VELO: 12/2007

89 

Koupit elektronickou verzi

Popis

OCHUTNÁVKA VELO 12/2007

ROZHOVOR – Zdeněk Štybar: zredukování závodů se vyplatilo i zaplatilo. Vyhrát v jednadvaceti letech závod Světového poháru cyklokrosařů ve své první sezoně mezi elitními jezdci, tím se nemůže pochlubit ani fenomenální Sven Nijs. V minulosti se to povedlo jen Bartu Wellensovi a v posledních týdnech dalším dvěma mladíkům – Zdeňku Štybarovi a Larsi Boomovi. Zatímco však Holanďan úřadoval doma v Pijnackeru, český reprezentant uspěl hned v úvodním podniku World Cupu na horké belgické půdě, což jeho husarský kousek ještě umocňuje.

Jak a proč založit a provozovat cyklistický klub – SDRUŽUJTE SE A MNOŽTE SE! Za základní jednotku společnosti a nositele jejích hodnot bývá označována rodina. V cyklistickém světě přejímá tuto úlohu klub, spolek, oddíl nebo jinak nazvané organizované uskupení. Pokud vás už nebaví být cyklistickými sirotky, není nic jednoduššího, než se nechat někým osvojit nebo založit svůj vlastní klan. Rozhodně tak ale nemusíte činit jenom pro získání závodní licence!

Crocodile Trophy 2007, čtenář Vela jako závodící reportér, JAN KOPKA coby zasvěcený redaktorKDYŽ SE BAVÍ KROKODÝLI! Časopisu Velo se podařilo získat pro jednoho z vylosovaných čtenářů volné startovné na australský MTB etapový podnik Crocodile Trophy. Kdo jej chtěl získat, musel dobře odpovědět na anketní otázku týkající se této akce. Roman Šťastný, jeden z mnoha respondentů, zřejmě své příjmení nenosí jen tak: nejenže dobře odpověděl a byl vylosován, navíc se mu cestu za krokodýly povedlo opravdu uskutečnit! Přinášíme vám z Austrálie ojedinělou reportáž – Jan Kopka, který závod pro Čechy objevil, rozpráví s Romanem Šťastným o tehdejší i dnešní podobě podniku ve Velem jen lehce moderovaném rozhovoru!

RUMUNSKO NADIVOKO, V RYTMU BACKCOUNTRY! Někdy to na vás přijde. Není to chuť na sladké ani žízeň. Jednoho dne se ve vás probudí kluk toužící prozkoumat „džungli” za domem, snící o dobrodružství v neprobádané staré zahradě. Trochu povýšeně odhodíte atlas Česka za gauč, vysmějete se katalogovému ráji z Dolomit i nablýskaným penzionům Alp a na chlapský souboj troufale vyzvete opuštěné a divoké hory Rumunska. Drsně přivřete oči, srovnáte si na zádech batoh, který bude dalších pár dnů váš nejlepší kamarád, olíznete směs potu a prachu pomalu stékající po neoholené tváři a vyrazíte do hor, kde bača spočítá turisty na nohou jedné ovce.

NOVÉ SERIÁLY!trénink měsíc za měsícem pro všechny cyklisty podle Libora Matějky! Nový tréninkový seriál Vela je určený všem cyklistům bez ohledu na výkonnost, ambice i typ kola. Jeho autorem je osvědčený Velo trenér Libor Matějka. Setkávat se s ním budete v každém čísle Vela roku 2008. – další novinka na stránkách Vela – pravidelná rubrika Velo vaří pro vás! – vám bude po celý rok přinášet zajímavé recepty z rukou zkušených cyklistů, kteří vám dají nahlédnout pod svou pokličku. Dalším lákadlem však budou tipy na ovoce či zeleninu s vyjmenovanými přednostmi, které sportovec uvítá, stejně tak potom i vybraný potravinový doplněk měsíce. V tomto čísle pro vás vaří bývalý vynikající silničář Jiří Škoda.

sázkařská vášeň ve hře o VIRTUÁLNÍ MILIONY. Napětí při sledování výsledků z vrcholných cyklistických závodů si letos řádně okořenilo několik set uživatelů internetového serveru www.iVelo.cz, kteří pokoušely sázkařské štěstí. V posledních hodinách Gira, Tour, Vuelty nebo mistrovství světa se jim tajil dech. Vždyť šlo mnohdy o desítky milionů, ačkoli pouze virtuálních. Jistě víte, o čem je řeč – Sázková kancelář má své vítěze a ti převzali ceny za své trefy!

Reportáž SPORTLIFE 2007 – zcela jinak, než jste zvyklí!

Video: Sportlife Brno 2007

RÁJ ZTRACENÝ V BETONOVÉ DŽUNGLI. Velké městské aglomerace se stávají takřka státy ve státě. I menší shluky domů a ulic, než jsou Praha, Brno, Plzeň či Ostrava však – zdá se – stále více straní automobilům. Jakou roli tak hraje či mělo by hrát jízdní kolo coby šetrný dopravní prostředek anebo sportovní nástroj? V rozjímání se vracíme jak k nedávné návštěvě chicagského gurua městské cyklistiky Randyho Neufelda, tak i k Evropskému týdnu mobility, jež je výzvou k obměně našich urbanistických zvyklostí.

CYKLISTO, PŘEDLOŽ BIOPAS! Více v ukázce z tohoto čísla.

Cadel Evans & Pro Tour: NEVYHRÁVÁ, PŘESTO VÍTĚZÍ! Jak letošní Pro Tour, ambiciózní to silničářská liga mistrů, začala, tak také skončila. Chaosem, dohady, zamlženou budoucností. Jestliže ještě pár dní před březnovou ouverturou Paříž-Nice hrozilo, že se úvodní podnik vůbec neuskuteční a tím se ocitne v troskách i celá série, více než osm měsíců poté nejistota nevyprchala. O vítězi se rozhodlo za pět minut dvanáct a víceméně od zeleného stolu.

MINITEST: sedlo WTB Silverado SLT, naástavce na řídítka AUTHOR ABE 402, přední minisvítilna SIGMA Illux.

VERSUSdostupné silniční celokarbonové vidlice (cena do 5000 Kč)EASTON EC 70 SL, MIZUNO a NOXON Sabredvětruodolné návleky na tretry DEXTER Termo a ZAMO

NA KOST: duo závodních XC vidlic MANITOU R7 Elite absolute a MAGURA Durin MD80R.

VELO NA CESTÁCH – přejezdy pohoří – KRUŠNÉ HORY jako snad to nejlepší, co může biker od terénu chtít – domácí bikový revír – JEDOVNICKO, aneb co při GT Zaskar Challenge maratonu nezažijete

TESTY KOL

– SOUBOJ ČTYŘ – MTB HT 29″ – přichází nová éra bikingu? Nadšení z testu kol s velkými obručemi nebralo konce. V hlavních rolích: Duratec Career C14, Kona Kula 2-9, Gary Fisher Cobia a Superior 929 Disc! – SILNIČNÍ KOLA – DOSTUPNÝ KARBON (celokarbonové rámy) – CENA 55 000 – 65 000 Kč. Hlavní role: Giant TCR C2 team, Kellys URC 7.9, Lemond Versailles, Scott CR1 team a Trek Madone 4.5.

DO MRAZU NEVLEZU? Mrazivé ráno, zvuk škrábání skel plastovou špachtlí a lamentování řidičů na ulici. Pak horký čaj, navlékání několika vrstev oblečení a hurá na kolo. Do tohoto nečasu na kolo?! Ano, ale na speciální kolo – na tzv. zimáka, věrného druha cyklistů, pro něž počasí není překážkou. Vše o KOLE PRO ZIMNÍ PROVOZ.

VELO SÉRIE 200710 otázek pro 4 vítěze silniční i MTB série v mužské i ženské kategorii a gratulace pro Lucii Čuříkovou, Blanku Hyblerovou, Karla Hartla a Libora Janouška.

NOMINACE VELO STARS 2008! Nejen slunce a měsíc, ale i hvězdy vycházejí a zacházejí – večer jsou silné, blyštící, žádoucí a lákající pohledy odborníků i běžných lidí, aby je ranní rozbřesk bez odporu pohltil. Nikomu z nás to nepřijde divné, nevadí. Každé další setmění přinese hvězdy nové a my si v romantické náladě ukazujeme, která svítí nejzářivěji. Velo stars 2007 jsou tímto okamžikem smazány časným ránem otevírajícím sezonu 2008. Nastal čas ukázat si na nové hvězdy, ovšem nikoliv jen romanticky!

Menu