VELO: 7-8/2008

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 25.06.2008 Úvodník: Ne vždy vše běží podle plánu

Popis

Prázdninové vydání časopisu Velo vychází jako dvojčíslo pro měsíce červenec a srpen. Nad dalším Velem se tedy sejdeme „až” 20. 8. 2008. Přejeme všem příjemně prožité letní měsíce!

ve VELU 7-8/08 MIMO JINÉ NAJDETE:

CAMPAGNOLO 2009 – BYLI JSME U TOHO! 11 pastorků, oživení sady Super Record, ale i mnohem více – Velo totiž bylo mezi 25 světovými cyklistickými médii pozváno na prezentaci novinek do italského Feltre! Ochutnávkovou část článku najdete v první ukázce z tohoto čísla, celý pak v tištěném vydání.

10 redakčních tipů na skvělé letní bikování aneb vyzkoušené lokality, kam se možná i vy budete rádi vracet. Více ve druhé ukázce, nejvíce v prázdninovém Velu. Jako bonus k tištěnému článku najdete na našem webu články týkající se vybraných lokalit a GPS trasy.

Baví vás fotit? Chcete se pochlubit se svými snímky? Zasoutěžit si? Vyhrát? Podívejte se na třetí ukázku.

KAM SE ZTRATIL KILOGRAM. Každý rok jsou cyklisté přesvědčováni o tom, že nové či jen inovované komponenty, stejně tak ale i rámy či celá kola jsou zase o něco lehčí, než tomu bylo u minulé kolekce. Slova, slova, slova, říkáte si. Čemu asi tak pomůže těch pár gramů uspořených třeba u přehazovačky! Pak vyberete kola do testu se zadáním HT biky pod deset kilogramů, tím vlastně jen lehce upravíte zadání použité ve Velu už před šesti lety (lehké MTB hardtaily) a nestačíte se divit a ptát – kam se poděl kilogram, o který byly šest let staré hardtaily těžší? Je to vůbec možné?

RADEK BONK – hokejista působící v NHL, který nade vše miluje kolo. Rozhovor s ním najdete v rubrice LIDÉ-PRÁCE-OSUDY.

4X 3 = 12 TROFEJÍ – premiérové vítězství ve Světovém poháru pro českou bikerku. Fourcrossaři jsou zatím jediní čeští elitní bikeři, kteří dokázali zapsat svá jména do kroniky vítězů v závodech Světového poháru MTB. Michala Prokopa a Kamila Tatarkoviče na začátku června ve skotském Fort William doplnila Jana Horáková, která domácímu 4X zajistila dvanáctou trofej v SP, ale je především největší českou cyklistickou nadějí pro zisk olympijské medaile na Hrách v Pekingu, a to v příbuzné disciplíně BMX.

SILNIČNÍ ALPY – VŠE PODSTATNÉ V JEDNOM TÝDNU aneb po stopách Tour de France. Tour de France je sportovním svátkem pro všechny cyklisty, stejně tak pro mne. Televizní přenosy z tohoto jedinečného závodu poskytují kromě možnosti sledovat sportovní výkony jezdců také obrazy fantastických přírodních scenérií zejména v Alpách. Už dlouho jsem tak toužil nejen podívat se tam, ale rovněž zažít pocity při průjezdu legendárních míst v sedle kola. Sny jsou od toho, aby se plnily – stejně tak jsem já přistoupil k tomu svému.

NEOBVYKLÉ FORMY REGENERACE – elektrostimulace a kryoterapie se představují.

KDYŽ MARATON NESTAČÍ – CRAFT BIKE TRANS GERMANY. Denní reportáže z této akce najdete na těchto stránkách, ve Velu pak i reportáž celkovou, a to jak z pera redaktorů, tak i vítězné dvojice čtenářů v hlasování, do něhož jste mohli promluvit i vy.

SCOTT 2009 – ve Španělsku nedaleko Barcelony předvedl Scott novinářům nejen přepracovanou ikonu Genius. Byli jsme nejen u toho, ale i v sedle.

NAVZDORY TRADICI. Forma a především výkon v časovce v podání Alejandra Valverdeho v nedávno skončeném závodě Dauphiné Libéré musel ostatní favority Tour de France Evanse, Menčova a Cunega vystrašit. Pohled do historie ovšem naznačuje, že od dob panování Lance Armstronga nebývá prvenství v generálce zrovna tou nejlepší vstupenkou na nejvyšší příčky při ostrém představení Grande Boucle. Posuďte sami – více v tištěném vydání.

ROK POTÉ ANEB JAK SE NYNÍ BIKUJE NA SLOVENSKU. Chystáte se s kolem na Slovensko? Anebo jinak – jste biker? Pak si tento článek nenechte ujít – popisuje současný stav možností terénní jízdy na Slovensku i možný dopad na naši domovinu.

SPOLUPRÁCE BIKERŮ S LESNÍKY AKCELERUJE. V Jablonci nad Nisou proběhl zkraje června seminář startující rozhovory nejen mezi lesníky a cyklisty, své rozhodně měli co říci i ochránci přírody a úředníci státní správy. Šlo přitom o nic menšího než o pravidla a možnosti pohybu cyklistů po lesích – uvážíme-li, že ČR pokrývají stromy z jedné třetiny, je jasné, o jak stěžejní téma se jedná.

OLYMPIJSKÝ BEDEKR. Exkluzivní materiál od našeho externího redaktora přímo z Číny o předolympijském dění, cyklistickém programu i nadějích našich.


PRAVIDELNÉ RUBRIKY

TESTY, TESTY, TESTY...

  • FULLY – TRAIL BIKY, ZDVIH 120-130 MM, CENA 40 000-45 000: Author Era, Ghost AMR 5500, Giant Trance X3, Marin East Peak, Trek Fuel EX 6.5
  • EXKLUZIVNĚ VE VELU – legenda TOMAC v podání modelu SNYPER 140 2
  • kotoučové brzdy FORMULA THE ONE A MAGURA MARTA v rubrice Na kost
  • elastické KRAŤASY SE ŠLEMI v ceně 1500-2000 Kč – 13 kusů
  • Souboj čtyř – hardtaily, hmotnost pod 10 kg, cena 100 000-130 000 Kč: Kellys Sabotage, Mongoose Meteore Ultimate Carbon, Merida FLX 5000-D a Scott Scale 15

DISKOMECHANIKA – závěrečný díl ve společnosti kotoučovek Hope.

VYŠŠÍ ŠKOLA JÍZDY – ve druhém pokračování seriálu vyučuje Petr Heiník, jak zvládnout zatáčku v prudkém sjezdu.

CYKLISTOVY SLABINY – tentokrát na téma sedací partie.

TRÉNINKOVÝ SERIÁL – regenerace v sezoně.

VELO VAŘÍ PRO VÁS – Lada Kozlíková a recept na rybu.

Menu