VELO: 1/2003

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 30.11.-0001 Ukázka z časopisu: Na sever!

Popis

SILVESTROVSKÝ KVÍZ, aneb zábavně – vědomostní testík. Mysleli jste si, že vás už v cyklistice nemůže nic překvapit? Pokusíme se vás vyvést z omylu! Dvacet obrázků, čtyřikrát tolik nabízených možností a nejistý počet správných odpovědí.

NOC PATŘÍ BIKERŮM! Zvláště v zimním období jsme zvyklí slýchat nářky cyklistů na krátký den a brzký příchod tmy. Ta však pro jízdu na kole rozhodně neznamená stop! Stačí odpovídající vybavení a noční jízda je připravena přinést mnoho a mnoho nových prožitků. Night Ride čeká!

ZIMA A KOLO. Proč ne? Sníh, led a mráz nemusí znamenat konec jezdění, nebo trápení na domácím trenažeru. Pouze je potřeba dodržet několik základních pravidel týkajících se zimního jezdění a předejít tak zbytečným pádům, zraněním a nemocem.

SKVĚLÁ PREMIÉRA – SPORTLIFE 2003, BRNO. Každoročně konaná cyklistická výstava Bike Vysočina se po rozumných krůčcích vypracovala až na samotný vrchol. Letos se stala součástí sportovního veletrhu Sport Life, který před koly musel smeknout. Pavilon V byl bicykly i komponenty nabitý k prasknutí, stejně jako naše rozsáhlá reportáž.

MULTIKLÍČ, NEBO NÁKLAĎÁK? Pro někoho není problém provádět doma kompletní opravy svého kola, jiný má problém s nasazením pláště. Pro základní opravy je samozřejmě potřeba jiné vybavení než pro přístup téměř profesionální. Čím vybavit domácí dílnu?

POPRVÉ DOMÁCÍMI TRAILY. S novým rokem přichází nová rubrika představující bikerům zajímavé traily. A se vším, co k tomu patří, nechybí praktické rady, tipy a informace. Napoprvé vyrážíme na šedesátikilometrový švih do Jizerských hor.

KUDY A KAM? Odpověď mohou dát navigační přístroje. Pro cyklistické využití přicházejí v úvahu dva principy – navigace pomocí satelitu, nebo výrobky využívající interní paměť. Oba jsme měli možnost osahat si v praxi.

SEDMERO XC PER. Celoodpružená kola určená pro XC v testu, aneb modely roku 2003 na scéně!
VIDLE V UHLÍ. Kdepak, žádné tipy pro zásobení domácích kotelen před zimou. Silniční karbonové vidlice prožívají boom, takže je dobré o nich něco vědět – jak a z jakých materiálů se vyrábějí, jaké jsou rozdíly, co od nich čekat. A jako bonus přidáváme test silničních kol vybavených právě karbonovou vidlicí – tentokrát nám šlo o nejlevnější dostupné sériové modely s touto výbavou.

PŘEVLÉKÁNÍ KABÁTŮ. Jedna sezóna skončila, druhá pomalu začíná. Přestupy závodníků jsou nasnadě. Pro nás nejzajímavějším bonbónkem je přestup Ilony Bublové do mezinárodního týmu Meridy, po delší době dává Radim Kořínek vale České spořitelně a vrací se k Olpranu, Tomáš Doležal se po pozitivním nálezu na nandrolon, který provázejí velké nejasnosti, rozhoduje, zda bude dále pokračovat ve své kariéře. O mnoho zajímavější je již tradičně přestupový kolotoč ve světě profersionální silniční cyklistiky. Největší bombou bude zajisté Jan Ullrich (z Telekomu do CSC, ač dosud nepotvrzené), přestupují Museeuw, Savoldelli, Gonzales, Bettini a další a další.

JIHOAMERICKÁ POHÁDKA. Ondřej Fojtík, pětadvacetiletý bikemaratonec z Blanska, se svými výkony kvalifikoval do bikového ráje – dostal pozvání na závod Iron Biker konaný v Brazílii. A takové pozvání se neodmítá! Ondra se vrátil s poutavými zážitky.

GALERIE VÍTĚZŮ. Velo série skončila, zbývá jen smeknout poklonu nejlepším. Jejich tváře doprovází nenásilná anketa.

KOPKA NEWS – SMĚR ALJAŠKA! Jan Kopka rád přijímá velké výzvy, v nohách už má australský závod Crocodile Trophy či další drsnotu Transalp Challenge. Nyní opět vyráží hledat sám sebe a limity svých možností a upletl si na sebe pořádný bič – čeká jej Iditarod Trail Invitational, jedna z mnoha verzí přejezdu zamrzlou Aljaškou v období té nejkrutější zimy.

Menu