VELO: 2/2014

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 22.01.2014 Úvodník: CHYBOVAL JSEM, ALE MĚL JSEM DŮVODY

Popis

VELO 2/2014
v prodeji od 22. ledna
132 stran

 

TIPY REDAKCE

 

JAN KULHAVÝ, BRÁCHA SLAVNÉHO BRÁCHY
Mladší bratr bikového šampiona má podle odborníků velké šance vyrazit v úspěšných stopách Jaroslava. Ptali jsme se trenérů i lékařů a navštívili bratry Kulhavé v jejich domovině. Jako bonus jsme přidali i další příklady úspěšných sourozeneckých dvojic.

 

 

 

TYS VZAL 29"? NO TY VOLE!
Freeridové legendy Wade Simmons a Richie Schley vyrazili na jarní třítýdenní focení do Kalifornie. Byla by to běžná akce, nebýt chvíle, kdy Richie zjistil, že Wade na tohle dovádění zabalil 29" kolo… „Po jednom hodně dlouhém a vysokém skoku jsem znejistěl ze správnosti volby, ale stačilo ráfek naklepat o skálu a jelo se dál!"

 

 

VELO CAMP 2014
Oblíbená čtyřdenní akce plná ježdění a večerní společenské zábavy zná místo, termín a vše další! Více zde.

 

 

ČESKÝ TITAN POKRAČUJE!
Do rubriky Technická zajímavost jsme tentokrát objednali titanový hardtail Tibow české značky Henley Titanson. Ne, to jméno není vtip, spíš jen důkaz toho, že stavitel těchto rámů se opravdu především baví.
K testu jsme nejen proto přidali také rozhovor s ním.

 

 

 

VNITŘNÍ VEDENÍ LANEK A JEHO NÁSTRAHY
Profesionální mechanik odkrývá, jak si poradit s vnitřním vedením kabeláže rámem, ale také se systémy s „průběžnou trubičkou" (Gore, Nokon a podobné).

 

 

TECHNOSTŘET: PATKA PLÁŠŤŮ
Je drátová opravdu takovým omezením oproti skládací kevlarové?

 

 

TESTY, TESTY, TESTY…

– rubrika Souboj čtyř a XC/trail fully v ceně 35 000-45 000 Kč: 4Ever Virus Sam 2, Ghost ASX 5100, Lapierre X-Control 229 a RB IQ Race
– rubrika Sólo – Cannondale F29 5 alias nejdostupnější Cannondale s vidlicí Lefty
– rubrika Versus: čepice pod přilbu Silvini Tazzo UA97 a Kalas X3. Dvě pojetí, dvě různé cesty k témuž.
– rubrika Minitest: zimní tříprsté rukavice Author Arctic, sedlo pro 29" biky fi´zi:k Thar, podsedlová brašna Scicon Hippo 550 Roller a zimní kalhoty Endura Windchill

 

 

 

VELO K DISPOZICI TAKÉ ELEKTRONICKY

První možnost – Floowie

Druhá možnost – www.alza.cz

 

DĚČÍN NATŘIKRÁT
Terén pro technicky dovednější jezdce, tak by se dal charakterizovat okruh, na který náš pozval čtenář z Děčína. Vlastně to jsou hned tři okruhy, dva na jeden den (lehčí na rozjetí a náročnější na odpoledne – Děčínský Sněžník) a jeden na den druhý.

 

 

BEZ KOPÁČŮ NENÍ TRAILŮ
Jaroslav Hájek už několik let buduje pavučinu stezek v okolí Sokolova, pro sebe, pro kamarády, pro radost. O svou vášeň se podělil i s námi.

 

 

VYHRAJTE KOLO ZA 50 000 Kč
A k tomu klidně i některou z dalších hodnotných cen. Hrajte zde.

 

 

KDYŽ ŽENA POPRVÉ… VYRAZÍ DO BIKEPARKU
Bát se vzít přítelkyni do bikeparku a nechat ji zkusit sjezd může mít jedinou reálnou příčinu – totiž že ji to chytne a od té chvíle bude chtít všude jezdit s vámi. Článek navíc ukazuje, že ženy nemají proč se bát.

 

 

ŠLAPAT BEZ OHLEDU NA POČASÍ
Taková je rada Velo trenéra pro měsíc únor. Ten mimo jiné vysvětluje, proč je v určitém období lepší nižší kadence, a přibližuje další zákonitosti efektivního tréninku.

 

 

KUCHTÍME PRO LEPŠÍ REGENERACI
Minule jsme vám poradili, jak si levně upéct vlastní kvalitní traťovku, v únorovém Velu navazujeme tipy na jídla, která zastoupí regenerační doplňky výživy konzumované po zátěži.

 

 

PRAVÁ RUKA MARTINA BÍNY
Jsou jako tři chlapi v chalupě. Bydlí v městečku Morkhoven třicet kilometrů od Antverp, lépe řečeno, trvale tu bydlí dva z nich, Radomír Šimůnek a Martin Bína. Josef Nový tu je jen na takové prodloužené víkendy – stará se o novopečeného mistra republiky v cyklokrosu Martina Bínu, je jeho pravá ruka a dost možná, že i část levé. Je nejen mechanik, ale také opatrovatel, kuchař, řidič a zpovědník.

 

 

ROZHOVOR ČÍSLA: RADOVAN FOŘT
Jeden z nejuniverzálnějších českých závodníků vůbec má světovou medaili z cyklokrosu, jel silniční Závod míru a absolvoval XC závod na OH v Atlantě, k tomu rozjel vlastní značku kol, aby nakonec málem přišel o všechno.

 

 

MOZAIKA SPORTOVNÍ SCÉNY
– MS v cyklokrosu – uslyší Bína ozvěnu z Hoogerheide?
– Resuscitace Závodu míru
– Silniční týmy v nových dresech
– Glosa: Štybar má všechny trumfy v rukou

 

 

 

ZAHOĎTE ZADNÍ KOLO!
V dalším dílu „paletové" školy jízdy Pepa Dressler vysvětluje, proč je dobré umět popojet pár centimetrů po předním kole a ještě si k tomu odhodit zadní kolo do strany.

 

A PÁR NÁHLEDŮ NOVÉHO VELA NAVÍC 🙂

 

 

 

Menu