VELO: 6/2001

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 30.11.-0001 Ukázka z časopisu: Festival všech dechových hudeb

Popis

Tolik reportáží v jednom jediném čísle Vela snad v jeho historii ještě nebylo. Byl to měsíc plný cestování, plný poznávání a také plný nových zážitků. Velo navštívilo Jižní Čechy, sudetské pohraničí, Itálii i Japonsko a jeho redaktoři všude, někde méně, jinde více, jezdili na kole.

U pana Shimana Účastníkem neobvyklé mise přímo uvnitř impéria největšího výrobce cyklistických komponentů byl šéfredaktor Kamil Hofman. Autentický a neobyčejně zajímavý záznam jeho postřehů a zážitků z japonské kultury, ze setkání s vrchními představiteli Shimana i z vlastní výroby a vývoje součástek patří k unikátním materiálům na stránkách všech evropských magazínů. Shimano využilo výročí osmdesáti let založení značky a otevřelo náruč pouze sedmnácti zástupcům nejprestižnějších cyklistických časopisů starého kontinentu. Už to je pro poměrně mladé Velo a jeho čtenáře pocta…

Garda Fest Na Lago di Garda to není daleko a nejet tam alespoň jednou za čas nasát atmosféru velkého světa mountainbikingu by bylo jen projevem lenosti. Dva redaktoři Vela s jedním fotografem se tam vypravili na Bike Fest, zaštítěný německým časopisem Bike, největší akci tohoto druhu v Evropě jen na pár dnů. Chtěli je ale využít naplno a z nabídky Festu ochutnat co nejvíc. Něco se ale při nejlepší vůli stačit nedalo a tak se program uzpůsoboval jim, kupříkladu monstrózní předváděčka RockShoxu 2002, plánovaná až na pondělí, proběhla v úzkém okruhu pěti lidí již o den dříve. Díky Dirku!

Baby katapult Už Oldu Říhu trápila otázka jestli si děti mají kde hrát. Copak to, mají ale kde jezdit na kole? A teď tím nejsou míněny cyklostezky nebo hřiště, ale oddíly, kluby a sportovní školy, které by se o zájemce o závodní cyklistiku měly postarat. Mají tedy děti kde, ale hlavně s kým a pod čím dohledem a odbornou radou jezdit na kole? Zdá se že ano, všude ale čeká řada nástrah.

Voda, bláto, mráz Neskutečná sibérie provázela druhé setkání příznivců Vela u rybníka Komorník. Někteří ze stopadesáti účastníků Velo Campu museli prohlásit, že něco tak hrozného na kole ještě nezažili. Přesto všichni z České Kanady odjížděli spokojeni.

Konečně špunty To to trvalo, si možná říkáte. Na stránkách cyklistických magazínů se s pneumatikami roztrhl pytel, my jsme je ale skutečně testovali a to chtělo svůj čas. Teď je to tady, výsledky dlouhodobého testování plášťů pro MTB.

Točí se a brzdí Aniž by to někdo avizoval, hodně bikerů čekalo na to, až se někde dozví komplexní informaci o tom jaké kotoučové brzdy jsou u nás k mání. Kompletní přehled kotoučovek v tomto čísle takovou informaci přináší i s krátkými popisky a fotografiemi. Nabídka je poměrně pestrá.

Už se závodí Máme za sebou první závod Velo Série, Malevil Cup, ale také návštěvu světového poháru XC v italském Sarentinu a také první dva podniky domácího bikového Budvar Cupu. Ostudu neudělal ani Závod Míru, který by si dokonce mohl polepšit v mezinárodním žebříčku. Trochu nám sice chybějí jména, která by naší cyklistice zajistila dobrý zvuk, alespoň z těchto závodů se tak zdá… O Janu Hruškovi slyšíme v každých večerních zprávách. Tak himbajs, plantážníci! Ven!

Menu