jan Škarnitzl, Tomáš Slavík, Barbora Průdková, Jiří Fikejz a fotograf Michal Červený.

 

PUTOVÁNÍ S FOTOGRAFY – TASMÁNIE
Tasmánii, ostrovu nedaleko Austrálie, horské kolo doslova vrátilo život. Po zastavení důlní činnosti a následných skromných letech se tak stalo díky trailům, které máte možnost poznat ve společnosti Hanse Reye.

 

ŠKOLA KOLA – JÍZDNÍ DESATERO PEPY DRESSLERA
Poslední přikázání mistra v ovládání biku se zaměřuje na řízení.

 

PŘEPLNĚNÁ ŘÍDÍTKA!
Současnost nabízí tolik přístrojů a dálkových ovládání, že majitelé užších řídítek klidně mohou narazit na problém.

 

FINÁLOVÉ KOLO 2016
HRAJEME O BIKE ZA 55 000 Kč!

Skládat, poznávat a hlasovat můžete teď a tady.

Menu