VELO: 7-8/2003

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 26.06.2003 Ukázka z časopisu: Cyklistická faux pas aneb trapasy

Popis

Start TdF je teprve před námi, GIRO D~ITALIA za námi a tak jeho průběh samozřejmě také nemůže chybět.

Dítě lze na kole převážet mnoha způsoby, tak, jak roste, se objevují další a další. Jedním z neobvyklejších jsou PŘÍPOJNÉ VOZÍKY za kolo. Jaké jsou výhody a nevýhody, praktické tipy? Před prázdninami, tedy v aktuální době, přinášíme článek, který tuto oblast mapuje od A do Z.

Koncem května jsme byli pozváni na slavnostní opening letošní sezony RAKOUSKÉHO BIKEPARKU V LEOGANGU. Nemohli jsme samozřejmě chybět, zvláště, když tato akce byla spojena s předvedením kol značky Kona z modelové řady 2004. Reportáž přináší zážitky z dvoudenního adrenalinového ježdění plus všechny praktické informace a samozřejmě i odhalení Kony 2004.

Pro drtivou většinu z nás je HELIBIKING nedostupným snem, ale o to zajímavější bude si o něm aspoň přečíst. K dokonalému zážitku z dlouhé sjezdu stačí jediné – nechat se helikoptérou vyvézt do značné nadmořské výšky. Naše původní reportáž pochází z Nového Zélandu.

V době psaní této krátké zprávičky chybí 24 hodin do možnosti zveřejnit jednu z velkých bomb Shimana pro rok 2004 – Shimano XT BUDE OD PŘÍŠTÍHO ROKU ŘADIT PODOBNĚ JAKO LETOŠNÍ XTR, tedy pákami Dual Control!! Více ve Velu 7-8/03.

Zvládnutí NAVIGACE A ORIENTACE V TERÉNU je hlavním předpokladem ničím nerušené vyjížďky a základním stavebním kamenem cesty do nových, neznámých končin. Pomocníků, kteří umožňují tuto práci ulehčit, je několik a postupně budou předkládáni pod drobnohledem. Jako první má přednost nástroj historicky nejstarší a zároveň nejpoužívanější (a také nejlevnější) -mapa.

Domácí BIKOVÝ REVÍR směřuje před prázdninami na Kokořínsko, na okruh v Máchově oblíbeném kraji.

Každý to znáte – výlet ve slunečném počasí, kraťasy a dres a sluneční paprsky, které vaší pokožce vtisknou trvalý opálený pruh. Zkuste se pak na plovárně svléci do plavek! A to je jen jeden z příkladů trapasů a faux paux, které nás snadno a nepřehlédnutelně identifikují v civilním světě. Ovšem i mezi cyklisty se lehko narazíte na pravé a nefalšované CYKLISTICKÉ TRAPASY!

Ještě jste nehlasovali pro nejkrásnější přilbu roku 2003? Tak do toho! Ještě stále máte šanci DÁT SVŮJ HLAS A VYHRÁT jednu ze 14 přileb v celkové hodnotě téměř 50.000 Kč!

TESTY, TESTY, TESTY. A ještě mnohokrát testy! V tomto čísle na vás mimo obvyklých dvou hlavních testů kol (cenově dostupná SILNIČNÍ KOLA S KARBONOVOU ZADNÍ VESTAVBOU A PŘEDNÍ VIDLICÍ plus kategorie PEVNÁ MTB KOLA PRO DRSNÉ ZACHÁZENÍ, tzv. FUN MTB) nabízí rubrika Na kost porovnání klasického fullu s celoodpruženým bikem na kolech o průměru 29“. Tím to nekončí – na delší dobu jsme měli zapůjčeno NĚKOLIK VIDLIC K DLOUHODOBÉMU TESTU, jehož výsledky také přináší prázdninové dvojčíslo. A když k tomu připočtete také dlouhodobý TEST KRAŤASŮ s celkem 22 zastoupenými značkami, je na co se těšit a podle čeho vybírat! Pozor, málem bychom zapomněli na TEST 11 VYBRANÝCH ŘETĚZŮ – měřila se životnost, flexibilita, pevnost a několik dalších hledisek, to vše na speciálním stroji!

S dalším číslem časopisu je za námi další řádka maratonů – tentokráte přinášíme reportáže z jubilejního Krále Šumavy, který tento rok podepsal již svou desátou sezonu a premiérově také z Kelly~s Dubnického maratonu. Tím to nekončí, protože krátké zprávy z dalších klání si můžete přečíst v pravidelné rubrice Maratonská zóna. Vedle ní jsme také věnovali prostor tomu, jak to vypadá s týmy, které se na maratony specializují.

USPOŘIT GRAMY NA KOLE je pro mnohé cyklisty jedním z často atakovaných cílů. Ten mnohdy provází velký vítr v peněžence, gramová úspora není levná. Je tedy dobré vědět, na kterém místě se dá uspořit a za kolik a který krok je navíc provázen i jiným praktickým přínosem než jen nižší vahou.

V prvním díle seriálu o přínosu laboratorního vyšetření sportovců spojeného S ODBĚREM LAKTÁTU a následného PLÁNOVÁNÍ EFEKTIVNÍHO TRÉNINKU jsme na konkrétním příkladu ukázali pouze vlastní průběh vyšetření a stanovení tréninkového programu. Nyní přinášíme druhé vyšetření, které zjistilo výrazný výkonnostní skok u našeho modela.

Menu