VELO: 12/2015

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 27.11.2015 Úvodník: POŘÁD ŽIJU!

Popis

SERVIS KOLA A ŠEST PREKÉRNÍCH PROBLÉMŮ
Prasklý šroub, stržený závit ve vidlici nebo hlavice šroubu, zarezlá sedlovka, zničené ložisko nebo stržený závit pro košík, to vše jsou problémy mnohem horší a účet ohrožující mnohem více než třeba prasklý drát. Nikoliv však problémy neřešitelné, jak ukáže náš šikovný mechanik Dan Boubín.

 

VELO DLOUHODOBÝ TEST KOL 2016
OSM KOL, OSM CHUTÍ CYKLISTIKY
Osm jezdců, osm kol, tři čtvrtě roku. Až potud se scénář šestého ročníku dlouhodobého testu kol zdá být shodný s předešlými. Dál už je vše jiné – těch osm kol prezentuje osm chutí cyklistiky. Myšlenka je prostá: každý, kdo se poohlíží po novém kole či druhém (třetím, pátém) kole do garáže, si na začátku možná není svou volbou jist. Vždyť současná cyklistika je roztříštěna do mnoha a mnoha kategorií. „Opravdu tahle a tahle kategorie bude pro mne to pravé?" Na takovém základu je tentokrát vystavěn Velo dlouhodobý test kol. V prvním dílu přinášíme nejen první testy.

 

► Felt Nine 50 – dostupný hardtail jako doplněk k fullu
► Trek Procaliber SL 9.8 – pohodlný hardtail na závody namísto XC fullu
► GT Grade Carbon 105 – gravel bike pro svižnou jízdu po silnici i mimo ni
► Specialized Crux Elite X1 – cyklokroska jako doplněk k fullu
► Giant Anthem 2.0 27,5" – XC full pro závody jako náhradník za HT
► Rock Machine Blizzard 70-29 – trail bike jako náhradník za 29" hardtail pro ty, kdo od terénu chtějí víc, přitom nechtějí nepřijít o svižnou jízdu
► Canyon Strive AL 7.0 – druhé kolo k XC hardtailu pro terénní radost
► Lapierre Overvolt FS 600 – elektrokolo pro cestu za poznáním, kam se cyklistika také vyvíjí

 

 

LÁSKA, NEBO ŠÍLENSTVÍ?
Ultramaratony a podrobný pohled na ně, na jezdce, jejich přípravu, změny v psychice, emoce, vybavení… Několikadenní nonstop akce s minimem spánku představují natolik výraznou zátěž pro organizmus, že se staly lákavé i pro vědecké zkoumání.

 

ULTRA-SVAŤA
Svaťa Božák je jediný Čech, který dokončil závod napříč Amerikou, RAAM, v kategorii jednotlivců. Představíme vám ho v profilovém rozhovoru.

 

ANI BOA NENÍ NEROZBITNÉ
Otočná kolečka a struny coby způsob stažení nohy v tretře jsou k vidění stále častěji a už několik let. Nic ale nevydrží navěky, proto jsme se podívali na možnosti servisu těchto prvků – nezůstali jsme samozřejmě jen u Boa, prošli jsme všechny výrobce, doplnili ceny náhradních dílů i videa s návody.

 

nový tréninkový seriál
TRÉNINK PRO MARATON I TRAIL
Druhý díl zcela nového tréninkového projektu Vela odhaluje první problémy, na něž novic v systematickém tréninku naráží: nejen nemoci, ale i touha přidat si, neodpovídající zatížení, nechuť a další. Trenér MUDr. Ondřej Vojtěchovský na všechny předkládá lék a přidává tréninkový rozpis na prosinec.

 

ZAČÍNÁME NA VÁLCÍCH!
Tipy, jak zvládnout nástroj domácí cyklistické mučírny, jak si naplánovat trénink, jak se zdokonalovat v koordinaci, ale i důvody, proč vlastně válce jako takové upřednostnit před trenažérem.

 

ČEŠTÍ RÁMAŘI: NO QUESTION BIKE
Kola s logem No Question nejsou mezi českými bikery příliš známá. Značku zaměřenou na nestandardní zakázkovou produkci založili bratři Petr a Ivo Šantaví teprve v roce 2010. Aktuálně je pro ně výroba stále především koníčkem, ale poptávka rok od roku roste a letos mají na kontě skoro šedesát rámů.

 

PŘEDPLATNÉ VELO 2016
Prosincové Velo uzavírá už 18. ročník, ještě před Vánoci začne lednové vydání ročník devatenáctý. Cyklistika nás pořád baví a tvořit pro vás časopis o ní stejně tak. Budeme šťastní, pojedete-li s námi i příštím rokem. Předplatné 2016 si můžete zařídit zde. Děkujeme za vaši přízeň!

 

RED BULL RAMPAGE 2015
10. ROČNÍK A TŘI ČESKÉ STOPY!

Legendární bikové divadlo Red Bull Rampage letos oslavilo jubileum a byli u toho hned tři čeští účastníci: závodník Tomáš Hejda, fotograf Jara Sijka a kopáč trailů Jakub Kosnar. Toto trio nám umožnilo úplně jiný pohled na tenhle „svátek býka", než jakým jsou videa a fotky zachycující vrcholné okamžiky – pohled ze sedla a prachu i pohled do zákulisí.

 

 

JÍZDNÍ DESATERO PEPY DRESSLERA
Nové pojetí školy MTB jízdy míří na samotné základy. Na detaily, které rozhodují. Přikázání první zní: „Pohled aneb koukej, kam koukáš!" Už jen to, zda koukáte před sebe nebo pod sebe, má zásadní vliv na vaše dovednosti. Pepa vysvětlí proč.

 

TESTY, TESTY, TESTY…
Vedle osmi kol v dlouhodobém testu dostaly příležitost i další stroje:
► Commencal Meta AM V4 – jeden z nejlepších biků, co kdy prošel redakcí

► Ghost Lanao FS 4 – dle naší testerky Šárky splněný sen začínající bikerky

► Cateye Strada Smart – computer, co umí komunikovat s telefonem
► BBB Guardian BSM-11 – pouzdro na mobil pro přichycení na řídítka
► řetěz KMC X9.93


► cenově dostupné válce Elite Arion vs. Force Trainer

 

NA STEZCE – KLADENSKO
Nestává se často, že bychom byli na vyjížďce pod tak dokonalou lékařskou kontrolou, jako tomu bylo při projíždění trasy na pozvání čtenáře startující v Kladně.

 

MS NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ 2016 – NEJEN ZÁVODY
V našem seriálu, který bude pokračovat až do startu MS XC, si tentokrát přiblížíme doprovodný program.

 

6 JEZDCŮ NA 1 TÉMA
Co vás čeká v zimním tréninku?

Odpovídají a svou přípravu popisují Kristian Hynek (maraton), Jiří Fikejz (enduro), Ondřej Cink a Jitka Škarnitzlová (XC), Lukáš Šplíchal (sjezd) a fotograf Rob Trnka.

 

SKLÁDEJTE S VELEM A VYHRAJTE ODPRUŽENÍ FOX!
Letošní poslední díl a šanci vyhrát zajímavé ceny hledejte zde.

 

 

 

Menu