VELO: 10/2002

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 30.11.-0001 Ukázka z časopisu: TRANS ROCKIES

Popis

JISTOTA S RUČENÍM OMEZENÝM. V současnosti se dá pojistit vše, včetně třeba nohou modelek nebo špičkových sportovců, běžné jsou pojistky domů, aut. S kolem to však není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Nehledejte svého pojišťovacího agenta, udělali jsme to za vás. Na základě modelové situace dvou kol v rodině jsme formou dotazníku oslovili nejvýznamnější české ústavy. Pro některé sice byla i odpověď nadměrným úsilím, nabídku se však podařilo dobře zmapovat. Dočtete se, jak postupovat při krádeži, přepadení, živelné pohromě i při poškození kola například při vyjížďce nebo závodě, ale i o první celorepublikové databázi bicyklů a její funkci.

NEJLEPŠÍ ZE ŠAMPIONÁTŮ. Tak se alespoň mnozí zmínili o letošním MS MTB v rakouském Kaprunu. Provázely jej rozmary počasí, které ještě zvýšily náročnost už tak těžkých tratí, zajímavé souboje i česká radost – bronzová medaile juniorky Petry Bublové v XC nebo “brambory” Michala Prokopa v nové disciplíně 4X. Stupně vítězů obsadily známé tváře. Většina z nich se zpovídá v minirozhovorech provázejících reportáž z tohoto bikového svátku. Včetně Gunn-Rity Dahleové, které vítězství v závodě XC žen přál snad každý. Roland Green se zase rozpovídal o své přípravě na MS v časovce.

ODCHODY LEGEND. Se silniční cyklistikou a se závodní kariérou se loučí možná poslední z velkých cyklistů – Laurent Jalabert. Velký šampion, jeden z nejuznávanějších cyklistů posledního desetiletí. Kudy vedly jeho kroky ke slávě? Ve stejné době se zavírá hladina za dvěma z nejslavnějších týmů historie – Mapei a Volvo-Cannondale. Velo sestavilo historický žebříček nejslavnějších profitýmů na silnici i v MTB.

DOBRODRUŽSTVÍ MEZI MEDVĚDY, aneb Trans Rockies. Reportáž z premiérového ročníku bike adventure v kanadské divočině přinášejí dva čeští bikeři, kteří atraktivní přejezd Skalistých hor prožili na vlastní kůži. 600 km s převýšením 12000 metrů, často v nadmořských výškách blízko 4000 m.n.m. “Radili nám, že potkáme-li grizzlyho, máme si lehnout a dělat mrtvé, na černého mědvěda zase stačí zvednout kolo nad hlavu. Na pumu prý nevymyslíte nic.” Jak dopadlo toto kanadské dobrodružství?

NOVÉ PROSTORY NABITÉ NOVINKAMI. To je největší evropský cyklistický výstavní veletrh. To je Eurobike v německém Friedrichshafenu. Co přinesl? Překvapení? Revoluce? Nebo klidné vody? XC kola směřují k většímu pohodlí, systémy fullů se krůček po krůčku dostávají k větší dokonalosti, silnice pracuje s detaily.

EXKLUZIVITA SAMA. Karbon a titan. Luxusní materiály v luxusním balení silničních kol Look a Morati. A nejen to. Když už karbon, tak všude – pedály, ráfky, řídítka, sedlovka, kliky a tak dále. Stejně tak titan.

BÝT CHVÍLI ARMSTRONGEM. To není až tak nesplnitelný sen. Aspoň zčásti. Do rukou se nám dostal časovkářský speciál, na němž fenomenální Američan získává skalpy svých soupeřů. Trek vynáší triumfální zbraň pro souboj s časem.

FREERIDE PARADISE. Jak jinak nazvat freeridový festival ve francouzském Morzine ležícím v regionu Portes du Soleil na rozhraní Itálie, Švýcarska a Francie? Nebo skvělé zázemí, které skýtá zejména agresivně laděným jezdcům MTB Fun Park v německém Todtnau? Z reportáží doslova stříká adrenalin!

CO BY BYL FULL BEZ TLUMIČE? Nic! Kvalita tlumiče navíc ovlivní i celkový projev fullu, stejně tak volba mezi pružinou a vzduchem, nebo vlastní nastavení těchto segmentů. Nabídka českého trhu podrobená laboratornímu testu může přinést radu, návod, odpověď nebo taky brouka do hlavy.

VIDLICE MODELOVÉ ŘADY 2003. Vše při starém, nebo převratné novinky skryté uvnitř opdružených nohou? Posuďte sami ve vyčerpávajícím přehledu vidlic na českém trhu!

TESTY, TESTY, TESTY. Světlo zájmu dopadlo kola německých výrobců, na bezdušové pláště, ale i na volné kraťasy.

HOFFMAN vs. HOFMAN. Nejvýraznější hvězda bikrosové freestylové scény vs. šéfredaktor Vela. Mat Hoffman zavítal do Čech v rámci exhibice Twist Extreme Tour na pražské Štvanici. Dal nám tak jedinečnou příležitost k rozhovoru.

Menu