VELO: 12/2005

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 23.11.2005 Úvodník: Není to jen samolepka Ukázky z časopisu:

Popis

TEST 27 PŘEDNÍCH SVÍTILEN, jaký tu ještě nebyl! Kratší dny i celodenní pošmourno si žádají odpovídající výbavu. Proto jsme nashromáždili 27 modelů předních svítilen jako průřez nabídkou na českém trhu, nechali v laboratorních podmínkách změřit jejich hladinu svítivosti a vyfotili rozptyl jejich světla. Rozdíly mezi jednotlivými produkty jsou mnohdy na pováženou!

OBĚ STRANY DOPINGOVÉ MINCE. Nikdo už nepochybuje o tom, že doping je nejtíživějším problémem současné vrcholové cyklistiky. Podezření, odhalení, aféry a stejně skandální obhajoby. Zcela vážně míněná vysvětlení, že zakázanou látku dotyčný pozřel v exotických cukrovinkách nebo že byla určena pro jeho psa, konspirativní záznamy v tréninkových denících… CELÝ TENTO ZAJÍMAVÝ ČLÁNEK NAJDETE V UKÁZCE Z ČÍSLA!

Nová sezona, to je i úroda NOVÝCH MODELŮ VIDLIC. A právě ty se staly pojítkem pro test MTB HARDTAILŮ v tomto čísle – MANITOU R7 A ROCKSHOX RECON v různém typovém provedení zdobí šest testovaných kol.

DOMÁCÍ LESK. Veletrh Sport Life v Brně byl letos opět větší, kvalita předešlých ročníků zůstala zachována. Po přehršli novinek ze světových výstav v médiích se zde s nimi mohli návštěvníci setkat na vlastní oči a ve velké míře se seznámit také s leskem domácích značek.

EXKLUZIVNÍ SOUSTO je připravena předložit rubrika Na kost. V přímém souboji se utkají dva maratonští celoodpružení specialisté – novinka Cannondalu jménem Rush a zkušenostmi ošlehaný matador Rocky Mountain ETSX 50.

DEPKA Z DEPA? Jaké jsou roční zkušenosti s XC zónami technické asistence? Letošní očekávaná novinka – mechanická depa aneb zóny technické asistence, se staly nedílnou součástí závodů cross-country, přinesly mnoho nového, ale také vyvrátily některé mýty, jež se s jejich zavedením tradovaly. Podívali jsme se tedy na ně s posezonním odstupem zblízka.

BĚH – CYKLISTY NEJČASTĚJI VYUŽÍVANÝ NÁHRADNÍ SPORT. Na zimní období je každý z nás nějakým způsobem připraven – ten využije služeb speciálně upraveného kola, tzv. zimáku, jiný tráví čas na rotopedu či při indoor cyclingu, další vyjíždí jen v podmínkami přívětivějších dnech na letním kole. Snad každý ale volí i doplňkové či lépe řečeno náhradní sporty. Tím nejvyužívanějším je určitě běh, proto je dobré vědět, co vše může cyklistovi nabídnout, jak jej lze co nejlépe využít, na co si dát pozor i jak se vybavit.

INDOOR CYCLING. Pokud je pro vás v zimě lákavější udržování fyzičky za dveřmi, ne venku, asi se uchýlíte k některé z podob indoor cyclingu, spinning nevyjímaje. Jak se na ni správně vybavit? Odpověď v prosincovém Velu!

CYKLOKROS A BĚŽNÝ CYKLISTA. Tato disciplína je každému Čechovi blízká, mediální popularitu by jí jiné cyklistické odnože mohli závidět, úspěchy našich borců jsou výtečné. Podívali jsme se však na cyklokros z jiné stránky – neměl by v době, kdy mnohý biker pošilhává po jiném vyžití na kole, ať už po silničce, kole krosovém či fitness, a silničář si možná posteskne po terénu, co nabídnout i běžnému, nezávodně zaměřenému cyklistovi? Vyrazili jsme na čtyřech strojích do terénu, hráli si na cyklokros a sbírali názory. CELÝ ČLÁNEK NAJDETE V UKÁZCE Z AKTUÁLNÍHO ČÍSLA.

LÉPE SEDĚT, LÉPE JET! Výkon není jen síla, ale i optimální nastavení posedu a frekvence šlapání. A právě pro zjištění, jak moc se mohou rozdíly mezi optimem a odchylkou projevit ve výkonu, jsme se vydali do biomechanické laboratoře. Jsou to i milimetrové vzdálenosti či nevelký rozdíl v kadenci, co může náš výkon citelně ovlivnit.

BIKEPARK JEŠTĚD. Zajímá vás, jak funguje takový český bikepark? Vyzkoušeli jsme pro vás ten ještědský!

TIPY NA PŘÍPRAVU KOLA NA ZIMNÍ PROVOZ. Žádný pravověrný cyklista se nenechá odradit zimním počasím natolik, aby kolo odstavil do kouta a znovu vyjel až s prvními jarními paprsky. Je však dobré být připraven a ve stejném stavu mít i kolo.

ŘÍČNÍ DERNIÉRA. Během 26 dílů seriálu Povodím českých řek jsme v sedlech biků spluli 27 toků. V prvním dílu jsme vám předložili hutný předkrm dvou řek najednou, nyní v posledním chceme nejen vzdát hold pokořeným soupeřům a celé vodou prostoupené putování podtrhnout a sečíst. Putování svou myšlenkou následování přírodních, člověkem nevytvořených cest zcela ojedinělé. Chceme se totiž také ohlédnout za zcela odlišným způsobem jízdy na kole, než jsou známé okruhy v okolí domova nebo hvězdicovité putování z jediné a vybavené základny například při dovolené. To vše v rámci shrnutí stručných tipů a poznatků, ale i osobních zážitků nejčastějších přispěvatelů. Cesta k této derniéře obnášela 4717 km! Od lednového čísle je pro vás připravena nová rubrika!

DOMÁCÍ BIKOVÝ REVÍR má na rozdíl od řek nevyčerpatelnou zásobu podnětů, kam vyrazit – tentokráte byly naším cílem Krušné hory.

CHAMPIONS LEAGUE V PLENKÁCH, aneb ohlédnutí za prvním ročníkem silničářské UCI Pro Tour. Měla to být revoluce, ale nic tak převratného se zase nestalo. V sobotu 15. října se klasikou Kolem Lombardie, která se poprvé konala přesně před sto lety, završil historicky první ročník privilegované a očekávané silniční soutěže UCI Pro Tour. Ty nejprestižnější závody si podržely svou výjimečnost, zatímco jiné, zrozené tak trochu uměle právě na popud cyklistické “ligy mistrů”, takový zvuk zatím nemají.

BIKOVÁ SEZONA 2006 – napříč kontinenty. Rok exotického cestování čeká na nejlepší bikery planety. Nadcházející seriál Světového poháru zahájí už na apríla v turistickém ráji Holandských Antil na ostrově Curacao, zavítá opět do Brazílie a vyvrcholení obstará mistrovství světa v novozélandském Rotorua. Přitom důležitost této sezony je pro XC jezdce a jezdkyně nasnadě, spolu s ní startuje kvalifikace na olympiádu v Pekingu a boj o důležité body na světovém žebříčku pro jednotlivé země.

V ROCE NULA. Tour de France 2006 odhalena! Namalujme tlustou čáru, začínáme odznova. A bez Lance. Devadesátý třetí ročník Tour de France sice odstartuje ve Štrasburku až za sedm měsíců, nicméně jeho podoba byla novinářům prezentována již s dostatečným předstihem 27. října v pařížském Palais des Congres. Sálem se nesl přízrak nepřítomného vládce posledních sedmi ročníků a představitelé pořadatelské společnosti ASO nepokrytě přivítali konec Armstrongovy éry a začátek nové epochy.

Menu