VELO: Speciál Tour de France/2007

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 09.08.2007

Popis

Velo speciál Tour de France 2007 V prodeji od 9. srpna

Letošní ročník nejslavnější cyklistického závodu ze všech úhlů pohledu na 132 stranách!

Resumé Je lepší, když se dozvídáme o dopingových případech, nebo máme mít pocit, že je vše v pořádku a být při tom za hlupáky?

Největší skandály v historii TdF Sabotáže, podvody, stávky, razie. Jestli má někdo pocit, že v minulosti byl prestižní závod bez poskvrny, mýlí se. Od počátku je provázen událostmi, které jsou jen odrazem lidské povahy.

Být Tour lehčí, nedopovalo by se Trenérovo zamyšlení – Libor Matějka je přesvědčený, že je to nesmyslný a zavádějící argument.

Klíčové momenty letošního ročníku Bude se více vzpomínat na Rasmussenovo nedobrovolné odstoupení nebo nejdramatičtější zápletku v časovce v souboji prvních tří, mezi nimiž rozhodlo pouhých 31 sekund?

Náš člověk v pelotonu Pohled pod pokličku závodu očima člena sboru rozhodčích. O nejčastějších prohřešcích, proč přišel Leipheimer vlastní chybou o druhé místo, jak jsou závodníci trestáni za ulevování na trati a proč měl být Landis diskvalifikován už na startu loňské časovky.

Atlas Grande Boucle Evropa, Amerika, Asie, Austrálie, Afrika. Souboj kontinentů v dějinách největšího cyklistického divadla a exotičtí účastníci letošní Tour.

Koráby soukromí a tajemnosti Mohli jsme nahlédnout do útrob týmového autobusu, vkročili jsme na území vyhrazeného jen závodníkům.

Jak to vidí Markéta Nejoblíbenější a nejméně oblíbené záběry fotografky Markéty Navrátilové.

Alberto Contador Milovník zpěvných ptáků zvaný účetní aneb sečteno podtrženo očima nečekaného vítěze.

Cadel Evans Naděje na věrohodnější cyklistiku přichází od protinožců.

Tom Boonen Prý už se tolik nevzteká, ale párkrát jsme nejlepšího spurtéra závodu přece jen načapali.

Juan Soler a Linus Gerdemann Velké objevy závodu jako koření Tour.

In Vino Non Veritas Fotostory šampionova krachu. Příběh padlého anděla Vinokurova, cyklisty pod přímou kontrolou kazašské vlády. Rozhovor s jeho spolubydlícím – byl Sašův pád jenom blafování?

Den po dni Sjeďme si to ještě jednou etapu po etapě.

Rouška spadla Elektronické řazení konečně na nejsledovanější scéně bez vytáček – mohli jsme jej otestovat!

Magických 6,8 kg Vážení kol z první ruky aneb když mají mechanici napilno těsně před startem, aby kola vrchařů nebyla lehčí, než povolují pravidla.

Nové sady, zapletené sety Sram, Shimano, Campagnolo, Mavic, Lightweight, Fulcrum, Zipp, Easton, Bontrager. Důkladná špionáž týmového vybavení.

Výsady privilegovaných Čím se liší stroje lídrů od zbytku týmu a jak by vypadala výbava typického jezdce Tour de France.

A ještě… Kompletní statistiky, vizitky týmů, návštěva v depu, perličky a mnoho dalších zajímavostí.


 

Jako BONUS přikládáme videa z Tour de France, kterých jsme natočili mnoho. Videa si můžete stáhnout do svého počítače v sekci Stahuj.

Mezi rozhodčími při letošní Tour nechyběl ani český zástupce! Miroslava Janouta zachycuje video, jak odvádí kolo k převážení. Blížíme se cíli etapy do Tignes a press centru. Zbývají necelé dvě hodiny do příjezdu jezdců – trať už je ale úplně obklopená oslavujícími diváky.
Že se na kolo nesmí s wapkou? A když už ano, pak jen opatrně a nemířit na citlivá místa? Nenechte se vysmát! Kolo umyté „mokrou cestou“ čeká okamžitě další procedura – vysušení proudem vzduchu.
Jeden z jezdců Cofidisu přezouvá tréninkové tretry Specialized za závodní. Neopomene však přehodit také speciální vložky do nich. V předstartovním prostoru má svůj stánek Power Bar – hodně jezdců rádo sahá po jeho energetických gelech a tyčinkách.
Podepisování jezdců před každou etapou je standardní procedura. Diváci mohou přihlížet pouze zpoza zábran. Před každým startem se jezdci musí podepsat na startovní listinu – zde po podpisu Alexandr Vinokurov v doprovodu svého bodyguarda.
Pro závodníka Vinokurovova formátu je problém protlačit se po projetí cílem mezi novináři. Bodyguard hodně pomůže. Do cílového prostoru však mají přístup jen novináři, naštěstí – diváci by odjezd závodníků zcela znemožnili. Vinokurov požíval privilegia jako ještě nedávno Armstrong – bodyguard, vlastní auto, které jej odváželo z cílového prostoru. Nejen jej, ale i jeho kola.
Reklamní kolona reklamních vozidel, to je jedno velké divadlo. Roztodivné vozy jsou velmi zajímavé, reklama se vtírá velmi nenásilně, nenápadně, leč účinně. Reklamní kolona reklamních vozidel, to je jedno velké divadlo. Roztodivné vozy jsou velmi zajímavé, reklama se vtírá velmi nenásilně, nenápadně, leč účinně.
Týmové autobusy mají prostor upravený pro převoz kol.

Video: Kamil Hofman

Menu