VELO: 12/2004

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 24.11.2004 Ukázka z časopisu: Tanec s krokodýly

Popis

OCHUTNÁVKA Z VELA 12/2004:

Do konce kalendářního roku sice ještě zbývá více než měsíc, Velo však svůj rok již uzavírá, již zítra by se na pultech, ve schránkách i na stáncích PNS mělo objevit vydání s číslem 12/2004. Ještě než se pustíme do krátkého výtažku z jeho obsahu, dovolujeme si vám připomenout, že ještě před Vánoci otevřeme dveře roku 2005, a sice lednovým Velem, které by se na pultech mělo objevit 19. prosince.

CELOROČNÍ TEST KOL GT A KELLY~S JE V CÍLI! Dvě kola dostávala po celý rok pořádně zabrat, poté putovala do servisu, abychom odhalili větší i ty nejmenší nedostatky a seznámili vás s nimi. Další jízdní postřehy, opotřebování materiálu, prasklinky, překvapení kladná i záporná, to vše a ještě více ve Velu s pořadovým číslem 12/04.

Jan Kopka byl první, ovšem v jeho stopách se pustili další – CROCODILE TROPHY letos velmi úspěšně absolvovali další dva Češi, Ondřej Fojtík dokončil celkově na druhém a Radoslav Šíbl na pátém místě. Jejich vyprávění plné dobrodružství a zážitků najdete také v naší ukázce z tohoto čísla.

Hmotnost, hmotnost a zase hmotnost. ČASY LOVCŮ GRAMŮ se zdály být odsunuty do ústraní, zapomenuty. Nyní však je hmotnost kola především díky omezení UCI znovu na scéně. Technologie pokročily dále, s nimi klesají dosud magické hmotnostní limity kol. Kde se nachází zdravá hranice pro váhu kola? K tématu přinášíme i zajímavost v podobě dvou silniček – jedna váží 3,890 g, druhá pak ještě o 90 g méně.

Americký freeridový svátek RED BULL RAMPAGE prožil letos svou derniéru v podobě posledního ročníku. Nejlepší freerideři světa zachycení objektivem Jana Němce předvádějí na červené hlíně v nádherné lokalitě Utahu své triky na stránkách nového Vela. Nejen tento závod svádí k zamyšlení, kam se vlastně dostal původní význam slova FREERIDE a JAKÁ BUDE BUDOUCNOST této disciplíny. I tyto úvahy našly v tomto čísle svůj prostor.

Vzít kolo a vyrazit do přírody! Nádherná představa svobody, kterou nám bike neomezeně dopřává. Tedy téměř neomezeně – PRÁVNICKÁ PORADNA, druhý díl miniseriálu protkaného paragrafy, je věnována právě tomu, kam a jak na kole můžeme či nemůžeme a kdo nebo co nás může v rozletu omezit.

BRNĚNSKÝ SPORT LIFE opět nabídl velmi pestrou a rozsáhlou paletu zajímavých produktů. Ti z vás, kteří jste v Brně byli, víte, o čem mluvíme, pro ostatní jsme připravili reportáž z veletržních prostor. Novinek jsme již díky speciální příloze listopadového Vela i reportáži ze světové výstavy Eurobike o číslo dříve přinesli mnoho, ovšem Brno poprvé výrazněji odkrylo tvář těch domácích, pocházejících z českých i slovenských luhů.

DEVĚTADVACETIPALCOVÁ KOLA nastoupila do bikových vod s velkou pompou, především díky Gary Fisherovi, který ač nebyl první, přikládal jim velkou důležitost. Ač je jejich rozšíření pozvolné a zřejmě nikdy nedosáhnou obliby klasiky, najdete je u více značek než dosud, české nevyjímaje. Pro přímou konfrontaci v rubrice Na kost jsme vybrali Superior a Gary Fishera.

Kola volíme podle oblíbené výbavy či značky, ovšem téměř vždy je rozhodujícím faktorem cena. Ta omezila obě testované kategorie bicyklů v tomto čísle – najdete zde MTB HT MEZI 30 000-35 000 KČ A SILNICE jen o malinko níže – 27 000-32 000 Kč.

Podzim mnohého cyklistu donutí sklonit se pod postel a VYTÁHNOUT TRENAŽÉR. Přemýšlíte o lepším, nebo tohoto pomocníka proti zimnímu lenošení zatím stále postrádáte? Možná vám pomůže náš test zahrnující hned devět modelů se společným jmenovatelem.

ZÁKLADNÍ SYSTÉM ŘAZENÍ SE ZDÁ BÝT NEMĚNNÝ A NEDOTKNUTELNÝ, tedy pokud jste smířeni s faktem, že jeho základem je přehazovačka, přesmykač a různě velký počet pastorků a převodníků. O slovo se však hlásí zcela jiná provedení, nejčastěji přes sjezdové disciplíny či městská kola – planetové převodovky uvnitř nábojů či středů v různých provedeních, převodovky pojaté jiným způsobem. Zapojují se nejen drobní koumáci, ale i větší ryby jako Shimano či Sram. Jde o řešení určená okrajovým skupinám cyklistům, nebo lze čekat vytlačení klasiky?

Chybí vaší přípravě systém, rádi byste radu? Již po ní nemusíte pátrat, prosincové Velo přináší tip, jak si při vlastních vstupních parametrech NAPLÁNOVAT SEZONU OD STOLU. A nejen to, dietoložka PaeDr. Renáta Dlouhá vám poradí, jak správně NASTAVIT JÍDELNÍČEK. A až budete hotovi, můžete si s námi zahrát speciální hru CYKLISTO, NEZLOB SE!

Další tipy z rubrik Povodím českých řek na kole a Domácí MTB revír znějí: LABE A CHŘIBY.

ČEŠTÍ CYKLOKROSAŘI vlétli do sezony jako hurikán a dokonale nabourali belgické sebevědomí.

Menu