VELO: 4/2011

89 

Koupit elektronickou verzi

Popis

VELO 4/2011Pořádný nášup pro ty, kdo ve Velu hledají testy, ale samozřejmě mnohem víc přináší dubnové vydání na 168 stranách.

  • úvodník
  • ukázka: VELO Stars / SCAPIN Nyro: Když krása musí stačit
  • ukázka: Dlouhodobý test trailbiků v půlce, test Author ERA 3.0

OBJEVITELSTVÍ, DOBRODRUŽSTVÍ A POŘÁDNÝ BIKING, to je geocaching ve spojení s bikem. Pokud chcete nějakým způsobem ozvláštnit své vyjížďky, máme pro vás zajímavý tip – spojení bikingu s geocachingem. K zážitkům z terénní jízdy tak přidáte skvělé pocity objevitelů, kdy najdete nejen skrýše coby podstatu geocachingu, ale také nové traily. Poté, co jsme to vyzkoušeli, dáme za toto tvrzení ruku do ohně. No, jeden prst minimálně…

TOMÁŠ SLAVÍK – PROFESIONÁL I STUDENT. Vypravili jsme se za mistrem světa ve fourcrossu Tomášem Slavíkem do Brna nejen kvůli rozhovoru, ale také proto, abychom nakoukli do jeho „kuchyně” – strávili s ním jeden jeho den z kategorie typických.

JARO ČESKO-SLOVENSKÝCH SUPERTALENTŮ. Roman Kreuziger, Peter Sagan a problémy v prvních závodech sezony.

SOUTĚŽ – SKLÁDÁME O KOLO! Na našem serveru www.iVelo.cz najdete nově praktického pomocníka na cestě za odhalením toho, kdo je skryt ve skládačce. Už není třeba stříhat časopis, stačí jen myší posouvat dílky a hledat správnou odpověď.

ANDALUSSKÁ PREMIÉRA ANEB REPORTÁŽ PSANÁ NA ŠPIČCE. První ročník etapového závodu AndalucÍa Bike Race se konal ve Španělsku pro Evropana v nezvykle brzkém termínu na přelomu února a března. Reportáž v dubnovém Velu jej popisuje z pohledu závodníka, a to ne jen tak ledajakého – z pohledu jezdce, který se svou „dvojičkou” patřil k papírovým favoritům celkového pořadí. Sepisoval Martin Horák.

TIŠTĚNÝ KALENDÁŘ AKCÍ 2011. Stačí jen vystřihnout, pověsit na zeď a nic vám neuteče – i bez internetu!

PARADOXY ČESKÉHO FOURCROSSU. O zlatých českých ručičkách lze polemizovat, ale rčení zlatý český fourcross platí určitě, je potvrzeno stále novými skvělými výsledky našich závodníků. Oč větší je jejich úspěšnost ve světovém měřítku, o to větší je paradox českého 4X – jezdců je málo, stejně tak diváků, a že by o téhle disciplíně nějak více informovala média, to se také nedá říci.

BOLEST ZA ŘÍDÍTKY. Strečink při jízdě, který pomůže od bolístek a nechá vás dojet a vychutnat si vyjížďku či závod bez problémů.

PO STOPÁCH GOLEMOVÝCH – nezávodní vyjížďka po trase maratonu Blanenský Golem.

MTB TRAILY A PEVNOSTI VE VAL DI SUSA. Tip na dovolenou na jedinečných trasách na italsko-francouzské hranici. Zdejší Alpy, to je nekonečné stoupání po vojenských cestách až do výšky 3000 m n. m. k vojenským pevnostem, rychlé sjezdy a nádherné výhledy na všechny světové strany. Na www.iVelo.cz jsme pro vás připravili i GPS trasy a mapy!

TESTY, TESTY, TESTY

  • DLOUHODOBÝ TEST 11 TRAIL BIKŮ – POLOČAS. V polovině dlouhodobého testu jsme pro vás připravili přímé srovnání jednotlivých kol a jako bonus laboratorní měření tuhosti rámů – měřili jsme jak celkovou tuhost při záběru, tak i tuhost přední partie a zadní stavby. Rozdíly byly leckdy šokující. Dlouhodobý test můžete sledovat i v blogu, test jednoho z kol najdete v ukázce z tohoto Vela.
  • DOSTUPNÉ TRAIL BIKY – cena okolo 35 000 Kč, CTM Rawer 1.0 a Haibike Impact RC, rubrika Double, zdvihy 140/130 mm a 110/120 mm, ale také překvapení z dobrých vlastností na jedné straně a bolístky dané dostupnou cenou na straně druhé.
  • SYMBIÓZA S OTAZNÍKEM ANEB VELO STARS 2011 A SCAPIN NYRO. Ocelovo-karbonový italský šperk v exkluzivním testu Velo Stars. Úvod článku a velké fotky detailů najdete v ukázce z tohoto čísla.
  • DVAKRÁT STO PĚT NA KARBONU. Silničky Author CA5500 a Cannondale SuperSix 105 s novou sadou Shimana.
  • PÁPĚŘÍ PRO TERÉN. Špičkové závodní hardtaily 4Ever Virus XC XX a Trek Elite 9.9 SSL v přímém souboji rubriky Double.
  • Rubrika minitest: posilovač dýchacích svalů PowerBreathe Plus Fitness, hydraulické kotoučové brzdy Tektro Orion, MTB tretry Diadora All Track Sport Low a duše s ochranou proti defektu Slime Lite
  • Rubrika Versus: multiklíče Merida 763 a Super B TB-FD20

KDYŽ PŘEHAZOVAČKA STÁVKUJE – servisní tipy pro vyladění chodu řazení.

SJET, NEBO SESKOČIT? Další díl školy jízdy a zdolání překážky pod dohledem Kamila Tatarkoviče a Pepy Dresslera.

ČAS ZRYCHLOVAT. Sezona se blíží, trénink cílí na intenzitu.

KDYŽ MŮŽETE JEN O VÍKENDU. Trénink pro ty, kteří opravdu nemají čas na kolo. Trenér tvrdí, že i jen jednou týdně to ke zlepšení stačí, samozřejmě však nelze čekat zázraky.

NIŽŠÍ HMOTNOST, LEPŠÍ POCIT. Vše o spalování tuků, zásady, tipy, rizika. Článek, který se vyplatí přečíst a vzít si jeho rady k srdci pro lepší ježdění. GLUTAMIN. Chytré knihy praví, že vlivem sníženého množství glutaminu může u vytrvalostních sportovců docházet k oslabení imunity, nebo že po dlouhých a intenzivních trénincích znatelně vzrůstá riziko rozvoje infekce horních cest dýchacích a glutamin může výrazně pomoci. Opravdu jde o tak zázračnou látku?

České MTB poháry v roce 2011 hlásí: MNOHO ZMĚN. Jen týdny zbývají do startu nové sezony horských kol. V kalendáři Českého poháru, který si drží punc nejvyšší úrovně tuzemských závodů, zůstaly základní kameny v podobě osvědčených podniků. Zároveň se ale objevilo hned několik zcela nových lokalit a jiné se do kalendáře zase vrátily.

Menu