VELO: 12/2011

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 23.11.2011 Úvodník: Zapomenutá oslava aneb prosím, pomozte nám s Velem

Popis

Prosincové vydání uzavírá 14. ročník časopisu Vela. Patnáctý stihneme otevřít lednovým číslem, které vyjde ještě před Vánoci. Děkujeme za Vaši přízeň a těšíme se na setkání s vámi u dalších vydání!

TIPY REDAKCE

SICILSKÁ INVAZE VOLTŮ ANEB PRVNÍ TEST ELEKTRONICKÉHO CAMPAGNOLA! Italové se postavili všem zvyklostem, kdy novinky jsou prezentovány od jara s vyvrcholením na německém Eurobiku, a pozvali novináře na kemp začátkem listopadu. Velo jako jediné české medium nechybělo. Náš vyslanec dělal rozhovory, nasával informace a hlavně testoval!

POJIŠTĚNÍ KOLA – NIC MOC MOŽNOSTÍ, ZATO SPOUSTA NÁSTRAH! Zima je období, kdy se na kolo dostaneme méně než jindy, a tak zbývá čas na řešení věcí okolo. Třeba na pojištění kola. Připravili jsme proto právě teď malý seriál článků, v nichž se odborník na pojištění prodírá různými možnostmi a upozorňuje na možné nástrahy. A že jich není málo. Malé přehlédnutí ve smluvních podmínkách může vést k velkému rozčarování, dojde-li k pojistné události. Začínáme pojištěním kola v domácnosti, v lednovém vydání se pustíme do pojištění samotného kola.

 
Anketa ZA LEPŠÍ VELO. Před začátkem dalšího, v pořadí již patnáctého ročníku Vela vás chceme požádat o trochu vašeho času a vyplnění ankety na těchto webových stránkách. Týká se obsahu Vela, volby a kvality zpracování jednotlivých témat, přináší prostor pro vaše připomínky a postřehy. Snaží se docílit jediného – vaší větší spokojenosti s Velem. Věnujte nám prosím pár minut a pomozte nám udělat časopis ještě lepší. Děkujeme! Přejít na dotazník.

S prosincovým Velem pokračuje pravidelná soutěž o ceny, skládejte a hrajte.

EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR

PAN GALUSKA DUGAST: ŘÍKÁM TOMU VÁŠEŇ. Richard Nieuwhuis, výrobce galusek A. Dugast, pokračovatel tradice a jména, v exkluzivním rozhovoru pro Velo. Ač majitel zavedené značky, která obouvá světovou MTB i cyklokrosovou špičku galuskami, víkend co víkend objíždí jako mechanik důležité závody, aby posléze ve všední dny trávil 14 hodin denně ve výrobě. Prozradil nám toho mnohem více, mimo jiné zmínil i speciální galusku pro OH v Londýně. Jako doplněk k článku přikládáme video, které zachycuje test speciálu s hřeby na zimním stadionu. V hlavní roli Sven Nys.

NEMUSEL SES ROZBÍT, KDYBY… Studie pádu může pomoci k odhalení jeho příčin. Stačí jen odpovídající fotografie – a nám se při jednom testování velmi povedla. Pokud máte i vy nějakou takovou, pošlete nám ji. Naši Velo školitelé jízdy se jí podívají na zoubek.

 

VELETRH BIKE BRNO – OCHUTNÁVKA MÍSTO HOSTINY. Stánky opět trochu prořídly, stále ale bylo na co koukat. Minimálně na řadu českých premiér.

JAK NAROVNAT OHNUTÝ KOTOUČ? Poradí seriál Domácí servis.

NA CESTÁCH ZA ČTENÁŘI: Železné a Kaňkovy hory aneb KOLEM SEČI V ŽÁDNÉ KŘEČI! Šestý Velo Trail Guide a jeho technické pěšinky nejen okolo přehrady Seč.

 

TESTY, TESTY, TESTY

  • XC FULLY ZA PADESÁT TISÍC: Je vůbec důvod utrácet víc? Tuto otázku položí Author Era 2.0, Ghost AMR 5900, Giant Anthem X3 a Rock Machine Vortex 70.
  • STEJNÁ KOLA, RŮZNÁ KOLA – další příspěvek do diskuze na téma 29″ předkládají hardtaily GT Zaskar. Biky naprosto identické výbavou a rámem, avšak zásadně odlišné v parametru kol: bratrovražedný souboj 26 a 29″.
  • 200 000 KČ V AKCI: hardtail NEVI a jeho 8,54 kg ukázal na dosažené hranice možností titanu. Je to skvost, originál a luxus, ale funkčně už je karbon přece jen jinde.
  • Rubrika Versus – zimní bundy Gore Bike Wear II Phantom Jacket a Northwave, trenažéry Blackburn Tech Fluid a Tacx Satori
  • Minitest – MTB dlouhoprsté rukavice Ergon HX2, mazivo Pell´s Chain Lube Ultimate, mini hustilka Galaxy AL Teleskop a zimní kalhoty Kalas Ambition X
 

ZIMA JAKO OHROŽENÍ OKRAJOVÝCH ČÁSTÍ TĚLA. Pokud zrovna nepanují holomrazy, jste zdraví, dobře tolerujete chlad a máte kvalitní oblečení, není z pohledu prevence zdraví na jízdě na kole v zimě v zásadě nic špatného. Pozor však – s délkou pobytu venku v zimních podmínkách se objevují jistá rizika. Věděli jste třeba, že omrznout lze i v plusových hodnotách teploty? Jak zvládnout zimu radí odborník, své tipy ale přidává i Honza Kopka.

GAINERY VE VÝŽIVĚ CYKLISTŮ. Se slovem gainer přišli kulturisté, cyklisty by ale přesto mělo zajímat. Svým složením jsou totiž právě gainery skvělé pro regeneraci organizmu.

NEPŘEJÍŽDĚJTE, PŘELÉTNĚTE! Zdolání terénní překážky v rychlosti vyučuje Kamil Tatarkovič v dalším dílu Velo školy jízdy. Základem k úspěšnému zvládnutí tohoto prvku je bunny hop, s nímž vás seznámil v listopadovém Velu.

ŠTYBAR OPĚT VÍTĚZÍ A UŽ MYSLÍ NA JARO. Prvního velkého vítězství v krosové sezoně dosáhl v polovině listopadu ve třetím dílu Superprestige úřadující mistr světa v cyklokrosu Zdeněk Štybar a hned to vyvolalo rozkol ve vždy napjatými vztahy naplněných belgických řadách. Pro světového šampiona tedy bonus navíc.

CONTADOR OČIŠTĚN! Anebo snad ne? Kauza konečně spěje ke svému konci. Je to právnická bitva o všechno u arbitrážního soudu. Zjišťovali jsme, jak přesně se odehraje.

KREUZIGEROVO DILEMA: TOUR, NEBO GIRO? Český cyklistický národ si v těchto podzimních dnech klade jednu zásadní otázku: pojede Kreuziger Giro, nebo Tour, respektive na kterou z těchto Grand Tours se bude připravovat jako na svůj hlavní vrchol sezony 2012? Roman už má nejspíš jasno, ale cyklistickou veřejnost nechává v napětí až do 10. prosince, kdy oficiálně oznámí svůj program na příští sezonu, druhou v barvách stáje Astana. Můžeme si tedy ještě na chvíli zahrát na věštce nebo rádce.

 

 

Menu