VELO: 1/2011

89 

Koupit elektronickou verzi

Popis

PF 2011

SOUBOJ DOSTUPNÝCH DESÍTEK – SHIMANO SLX A SRAM X7
TŘICET PROTI DVACETI aneb první konfrontace nově pojatých systémů MTB pohonů Shimano Dyna-Sys a Sram 2×10 – poznatky z terénu, tabulkové propočty převodových poměrů, srovnání s „klasikou" 3×9 a mnohem více.
BONUS: terénní prověrka dvou nejdostupnějších zástupců těchto řešení ¬- Shimano SLX a Sram X7 v akci.

EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR!
MUŽ, KTERÝ BAKALOVI KOUPIL QUICKSTEP – BESSEL KOK.
Obrovskou bouři v českém cyklistickém rybníčku a zájem médií po celém světě způsobila zpráva o tom, že silniční profesionální tým QuickStep koupil jeden z nejbohatších Čechů Zdeněk Bakala spolu s Holanďanem žijícím v Praze, panem Besselem Kokem. Je obdivuhodné, jak se člověk, který ještě na začátku září nevěděl o cyklistice nic, rychle a detailně zorientoval, koneckonců rychlost je jeden z jeho klíčů k úspěchu. Budou ji potřebovat i jeho závodníci.

BUŘTY V LESE JSOU BUŘTY V LESE, pravil filmový pan Homolka. A stejně tak kvartet bikerů, který svou jízdou zimě navzdory dokázal, že zimy není třeba se bát.

JORDÁNSKO POD KOLY BIKŮ. Skalní město Petra, rozsáhlé pouště, Indiana Jones, to vše se vám jistě vybaví, když uslyšíte pojem Jordánsko. Navíc ale určitě přidejte horské kolo – terény tu jsou fantastické. Touto zemí vás provedou Hans Rey a Dave Watson coby jejich objevitelé.

PO STOPÁCH SNĚŽNÉHO MUŽE – exkurze do sídla firmy Yeti. Byl by asi hřích plácat se dva týdny po jihovýchodním okraji Rocky Mountains a nechtít se zastavit na reportáž v Yeti Cycles. Yeti je totiž přesně tady doma, přesunulo se sem v roce 1991 z Kalifornie, kde se šest let předtím narodilo.

VELO EXKLUZIVNĚ UVNITŘ PROFITÝMŮ

  • tým HTC HIGHROAD se poprvé sešel v USA v sídle Specializedu, který mu nově dodává kola. Byli jsme u toho, když tu specialisté ladili posed jezdců systémem Body Geometry Fit a doktoři je podrobovali tortuře při zátěžových testech, sledovali jejich reakce, zpovídali je, byli s nimi na vyjížďce a hráli stolní fotbálek.
  • ASTANA letos spoléhá na dva lídry, Vinokurova a našeho Romana Kreuzigera. Soustředění v Itálii bylo jeho první společné s týmem. Ani zde nechyběl redaktor Vela.

TESTY, TESTY, TESTY

  • rubrika Souboj čtyř, čtyři hardtaily v ceně okolo 25 000 Kč: Giant Talon 0, Pell´s Razzer Elite D, Superior XP 900 a Trek 6300
  • zimní cyklistické kukly: Sportful Baclava, Etape Cool WS, Northwave, Progress D DC KUK a D TS KUK, Silvini Casco, Sensor Thermo a Multistretch
  • hřeby proti ledu – pláště do zimní sloty po dlouhodobém testu ze zimy 2009/2010: Kenda Klondike XT, Schwalbe Ice Spiker, Continental Spike Claw a ohlédnutí deset let zpět v podobě IRC Blizzard
  • rubrika Minitest: válce Tacx TCX1000 Antares, zimní rukavice Lizard Skins Blizzard, zadní blatník SKS Dashblade a myčka na řetěz Nacházel Bike Products Chain Cleaner
  • rubrika Versus: zimní bundy Sensor Ultimate a Silvini Pro Forma

ZAŘÍZNUTÝ KRK – servisní seriál věnovaný údržbě a nastavení nového kola krok za krokem pokračuje zkrácením krku vidlice.

PRAVIDELNÁ SOUTĚŽ S VELEM O KOLO ZA 60 000 Kč a desítky drobnějších cen – 3. díl.
Výherci z předchozího kola: přilba Briko Quarter (cena 1580 Kč) – Tomáš Růžička, 5x ochrana rámu Lizzard Skins Leather Adhesive chainstay (cena za kus 215 Kč) – Lumír Vaněček, Milan Vozáb, Ivo Machek, Vlasta Toušek a Martina Loydová. Všem výhercům v tomto kole gratulujeme, všem soutěžícím držíme palce do dalšího kola!

ZAJÍMÁ VÁS, JAK LZE UTRATIT 40 000 KČ ZA TUNING NOVÉHO KOLA? Pak čtěte článek o osobní zkušenosti v rubrice Flash.

ROZHOVOR – MIROSLAV PEK. Dráhař, cyklokrosař, mechanik, biker, sjezdař, podnikatel, muž mnoha profesí, mnoha aktivit. Jeho jméno dalo základ sportovní prodejně sídlící odnepaměti naproti vršovickému Koh-I-Nooru v Praze.

TOULOVCOVY MAŠTALE, oblast MTB zaslíbená, v rubrice Po stopách maratonů.

ŠKOLA JÍZDY ANEB S MISTRY OD PIKY – čeká na vás druhý díl, ve kterém Pepa Dressler a Kamil Tatarkovič vysvětlují, jak získat a udržet si tolik důležitou a potřebnou stabilitu.

JAK NA CYKLISTICKÉ BOLÍSTKY – fyzioterapeutka doporučuje cyklistům účinné základní cviky, aby napravila problémy, které jízda na kole přináší.

TRÉNINK NA ÚNOR – druhé pokračování nového tréninkového seriálu přináší více než plán na druhý měsíc roku. Jeden samostatný box hovoří o tom, jak si upravit modelové dávky tréninku podle svých časových možností a udržet v tréninku systém, druhý pak o tom, proč nelze doporučit tréninkové zóny podle procentuálního výpočtu z maximální tepové frekvence. A do třetice samostatný box – únor pohledem profesionálního MTB trenéra Jana Slavíčka.

DOPLŇKY SPORTOVNÍ VÝŽIVY – ne všechny jsou přínosné, ne všechny potřebuje každý cyklista. Dietolog vás seznámí s těmi, jejichž přínos je prokázaný, ale hlavně ukáže, pro které skupiny mají smysl a pro které ne. Po přečtení článku neutratíte zbytečně peníze ani za iontový nápoj!

KOENZYM Q10 – zázračná sloučenina?

Menu