VELO: 7-8/2004

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 23.06.2004 Ukázka z časopisu: Hra o čtyřech úrovních

Popis

OCHUTNÁVKA Z VELA 7-8/2004:

Tématem prázdninového čísla se stala DOVOLENÁ – léto, prázdniny, hezké počasí, dlouhý den, co více si přát! Přinášíme vám hned několik článků, které s tím více či méně souvisejí. Například tipy, jak a kam vyrazit na dovolenou, jaký foťák si vybrat k její dokumentaci, jak se chránit před vodou, pokud vám zrovna moc nevyjde počasí, krátké tipy, jak zregenerovat a moci si jízdu na kole lépe užít a podobně.

PŘEJEME VÁM NÁDHERNÉ LÉTO NEJEN V SEDLE A TĚŠÍME SE NA SHLEDÁNÍ U ZÁŘIJOVÉHO ČÍSLA, PROTOŽE ČERVENCOVÉ VYDÁNÍ VYCHÁZÍ OPĚT JAKO DVOJČÍSLO.

Výběr nového kola je vždy nelehkou záležitostí, v případě celoodpružených kol pak dvojnásob. Nemusíte ale kupovat zajíce v pytli, mnohé obchody nabízejí TESTOVACÍ JÍZDY PRO ZÁKAZNÍKY. Jaké jsou možnosti?

LOVCI BEZE ZBRANÍ, tak se v mnoha obměnách hovoří o fotografech. Těmi se stává každý z nás, a to nejen o dovolené, ale při jakémkoliv výletu, ať už „jen“ kompletujeme své archivy a dokumentujeme prožité, nebo nás baví pořizovat zajímavé snímky. Místo zbraně fotoaparát, k tomu vše, co ke správnému lovu patří, tedy i hledání místa, čekaná, chybné trefy i trofejní zásahy vystavované později na odiv. Z pohledu časopisu přichází podobná dokumentovaná „dovolená“ pravidelně a často, lovecká vášeň je pro nás současně i potřebností. Úlovky by měly být pestré, zajímavé, neokoukané. Proto stále zkoušíme, hledáme nová loviště, sbíráme poznatky – od převážení a ochranu fotoaparátů až po pořízení snímku. I to byl jeden z motivů k tomuto článku – podělit se o zkušenosti a přinést vám několik možná zajímavých tipů.

ADIDAS SLOPESTYLE. Rakousko, pozvaní nejlepší u nejlepších freeriderů světa, k tomu jen hrstka novinářů a fotografů – to vše skrývá název Adidas Slopestyle. Neuvěřitelné seskoky do velkých hloubek, triky a navrch vynikající třetí místo Michala Marošiho. Velké fotografie, Michalův komentář, atmosféra akce na stránkách Vela.

Opravdu za nás MUSÍ O POUŽÍVÁNÍ PŘILBY ROZHODNOUT ZÁKON? Nošení přilby při jízdě na kole nelze označit lépe než jako rozumné. V současné době prochází parlamentem nový návrh na znění zákona. Budou přilby povinné pro všechny?

Na Lance ARMSTRONGA ČEKÁ MOŽNÁ ŽIVOTNÍ ROČNÍK TOUR DE FRANCE, má šanci zvítězit pošesté v řadě, což se nikomu před ním nepodařilo a je veřejným tajemstvím, že už se to při dnešní tvrdé konkurenci těžko někomu podaří. Lancovi stojí v cestě mnohá protivenství i z oblasti mimo závodní tratě, je na něj vyvíjen obrovský tlak, jeho forma zatím nepřipomíná tu z loňska. Dokáže vše překonat a triumfovat?

BIKEPARK BAD WILDBAD
“První level máme za sebou, nebylo to nic extra, uvidíme, co další,” pronesl Tomáš slangem hráčů počítačových her na spodní zastávce lanovky v německém Bad Wildbadu, když čekáme na její příjezd. Do místního bikeparku nasměrovalo naše kroky především představení nové kolekce kol a doplňků Kona 2005. A my ho využili i k pořízení reportáže z dalšího evropského bikeparku – dvě sjezdové, dvě freeridové tratě, biker X i dual slalom, to už stojí za jízdu! Více najdete v ukázce z tohoto čísla, ještě více (technické novinky) pak v časopise.

I nadále můžete hlasovat v anketě BRÝLE SEZONY 2004. K tomu jsme vám připravili další zajímavou výzvu, která souvisí s články o focení. FOTO LÉTA, ANEB STAŇTE SE I VY FOTOGRAFY! To je nová soutěž pro všechny čtenáře. Foťte, vybírejte a to nejlepší pošlete s výstižným popiskem na naši adresu. Více k soutěži na stránkách Vela.

NA CESTÁCH
Pramen řeky Úhlavy, která podlehla našim plášťům pro toto číslo, přivedl jezdce až na Šumavu, aby je klidný tok provázel při dvoudenním putování až do Plzně. To reportéři Bikového revíru toho stihli za jeden jediný den objet daleko více – Malou i Velkou Ameriku, Mexiko, to vše v oblasti Karlštejnska.

GIRO D~ITALIA 2004
Když jsme si v minulém čísle kladli otázku, jak dlouho vydrží mladičký Damiano Cunego vévodit letošnímu Giro d’Italia, lhali bychom, kdybychom tvrdili: bylo přece jasné, že to bude až do samotného cíle třítýdenního závodu v Miláně. Ba co víc, ten odvážný kluk se dokonce po ztrátě růžového dresu opět vrátil do vedení, aby se ve svých 22 letech stal jedním z nejmladších vítězů závodu v historii. To popřelo veškerou cyklistickou logiku. Triumfoval jezdec, který měl jen jedinou zkušenost s růžovými etapami, nastupoval jako pomocník Simoniho a jeho údělem mělo být mu sloužit na cestě k třetímu prvenství. Cunego se však vzepřel předem nalinkované roli a udělal z Gira zajímavou podívanou. Nezamotal se v klubku spletitých taktických variant a smetl je ze stolu svou drtivou převahou. Kdyby měl v závěru závodu v duchu týmové hierarchie zatáhnout za ruční brzdu a nechat zvítězit Simoniho, byli bychom svědky nepovedené frašky. Naštěstí se tak nestalo. Více čtěte v novém Velu 7-8/04!

NOČNÍ ZÁVOD JAK MÁ BÝT
Kužel světla z čelovky olizuje jen kousek lesní pěšiny před námi, oči jsou jak na stopkách a snaží se rozpoznat každou terénní nerovnost, kořen či kámen. Z mraků se navíc spouští provazy vody a pára stoupající od pusy dává tušit, že okolní teplota, ač se květen chýlí ke konci, nebude mít k bodu mrazu příliš daleko. Jsou dvě hodiny po půlnoci a my se nacházíme někde uprostřed hvozdů Moravského Krasu. Ne, nezabloudili jsme při vytváření další reportáže z cyklu Povodím českých řek či Domácí bikový revír, jak by si někdo mohl myslet, ale vydali jsme se na jednu z nejšílenějších akcí tohoto roku – již šestý ročník Suicidal Night Trophy, ve volném překladu Sebevražedný noční pohár.

NOVÁ RUBRIKA – PRIVÁTNÍ JÍZDA
Najdete ji na konci časopisu. Je nezvykle umístěna, graficky jiná, zcela nová! Nic více vám nyní neprozradíme.

OTESTOVÁNO
V prázdninovém Velu na vás opět čekají dva velké testy – v první řadě stojí české produkty, po delším čase jsme opět dali prostor českým rámařům, tentokráte MTB hardtailům. Duo velkých testů doplňují silniční kola značek, které vnímáme spíše jako bikové. Na kost byly ohlodány dva XC fully, Schwinn a Norco. K tomu navrch přikládáme osm produktů ve Versusu, pět v Minitestu a hlavně….

…. DLOUHODOBÝ TEST VIDLIC UKONČEN
Po třech měsících v provozu jsme sundali pětici XC vidlic z kol, sečetli kilometry a testovanou pětku znovu nasadili do měřících přístrojů. První výsledky tedy zjistila laboratoř, poté vidlice putovaly do odborného servisu a jejich kompletní rozborka přinesla další zjištění. Nové Velo vám poví, jaké bylo!

Pokud je test silničních kol tím, co vás v novém čísle zaujalo, máme pro vás ještě jeden tip. Silniční kola jsou často spojována s menší mírou komfortu jízdy, ale nemusí to tak být. Přinášíme několik tipů na to, jak si DOPŘÁT VÍCE POHODLÍ I NA SILNIČNÍM KOLE.

Menu