VELO: 1/2004

89 

Koupit elektronickou verzi

Popis

OCHUTNÁVKA Z VELA 1/2004:

Jednička Velo již tradičně vychází s velkým předstihem, těsně před vánoci. Svátky konce roku znamenají pro mnohé z nás čas dovolené. Pokud počasí dovolí, těžko nás něco udrží doma. Proč se také v klidu nesvézt a nezapomenout nejen na shon pracovní, ale i na ten vánoční. A pak si vychutnat vánoční lákadla. Spolu s vánočním cukrovím můžete ochutnat i nové Velo. Přejeme vám všem pohodové klidné svátky konce roku a aby v příštím roce šlo vše podle vašich představ. Tady je předvánoční ochutnávka z Vela 1/2004:

Ani lednové Velo neuniklo vánocům, které nás v této době provází na každém kroku. Vše startuje malé ohlédnutí za tím, CO PŘINESL ROK 2003, a to jak v cyklistické technice, tak i ve sportu.

Z jiného soudku už je hodně odlehčené téma KRVAVÝ BIFTEK – kdo už měl tu čest na kole spadnout, jistě tuší, o čem bude řeč. Mimo odlehčení a vskutku zajímavý obrazový materiál přinášíme i tipy, jak si v tomto bolavém případě poradit.

Nestihli jste pro svého partnera koupit všechny dárky? Nebo dokonce žádný? Nebo ještě váháte, čím Ježíška vylepšit? Měli bychom pro vás tipy. Ale nejsou to dárky jako jiné, jsou to ideální nápady, jak NĚKOHO ORIGINÁLNĚ OBDAROVAT, a to i v případě, že štědrovečerní večeře bude za pět minut.

L~Eroica. Název, který originálnímu italskému závodu sedí nad jiné. Uznejte sami – podmínkou účasti je kolo starší ročníku 1980, trasa závodu (na výběr je délka 36, 75, 135 a 200 km by měla odpovídat svou podobou éře Gina Bartaliho. Tedy z více než poloviny šotolinové prašné cesty, dále žádná technická pomoc, na občerstvovačkách CHLEBA POLITÝ VÍNEM NEBO OLIVOVÝM OLEJEM a posypaný česnekem, špek, hrušky a k pití víno. Čtení více než zajímavé. A k tomu se něco podobného odehrává i v Čechách zásluhou Luboše Loma a Jiřího Plechaty – Nouzovský etapový závod. Jede se na kolech pokud možno předválečné výroby, v dobových kostýmech. Více najdete ve Velu.

Pokud jste k Velu přikousli něco sladkého, raději ani neotvírejte dvoustranu Renáty Dlouhé. Ta radí, JAK PŘEŽÍT SVÁTKY a dopnout kalhoty.

Umíte si v Čechách, možná nedaleko od domova, představit 30 km na kole bez jediného šlápnutí? Že tu tak dlouhé kopce nemáme? To ne, ale přesto to jde. Stačí jen vyrazit do Krkonoš a využít soustavu lanovek. Odkud kam, kde přestoupit, jak nepřejet a na kolik to přijde, vše najdete V MANUÁLU LÍNÉHO CYKLISTY.

Vánoční blok končí hrátkami s cizími názvy kol, modelů i komponentů. Člověk nad tím ani nepřemýšlí, ale koupili byste si kolo s logem SPECIALIZOVANÝ STROJ PRO ORBU? Že ne? A vidíte, spousta z vás jej možná má doma a směje se názvům jako Ravo Svišť, Hota Dříč a váhá nad háčkem v logu Šírer, Šatka a dalšími.

MICHAL PROKOP UČITELEM! A to na stránkách Vela. Za přispění dokonalých fázovaných fotografií máte možnost přiučit se přímo u mistra světa. Jak projíždět zatáčky, překonávat terénní překážky, skákat a spoustu dalších věcí. Michal Prokop je tu jen a jen pro vás.

Ani ve Velu 1/2004 nechybí trénink Libora Matějky, k němuž jsme pro tentokrát přidali i KILOMETROVNÍK 2004, malého průvodce, do kterého si můžete zaznamenat, co jste za rok na kole stihli i nestihli.

Nabitá informacemi je reportáž z výstavy SPORT LIFE V BRNĚ. Zdálo by se, že vše už řekly světové výstavy Eurobike, Ifma a Eicma a ejhle – v brně bylo mnoho nového a zajímavého a nás jen těší, že i z českých luhů a hájů.

Testovalo se a testovalo. A hodně. V kategoriích LEVNĚJŠÍCH FULLŮ v cenové relaci okolo 35 000 Kč a SILNIČEK (35-40 000 Kč) jsme zažili hodně příjemné překvapení. Stejně jako při testu NEJDOSTUPNĚJŠÍ SILNIČNÍ SADY s 10 pastorky – Campagnolo Veloce. Uznejte sami – systémy odpružení kopírují drahé modely a zatímco dříve byly limitem pružící segmenty, nyní to už neplatí. A silničky – čtyři ze šesti testovaných kousků pod 9 kg váhy, zeslabované materiály, kvalitní sady, karbonové vidlice, tuhé rámy. Co dodat. Možná jen otázku – proč chtít více? Ale není to vše. Testem prošlo aktuální SPODNÍ PRÁDLO DO NIŽŠÍCH TEPLOT (celkem 12 různých značek) a také PULSMETRY, u nichž nechybí ani celkový přehled pro vaši dokonalou orientaci. A pořád nekončíme – rubrika Na kost odstartovala DLOUHODOBÉ TESTOVÁNÍ dvou XC modelů: GT ID-XC a Kellys Sabotage Disc, které by na konci nové sezony mělo zodpovědět několik otázek. Jakých? I to se dočtete!

Menu