VELO: 11/2014

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 22.10.2014 Úvodník: NA VÝLETU S KAPELOU

Popis

TIPY REDAKCE

 

NOVÝ SERIÁL
ČEŠTÍ RÁMAŘI

Časy starých rámařských mistrů odvál čas, rámařina ale žije dál. Jen ti současní řemeslníci kola jsou ve zcela jiné roli než jejich praotci – jsou alternativou. Bez ohledu na to udržují odkaz staré školy, a to nejen trpělivou ruční tvorbou, ale většinou i používáním ušlechtilé oceli, někdy výhradně, jindy aspoň dominantně. Rozhodli jsme se nahlédnout do rámařské komunity, a navrch do té české, novým seriálem článků. Pro první díl jsme vyrazili do Olomouce za mladou značkou Pietro Bikes.

 

 

PŘEDPLATNÉ 2015
Jsme moc rádi, že vás Velo baví, vážíme si toho. Děkujeme za váš zájem a těšíme se na setkávání i v příštím roce.

 

ARTISTÉ BEZ ŠAPITÓ
Jednokolka dávno není jen nástroj pro pobavení publika v cirkusu, jde o plnohodnotnou sportovní disciplínu. Provede nás jí Adam Gerža, jeden z nejlepších světových jezdců – specifiky, vybavením, soutěžemi, odvětvími… Samozřejmě nechybí ani velký rozhovor s Adamem.

 

 

RETRO MORATI VÍKEND
Když se sejdou a zavzpomínají tvůrci, majitelé, sběratelé a příznivci českých titanových skvostů Morati, je o čem hovořit. První setkání proběhlo po dlouhé době od ukončení existence značky, nechyběl ani její „otec" Svatopluk Zatloukal nebo inovátor Bob Sticha. Vedle reportáže přinášíme rozhovor právě s tímto duem.

 

 

TŘIKRÁT NA TÉMA ENDURO

► JAK JSEM PŘEŽIL RYCHLEBSKÉ ENDURO
Ze všech domácích enduro závodů se rychlebský Falcon Ultimate může těšit největšímu zájmu – i přes svou obtížnost. Tu letos katapultovalo do výšin počasí, respektive nánosy bahna.

 

► ČESKÁ ENDURO SEZONA 2014
Druhý závodní rok domácího endura přinesl nejen dvě domácí série a dva do poslední chvíle velmi vyrovnané soupeře. Zhodnocení, rozhovory s organizátory a jako bonus na webu také s nejlepšími jezdci.

 

► DVA POHLEDY NA ENDURO ETAPÁK TRANS PROVENCE
Tenhle francouzský závod bude těžko hledat obdobu. Před dvěma lety přineslo Velo reportáž z nezávodního projetí tratí, což jednoho ze čtenářů inspirovalo – letos se postavil na start. A autor zmíněné reportáže také, jen v jiné roli. Stal se součástí realizačního týmu. Jak vypadá jeden závod z dvou úhlů pohledu?

 

 

PRACH, VEDRO A ETAPÁK
Jet, či nejet? Tak zněla otázka, když nám v mailu dorazilo pozvání na exotický mountainbikový závod v Izraeli. Třídenní etapový závod nakonec redaktora Vela na startu uvítal. Zdá se, že Cape Epicu roste zdatný vyzyvatel.

 

 

POSEZONNÍ BILANCOVÁNÍ
Roční tréninkový cyklus se uzavřel, přišel čas hledat chyby a poučit se z nich. Seznámíme vás s těmi nejčastějšími a ukážeme cestu ven.

 

 

VLAKEM DO OLOMOUCE…
… a okolo ní pěkně na biku. Vždyť okolí je protkáno nádhernými stezkami, jimiž nás provedl „domorodec" Filip Matuš. Další pokračování seriálu Vlakem za trailem.

 

KOKOŘÍNSKÉ FINÁLE
Seriál Zapomenuté příběhy českých hor se pro letošek loučí, a je to „finále grande". Vždyť Kokořínsko je jedna z bikově nejatraktivnějších domácích lokalit vůbec. A hrad Houska zase velmi tajemné místo.

 

TESTY, TESTY, TESTY…

► SÓLO PRO: AUTHOR PATRIOT TRAIL 3.0
skvělý domácí počin v akci

 

► SÓLO PRO: GHOST RIOT LT 8 LC
Riot byl jen předehra aneb větší zdvih vidlice pro ještě lepší zábavu

 

► FULLY PRO TRAIL: Felt Edict 5 vs. Giant Anthem SX 27.5 v rubrice Double

 

► DOSTUPNÉ HARDTAILY: Rock Machine Torrent 90-29 a Trek Superfly 6, cena 30 000-40 000 Kč

 

► rubrika Versus: 25litrové batohy Author Breeze a Kellys Explore

► rubrika Versus: odolné montpáky SuperB TB-5566 a Topeak Shuttle Lever 1.1

 

VYJÍŽDÍME NA SCHOD
Škola jízdy, zdánlivě nicotná překážka a návod Kamila Tatarkoviče

 

GIRO D´ITALIA 2015
DVOJBOJ LÁKÁ
Nejtěžší závod po nejkrásnějších místech planety, jak jej hrdě označují pořadatelé, a výzva především pro Contadora – zkusí double s Tour?

 

HRAJTE O KOLO ZA 50 000 Kč – POSLEDNÍ ŠANCE!
V listopadovém Velu končí další ročník oblíbené soutěže, hrát můžete zde.

Menu