Ne vždy vše běží podle plánu

28.2.2017

Jestliže život je někdy plný změn, vítaných i těch z opačného spektra, u časopisu a jeho přípravy je to snad ještě výraznější. Byť dlouhodobě máme jasno o jeho koncepci, dopředu jsou plánována základní témata, ale hlavně testy, stejně se pak nevyhneme drobným i větším zásahům do plánu. S prázdninovým dvojčíslem vlastně téměř končí další cyklistická sezona, byť z pohledu ježdění máme ještě mnoho před sebou. V srpnu se nad stránkami Vela nesejdeme, v září už budou část obsahu tvořit novinky pro rok 2009, tedy pro další sezonu. Na účtování je ale ještě času dost. Sám se nakonec těším na to, kolik kilometrů v sedle je tento rok ještě přede mnou. Chtěl bych však alespoň přiblížit některé věci, které se udály právě v obsahu Vela a týkají se i vás, čtenářů.

Jednou z nich je projekt 669, tedy dlouhodobý test tří různých koncepcí horského kola – 26", 29" a smíšený parametr 26" zadního kola a 29" u předního. Právě do tohoto vydání Vela jsme slíbili přinést finále, abychom, jak sami na dalších stranách zjistíte, slib nesplnili. Připravili jsme několik aktuálních témat, na něž sotva stačí rozsah 188 stran, ale hlavně potřebujeme ještě několik desítek kilometrů pro potvrzení našich zjištění. Finále seriálu jsme tedy odložili o jedno číslo (vzhledem k prázdninovému dvojčíslu vlastně o dvě), abychom vám předložili informace, za něž dáme ruku do ohně. Půjdu-li dále do minulosti, v červnovém čísle jste marně hledali další pokračování seriálu Velo stars. Na vině byly technické problémy s jedním z kol, které neumožnily dostatečně jej odjezdit. Raději jsme proto test nezařadili. Velo stars tak skončí o jedno číslo později, než bylo plánováno. Naše důvody jsou opět stejné – než polovičatě, raději vůbec.

V ještě starší historii pak visí nad našimi hlavami velký černý vykřičník – akce za lepší posed. Vyzvali jsme vás, kdo máte zájem o odborné nastavení posedu a případně i bezplatnou dlouhodobou zkoušku jiných komponentů, které by mohly posunout schopnosti vašeho kola blíže vašim představám, abyste se přihlásili. Odezva byla značná, ovšem čáru přes rozpočet nám udělalo pracovní vytížení především novými tituly, které naše vydavatelství připravuje (53×11 a MTB FreeRide). Ani o tuto možnost bychom vás neradi připravili, již brzy najdou zájemci v mailu pozvání k této akci. Doufám, že nás neodmítnete. Část nesplněných slibů se váže také k www.iVelo.cz, ale naštěstí jde jen o drobnosti, zásadní věc v podobě zázemí pro maratonce běží, funguje sázková kancelář, kde své znalosti a štěstí zkouší na 800 sázejících. V internetové poradně již velmi brzy překonáme 2000 odpovědí.

Za to vše vám, samozřejmě bez ohledu na důvody, patří omluva i dík za pochopení. Jsou změny, které musíte udělat, i když nechcete, víte, že někoho příliš nepotěšíte. Anebo jinak změny k horšímu či k lepšímu. Přeji vám, aby vás provázely jen takové, které sami chcete udělat pro svůj lepší pocit.

Pěkné prázdniny v sedle!

Menu