VELO: 7-8/2012

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 20.06.2012 Úvodník: REDAKCE? SPÍŠ PŘEKLADIŠTĚ A LABORATOŘ

Popis

TIPY REDAKCE

PRVNÍ OSTRÝ TEST! 26″ vs. 27,5″ vs. 29″ – NA LOKTY O BUDOUCNOST! Tři kola stejné značky, stejné kategorie, ale rozdílných rozměrů kol v přímém souboji. Patří 26″ do penze? Anebo snad 29″? Nebo je 27,5″ jen zbytečným tříštěním nabídky? Odpovědi na tyto i další otázky jsme hledali v terénu – a našli. Podle nás patří do penze… více v tištěném Velu!

 

 

ZAPOMENUTÉ PŘÍBĚHY ČESKÝCH HOR aneb víkendové výlety historii a tajemnu v patách, výlety se zajímavým podtextem, výlety s příběhem, výlety do oblastí, kde je slovo turizmus cizím pojmem, aniž byste tím však trpěli nedostatkem dostupného komfortu. Takový je nový seriál Zapomenuté příběhy českých hor. První díl vás zavede do Bílých Karpat. GPX soubor ke stažení

 

DLOUHODOBÝ TEST 29″ FULLŮ – FINÁLE. A finále přináší nejen dojmy jezdců po zhruba jednoletém soužití, ale také rozborku kol, prohlídku čepů, ložisek i bovdenů, hledání dalších známek opotřebení. Rámy rozebraných kol navíc zamířily na laboratorní lavici k měření tuhosti. Takříkajíc finále grande!

 

 

SLIZ DO KAPSY, SÍLA DO NOHOU – test energetických gelů pro maratonce. Požádali jsme profesionálního výživového poradce, který zhodnotil energetické gely 11 značek. Který byl nejlepší a za který nemá smysl utrácet?

 

HLEDÁNÍ PRYŽOVÉHO GRÁLU – tucet párů MTB plášťů s nálepkou „univerzální” (šíře 2,1-2,3″) v dlouhodobém testu, na němž se podíleli i čtenáři.

 

 

 

OLYMPIÁDA LONDÝN 2012 ♦ BEDEKR HER – program, olympijská sportoviště, favorité, čeští reprezentanti ♦ SETKÁNÍ PO 16 LETECH – Kateřina Nashová a Gunn-Rita Dahleová, dvě favoritky opět spolu na startu OH ♦ BRITÁNIE CYKLISTICKÁ – ostrovní recept na to, jak se za poměrně krátkou dobu stát cyklistickou velmocí, i nahlédnutí na možnosti pro cyklisty od MTB přes silnici po dráhu a město MÁ LEPŠÍ KOLO KULHAVÝ, NEBO STANDER? V sezoně kolegové z jednoho týmu, na důležitých závodech ale současně i soupeři. A na olympijských hrách to druhé bude platit dvojnásob, tam se hraje o individuální úspěch. Jaroslav Kulhavý a Burry Stander. Jeden tým, jedna značka kol, dvě různé rakety pro přímé srovnání – Burry upřednostňuje hardtail Specialized Stumpjumper, Jarda full Epic téže značky, oba samozřejmě v ráži 29″. Čí volba je pro XC lepší, kdo bude na olympijské trati ve výhodě? ♦ NA SKOK jsme navštívili Jana Škarnitzla, abychom zjistili, jak vypadá jeho typický den, jak se připravuje na OH i jak se cítí jako česká dvojka

 

 

 

MOZAIKA ZÁVODNÍ SCÉNY se tentokrát věnuje následujícím tématům: Bradley Wiggins letos jezdí vlastní ligu, soupeřům nedává šanci. K Tour říká: „Stále ještě nejedu naplno!” Na Raboně opět nezbylo místo na Tour – může za to jedno jediné nepříjemné zranění ME XC MTB a bronzový Cink – jaká bude nejbližší budoucnost tohoto borce? Jednání se zahraničními týmy běží na plné obrátky. Jarda Kulhavý: Stačí jedno vítězství – to v Londýně!

 

 

TIPY NA PRÁZDNINY

♦ ČTENÁŘSKÉ BESKYDY – další trail na vaše pozvání tentokrát startoval z obce Morávka a o pěkný terén tu nebyla nouze. GPX soubor ke stažení. ♦ VIRTUÁLNÍ ZÁVODĚNÍ S GPS. Závody, jež můžete absolvovat, kdykoliv vy budete chtít? Sami nebo s kamarádem, jen v takovém počasí anebo při takové výkonnosti, které vy uznáte za přijatelné? A přes to všechno nebudete chybět v pořadí? Myšlenka jménem Virtual Cup nás zaujala, a tak jsme se zkusili také postavit na startovní čáru. Se vším, co k tomu patří, premiéru s prací s GPS přístrojem nevyjímaje. Navíc přinášíme i zkušenosti ze tří tras, abyste si mohli udělat představu, kudy vedou a jaký (ne)terén na vás čeká (Brno, Hradec Králové a Plzeň). ♦ VYSOKOHORSKÉ DESATERO – Alpy a další velikány bikery lákají, přinášejí však specifická rizika, která dokážou „člověka z údolí” snadno zaskočit ♦ LICHTENŠTEJNSKÉ TRAILOVÁNÍ – nečekané zážitky mimo zahraniční turistické Václaváky. Turistická pověst knížectví jako by neexistovala. Možná není čemu se divit, když lichtenštejnští mají za humny ostřílené lovce turistů, jakými jsou Švýcaři a Rakušané, ovšem objevené možnosti lze označit za poklad pro milovníky náročného terénu. Video ke stažení

 

 

 

ROZHOVOR NEHOŇ SE, STEJNĚ SE NEDOHONÍŠ! Jan Hnízdil, lékař propagující psychosomatiku, řadou lidí nadšeně přijímaný pro nový pohled na svět, medicínu, politiku i občanské postoje, jinými pro totéž zavrhován a nepochopen, je – což málokdo ví – cyklista. Jeho názory přináší mnoho impulzů k zamyšlení.

 

 

TESTY ♦ SPORTOVNÍ FULLY VELKÉ I MALÉ – 100 mm zdvihu pod taktovkou kol za 40 000-50 000 Kč, dvou 26″ a dvou 29″. V hlavních rolích Focus Super Bud 3.0 (26″), Kona Hei Hei 29, Torpado T505B Devils Tower (celokarbon, 26″) a Trek Superfly 100 AL (29″). ♦ BESTSELLER ZAČÁTEČNÍKŮ – hardtaily za 26 000 Kč: Author Instinct a CTM Caliber 3 ♦ RUBRIKA VERSUS: cyklistické batohy Deuter Race EXP Air a Camelbak HAWG NV 30; dámské volné kraťasy Etape Cat vs. sukně Etape Laura ♦ RUBRIKA MINITEST: zapletená MTB kola Black Jack XC380, teleskopická sedlovka XLC Pro SP-T03, tlumič Fox Float RP23 Adaptive Logic Kashima, funkční triko Endura Baa Baa Merino, přilba Giro Feature MTB a kit pro vytvoření bezdušového systému FRM Kit White Tape

 

 

 

FOTOSOUTĚŽ SKLÁDEJTE S VELEM – POSLEDNÍ KOLO.

 

LÉTO – ČAS ŽNÍ. Tréninkový seriál poradí, jak o prázdninách zúročit dosavadní dřinu, jak zkusit, co obnáší více tréninku. Věnován je měsícům červenec a srpen.

 

 

Menu