VELO: 3/2003

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 30.11.-0001 Ukázka z časopisu: Období říje – nejčastější jarní cyklistovy chyby

Popis

Cyklisté a teplo prostě patří k sobě. Máme tu čest předložit vám reportáže z lákavých míst, jakými jsou Kanárské ostrovy, Almerie, Kalifornie, Austrálie, Malajsie a Katar, abychom vás ještě více navnadili na blížící se teplé dny. Už ať tu jsou!

NA JAŘE JE KAŽDÝ KRÁL. Ovšem snadno se dopouští i královských chyb. Jaro jako přechodné období chystá na cyklisty drobné i větší nástrahy, o kterých je dobře vědět a vyvarovat se jich.

VYSÍLAČKY – KONEC INTELIGENCE NA SILNICI? Silniční závody zapomněly na taktiku velikánů dřívějších let. Malá vysílačka v kapse, mikrofon u úst a reproduktor v uchu. Z cyklistů se stávají poslušné hračky řízené na dálku. Nemusí řešit pravý okamžik nástupu, stačí jen vyčkat povelu! Zůstane silničním závodům jejich kouzlo?

PAVOUČÍ PŘEDIVO. Stejně, jako je pevná a současně i křehká pavučina, jsou na tom se svými vlastnostmi i moderní materiály. Jsou funkční a cyklisty doslova hýčkají. Jenže – jsou také náročné na odpovídající údržbu. Stačí špatně vyprat a dopustíte se nenapravitelné chyby. Jak tedy na moderní pavučinu?

VELO CAMP 2003!!! K Velo Campu snad není co dodávat. Akce určená pro příznivce časopisu Velo byla v minulém roce obsazená během 14 dnů. Letos vstupuje do čtvrtého roku svého života, míří do Jeseníků a čeká i na vás! Všechny informace v časopisu.

VÝSLUNÍ I ZAPOMNĚNÍ, aneb cyklokros jako téma. Nikoliv jeho závodní podoba, ale otázka – má cyklokros na to, aby oslovil široké vrstvy cyklistů jako další možná nezávodní disciplína k MTB, silnici nebo krosovým kolům? Vše o specifikách cyklokrosu možná samo napíše odpověď mezi řádky.

15 LET = PŘEKOTNÝ VÝVOJ. Ač zdánlivě nenápadný. Kdo by si v porovnání s MTB řekl, že na silnici se v technice děje něco významného. Jsme zvyklí vnímat nová řešení u biků a z toho soudit silnici. Ovšem stačí pohled o 15 let zpět, kdy si MTB ještě “pouštělo” do plínek. Současná silnice je v technice na tisíce mil jinde!

RED BULL RAID AUSTRALIA. Bez diváků, jen za přítomnosti vybraných médií. Nepřístupný terén a ve vzduchu kouř z probíhajících ničivých požárů. Freeridový závod v plném lesku a naše původní reportáž.

ŠVÝCARSKÝ FREERIDE. Švýcaři a jejich práce je synonymem kvality a preciznosti. Se stejným přístupem se vrhli i na vybudování vlastního bikeparku v lázeňském městečku Scuol. Reportáž z něj je psaná téměř vlastní krví jezdce, který si jej užil na vlastní gumy.

DOMÁCÍ BIKOVÝ REVÍR pokračuje částí věnovanou pro tentokrát blízkému okolí Prahy, přesněji vyráží z Malé Chuchle, aby zasáhl zajímavá místa v čele s Karlštejnem. Že okolí Prahy není pro bikery nic moc? Článek dokazuje opak!

TESTY, TESTY A ZASE TESTY! V čerstvém čísle jsme se pohodlně povozili krajinou při testech komfortně laděných krosových kol. Do testu měly otevřeny dveře pouze krosy s odpruženou vidlicí a sedlovkou, navíc omezené v rozletu cenou do 20 000 Kč. Další test kol si vzal na mušku volbu mezi kolem s nebo bez kotoučových brzd – máte v ruce 40 000 Kč a vyrážíte do prodejny. O co vás přítomnost kotoučovek připraví ve výbavě? A jaká vůbec jsou čtyři kola z této úzké cenové hladiny? Aby toho nebylo málo, na kost jsou sedřeny dva kousky z mladé kategorie celoodpružených kol nazývané “enduro”. Potřebujeme ji? Není už těch kategorií až až? Ke všem testovaným kolům je nutné přičíst ještě kola. Divná věta? Nikoliv, přidáme – li slůvko zapletená. V minulém čísle jsme si v laboratoři podali zapletená kola pro MTB, nyní je následují silniční modely.

KARBON HÝBE CYKLISTIKOU. A především tou silniční. Ovšem sestrojit kvalitní karbonovou součástku, natož rám, není jen tak. Možná budou v této oblasti jednou kralovat čeští vývojáři a konstruktéři. Že přeháníme? To zkuste porovnat sami!

MONOPOL A MONOPOLI. Belgický a italské. Tým a město. Dohromady – Itálie hostila další MS v cyklokrosu, kterému rukou železnou vládli Belgičané. Více se ke zvláštnímu slovnímu spojení dozvíte v březnovém Velu, které právě nyní najdete na pultech!

Menu