VELO: 3/2002

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 30.11.-0001

Popis

Zelenomodří od Meridy prozářili lávová pole Zástupce Vela byl jedním z šestnácti pozvaných evropských novinářů k testování nových merid na kanárském ostrově La Palma. Kromě toho, že ing. Tomáš Lébr přivezl řadu fotografií, zážitků i postřehů jak z ostrovního ráje horské cyklistiky, tak z kol této světoznámé značky, zanechal ve všech nesmazatelné stopy. Po jeho návratu se v Meridě vyjádřili v tom duchu, že jeho postřehy a dotazy jsou pro práci firmy velkým přínosem a velice si váží toho “spolupracovat s odborníky”. Reportáž je psána s nadhledem, nekonečné debaty se zástupci Meridy ale nepostrádaly odbornost a zkušenosti zástupce Vela…

Jedenáctka velkých Jedenáct je závodů Velosérie, jedenáct je stručných propozic a jedenáct je přihlášek v tomto vydání Vela. Stačí okopírovat nebo vystřihnout, vyplnit, zaslat, zaplatit – jak snadné startovat v některém z nejlepších maratonských závodů u nás!

Bez duše Kalendář hobbyakcí Největší a nejúplnější přehled cyklistických akcí pro hobíky a amatéry skrývá Velo č. 3. Můžete si vybrat jak akci z některého seriálu, tak závody samostatné, festivaly, vyjížďky a pod. a to samozřejmě jak pro bikery, tak pro silničáře. Je dobré mít právě tyto stránky po ruce celý rok.

3 x BIG STORY. Jako guma bez duše, aneb trocha teorie o budoucnosti cyklistického obutí. K tomu přehled systémů, dostupných modelů, test “na kost” a praktické názory dvou odborníků na totéž (bezdušové) téma. Maratonci David Andrle a Jan Vašek mají na používání bezdušových pneumatik zcela opačné názory… Také velký test horských kol má společného jmenovatele- jsou to sériové stroje na “bezdušovkách”.

Čo sa robí? Pohled pod tri slovenské kopčeky, úspěchy a pády slovenského velobyznysu i cyklistiky na poli sportovním. Nadtitul “Země cyklistice zaslíbená, leč trochu nevěrná” vypovídá mnohé. Většina sportovních es ze Slovenska končí svou životní pouť mimo svou rodnou zemi a zdvižený prapor drží především výrobci.
Také druhý test má návaznost na “Téma”, bohužel z řady značek pocházejících ze země našich východních sousedů redakce obdržela pouze dva biky od Kellysu a dva od Demy.

Chaos kolem os Někdo má osu na kole roky a zkrátka ji “neřeší”. Jaké překvapení, když se pak v obchodě dozví, že jsou čtyřhrany tří rozměrů a vícehrany minimálně dvojí – Shimanův Octalink a multimárkový ISIS Drive. Jaký vybrat? A proč? Možná najdete odpověď v článku o těchto systémech, v laboratorním testu Metrotestu nebo v přehledu nabízených středových os a klik.

Toulání po Kanadě Místo Velo Campu je shodou okolností tématem dalšího dílu Českých cyklotoulek. Tento kraj zlákal autora k tomu, aby jej ve svém seriálu zařadil na jedno z prvních míst. Opravdu stojí za to, sem vyrazit. Pokud jste to nestihli s redakcí Vela, po shlédnutí tohoto článku možná uděláte rozhodnutí vyrazit sem alespoň sami nebo s okruhem svých nejbližších. země “kanadsky” drsná a krásná, a jako dělaná pro cyklistiku všech forem a náročnosti.

Fitness v pokročilém stádiu Zjištění, že prakticky nikdo neumí správně provádět strečinková cvičení bylo pro redakci šokující, proto jsme co nejrychleji zařadili na jaro dva díly praktických strečinkových cviků. Tu je první z nich. K tomu téma tréninku v pozdějším věku, tréninkový plán v období přechodu k vyšším intenzitám, otázky a odpovědi dietoložky a tipy na jarní soustředění – je toho dost pro nadšené hobby cyklisty, i všechny, jimž jízda na kole přináší radost.

Belgičani sami sobě Na domácí půdě nenechali belgičtí cyklokrosaři nic náhodě a při mistrovství světa v cyklokrosu si vzali, co jim náleží. Náš největší favorit vyhořel, pro překvapivou medaili jsme si ale opět dojeli v třiadvacítce a mezi juniory.

Zpátky ke kořenům Po zlaté éře horské cyklistiky přichází prozření a stabilizace základních “životních funkcí”. Doba, kdy bikeři jezdili v početných týmech po svěťácích od Japonska, přes Austrálii a pendlovali mezi Evropou a Amerikou je pryč. Pořadatelé se o závody světového poháru neperou, týmy krachují nebo regulují stavy. Z nouze se všichni snaží vybruslit elegantně v duchu hesla “Zpátky ke kořenům”. Škoda, že to není cesta svobodná, ale vynucená.

Menu