VELO: 6/2006

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 22.05.2006 Úvodník: Univerzální neznamená špatný Fejeton: Ty seš blbej! Ukázky z časopisu:

Popis

216 stran!

VLIV ODPRUŽENÍ NA VÝKON – ODPOVĚĎ NALEZENA MEZI WATTY! Také už jste několikrát slyšeli onen zaručený „fakt“, že odpružení ubírá z výkonu a spotřebovává více energie než horské kolo s pevným rámem? Že čím více milimetrů zdvihu, tím větší dřina? Nebo mnoho podobně jasně platných protinázorů? Zkusili jsme udělat konec dohadům a vzali tři různá kola (HT, XC FS a enduro), zkušební jezdce, měřící zařízení a odborníka na sledování tréninku a výkonu. Výsledky byly překvapivé – ve výkonu i v úspoře energie při jízdě vítězí enduro!

Z LABORATOŘE DO TERÉNU. V dubnovém čísle jsme vám nabídli laboratorní test osmi odpružených vidlic se stavitelným zdvihem, nyní přinášíme i poznatky z dlouhodobého jízdního testu.

ČESKO-SLOVENSKO NEROZHODNĚ 4:4! Test MTB HT v červnovém Velu svedl dohromady modely v cenové relaci 15 000-18 000 Kč. Předešleme jen, že bylo velmi zajímavé podívat se i do této skupiny, protože má hodně co nabídnout. A také to, že to zdaleka nebyla exkurze poslední. Reprezentační mužstva: Amulet Structure, Author Traction, Ravo Maniax a Sundance Hamilton Deore (ČR) vs. CTM Delta Disc, Dema Asti DB, Kelly´s Magnus a Vertec Sniper MT-580 (SR).

STŘEDNĚOBJEMOVÉ BATOHY S VODNÍM REZERVOÁREM – TEST! Batůžky vybavené vodním vakem jsou optimálním způsobem, jak zajistit dodržování pitného režimu. Pokud k tomu přidáme velký úložný prostor, není divu, že zájem o tyto produkty neustále roste. V novém Velu na vás čeká test 11 vybraných modelů o objemu úložného prostoru 14-21 litrů!

NATÁHNĚTE SE, PROSÍM – základní strečinkové cviky a zásady názornou formou fotografie-text!

ROZHOVORY SE ZAJÍMAVÝMI OSOBNOSTMI jsme tentokrát nešetřili: MARTIN HAVLENA hovoří o vyvíjení vlastních produktů firmy Author přes oceán, BRIAN LOPES A KYLE STRAIT v EXKLUZIVNÍM ROZHOVORU PRO VELO mluví na téma 4X, o silniční scéně pak české naděje FRANTIŠEK RABOŇ A MARTIN MAREŠ či přímo ze Závodu míru BADEN COOKE.

NA KOLO JEN BEZ KLADIVA! Mít či nemít zařízenou domácí dílnu, to není jen otázka vzdáleného servisu či příliš vysokých cen za zákroky mechanika, ale také určité stavovské cti – umět si sám opravit kolo -, či zábavy. Červnové Velo přináší nejen rady, co vše by správná dílna měla mít, ale také mnoho tipů na jednotlivé nářadí.

EMANCIPACE DOKONÁNA – tolik titulek k dalšímu pokračování seriálu 30 let MTB, tentokrát zahrnujícího roky 1991-1993. Co se pod ním skrývá, najdete na stránkách Vela s pořadovým číslem 6/2006.

HLINÍK VS. KARBON PO X-TÉ, tentokrát přímý souboj silničních top modelů Cannondale CAAD 8 (hliníkový rám) a Trek Madone 5.9 SL (karbon)!

V rubrice ZÁKLADNÍ SERVIS ODPRUŽENÝCH VIDLIC se můžete těšit na dostaveníčko s produkty značky RockShox.

RODINKA VYŠŠÍCH ZDVIHŮ aneb enduro MTB v plném nasazení. K vzájemnému porovnání jsme tentokrát pozvali modely v širokém cenovém rozpětí, abychom zjistili, jaké jsou skutečné rozdíly mezi dostupnými verzemi a těmi z vyšších sfér. V testu najdete GARY FISHER FAT POSSUM LX, GIANT REIGN 3, GT i-DRIVE 5 3.0, KONA DAWG DELUXE, MERIDA TRANS MISSION RACE a TREK REMEDY 5.

ŠIROKÉ A JEŠTĚ ŠIRŠÍ OTISKY – rubrika Na kost a MTB pláště s rozměry 2,3“ (Rubena V 79 Harpie, Bontrager Earl a Continental Slash!

RAKETA S PILOTNÍM PRŮKAZEM – první třídou jsme se počátkem května svezli na speciálu Duratec Rass. Jeho rám je postaven v kombinaci hliníkových spojek a zadní stavby a karbonových trubek, to vše spojeno technologií Locked composite. Přidejte RockShox SID a podobně dokonalé vybavení a závodní raketu máte před sebou.

NA CESTÁCH – putování BRDSKOU VRCHOVINOU v rubrice Přejezdy českých a slovenských pohoří a Domácí bikový revír z okolí DOMAŽLICKA. Kdo by raději do zahraničí, co takhle ALPSKÉ SUBTROPY ve švýcarském kraji Ticino? Vše samozřejmě s podrobným informačním servisem tak, jak jste zvyklí.

Vydejte se s námi PO STOPÁCH HLEDAČŮ POKLADŮ, pokud vás zajímá, jaký byl letošní Velo camp ve Zlatých Horách v Jeseníkách.

VELO MTB SÉRIE – DĚJSTVÍ DRUHÉ se odehrálo během maratonu Kooperativa Malevil Cup.

OŽIVLÁ HROUDA HLÍNY – hvězdy 4X si daly dostaveníčko na zcela nové trati na pražském sídlišti. Diváci byli svědky zajímavých soubojů i české nadvlády.

KTERÉ JSOU LEPŠÍ? Ze světa velkých kol do světa malých prostřednictvím praktického testu in-line bruslí.

CYKLISTA NENÍ VELBLOUD, ale zásady pitného režimu dodržovat musí – jak na ně, co to vlastně je pitný režim a proč je dostatečné množství tekutiny nejen při sportu důležité, o tom všem se dočtete v červnovém Velu.

POD ČESKOU TAKTOVKOU – čeští 4X jezdci ovládli úvodní dějství SP!

ZÁVOD MÍRU ŽIJE! Kvůli 216 stranám tohoto čísla jsme se nepatrně zdrželi s odevzdávkou podkladů do tiskárny. Díky tomu vám můžeme nabídnout reportáž z téměř celého Závodu míru. Závodu, který doslova stal z popela a zdá se mít velmi dobře našlápnuto k dalším ročníkům.

GIRO D´ITALIA rozehrálo další partii. Ve skvělé formě zastihlo především Ivana Bassa, který měl v době uzávěrky jednoznačně nejblíže k prvenství.

VŠEUMĚL ZE ŠPANĚL! Cyklisté jako on už prý dávno vymřeli. Fenomén jménem Alejandro Valverde v malém portrétu.

Menu