VELO: 10/2009

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 17.09.2009 Úvodník: KOLO DÁVÁ VÍC, NEŽ JSME SCHOPNI VSTŘEBAT

Popis

WAPKA – SPÁSA, NEBO POHROMA? Očistu kola má jistě každý cyklista v malíku, diskuze o mytí kola tlakovou vodou jsou ale nekonečné. A tak jsme se jim postavili čelem: vzali jsme wapku (zlidovělé označení pro tlakovou myčku) a komponent po komponentu podrobili přímému tlaku. A pak jsme je rozebrali a zjistili následky. S wapkou to možná nebude až tak horké…

ČTRNÁCT HAL, TISÍCE NOVINEK – EUROBIKE 2009. Řada firem představila své produkty již v průběhu sezony, to ale nic nemění na zásadním významu veletrhu Eurobike, každoročním velkém jevišti novinek cyklistické techniky pro další sezony. Zásadní produkty Eurobiku se představují v říjnovém Velu, kompletní průřez přijde 14 dnů poté : ve speciálu Velo technika 2010!

LITERÁRNÍ SOUBOJ ROZHODNUT. Soutěž Hledá se redaktor již zná vítěze.

JE TAJEMSTVÍ V KRVI? Nahlédnutí do systému stravování podle krevních skupin zvedá prst – něco by na tom mohlo být, ale…

VÝPADKY V TRÉNINKU A NÁVRAT K NĚMU. A nejen v tréninku, ale i z běžného ježdění. Uspěchat návrat znamená riskovat zdraví, ale i formu ve zbytku sezony. Vyplatí se dodržovat několik základních pravidel.

ROZHOVORY

 • NAHORU A DOLŮ. Každý životní příběh kdysi vynikajícího sportovce je něčím zajímavý, po ukončení kariéry nastává zlom, nový život, nový začátek. Ne každý šampion jej zvládne a v tom opravdovém životě po závodní kariéře obstojí. Praví šampioni ano. Jedním z nich je slovenská cyklokrosová legenda Ondrej Glajza.
 • POPRVÉ V LETADLE, NA MS, ALE I NA BEDNĚ! Jakub Říha, mladá naděje českého 4X. Jako sedmnáctiletý nováček na mistrovství světa přivezl z pokračovatele slalomových klání, progresivního fourcrossu, zcela šokující bronz a stal se nejmladším medailistou v jeho nedlouhé historii, navíc po Michalu Prokopovi druhým mezi českými muži.
 • S HLAVOU V OPRÁTCE. Reprezentační trenér MTB Jan Slavíček na aktuální otázky ohledně dohadů o nominaci atd.

TESTY, TESTY, TESTY…

 • CROSS-COUNTRY V ROCE 2010 aneb SOUBOJ KONCEPCÍ. Čtveřice fullů pro příští sezonu defiluje, a to ve velmi zajímavém složení: HT, FS, 26 i 29″. V akci BIANCHI Methalon 9500 SL (HT 26″), GARY FISHER Superfly 100 (FS 29″), TREK Top Fuel 9 (FS 26″) a SPECIALIZED Stumpjumper Expert 29 (HT 29″).
 • DÁMSKÁ VOLENKA – souboj biků s přívlastkem „lady”: MERIDA Juliet TFS 500-D a SUPERIOR 845w.
 • KDYŽ TO SVIŠTÍ NAD STRNIŠTI – sedmero lehkých větrovek do kapsy v praktickém porovnání (Castelli Sottile Jacket, Craft Performance Light, Endura Rebound, Etape Vento, Northwave Solid, Pearl Izumi OpTik Jacket a Sportful Hot pack Wind Jacket).
 • FEŠÁK Z MĚSTA TOUŠKOVA – premiérové sólo pro nový Duratec Cult CR3 a závěrečný díl testů Velo stars 2009. Jejich souhrn najdete v samostatné sekci na www.iVelo.cz – na stejném místě pak můžete hlasovat o Velo star roku 2009.
 • MLADŠÍ SÉGRA. Sada Shimano Ultegra zdědila kabát Dura-Ace. V akci se ukázala jako lepší!
 • rubrika Minitest: sada minisvětel BIKEGUY GEMINI/ORION (P/Z), přilba BBB Everest, multiklíč PELL´S X-RACE 12, termoláhev CAMELBAK CHILL JACKET a dámské volné tříčtvrteční kalhoty FOX SIERRA CAPRI
 • rubrika Versus: podsedlové brašny SCI’CON S-CASE 590 x TOPEAK AERO WEDGE PACK DX a dlouhé návleky na nohy BONTRAGER SPORT LEGWARMER x ENDURA PRO LEG WARMERS

NA CESTÁCH

 • DOKONALÉ ALPSKÉ PRÁZDNINY! Průzkum v regionu Saalbach-Hinterglemm přinesl jediné poznání: tak skvělý biking téměř za humny si nemůžete nechat ujít. Navštivte naši fotogalerii, abyste nám dali zapravdu. Jako bonus přidáváme i reportáž ze závodu v nedalekém Zillertalu.
 • V LESÍCH POD JAVOŘICÍ. Domácí bikování na Vysočině.
 • PO STOPÁCH KRAKATITU. Na trase středočeského maratonu v pohodové intenzitě.

LEHČÍ? ALE KDEŽ! Objeli jsme novou trať Author Krále Šumavy – reportáž najdete mezi ukázkami z aktuálního čísla.

CANBERA, MISTROVSTVÍ SVĚTA MTB – PODVACÁTÉ I POPRVÉ. Jubilejní dvacátý světový šampionát horských kol konaný počátkem září v australské Canbeře zaskočil mnohé chladným počasím s teplotami i pod deset stupňů, při nichž se nejeden účastník třásl zimou, jakoby zapomněl, že právě tohle roční období u protinožců právě panovalo. Po dvou dekádách nabídl také podnět k malému ohlédnutí a srovnávání.

Menu