AUTHOR ELEVATION 29 2025

před 2 týdny

Rodinná značka, založená již v roce 1993 a navazující na zkušenosti s dovozem komponentů do České republiky, zařadila do nabídky elektrokola v roce 2014 po důkladné přípravě a řadě zkušeností s renomovanými asijskými výrobci. Author je nejsilnější ve střední třídě, tam směřoval i produkci elektrokol. V nabídce jsou rovnoměrně zastoupeny jak modely horské, tak typy určené do méně náročné ho terénu, ale o to častější používané, především tedy kola krosová. Absolutní důvěra ve značku Shimano se promítá do celé produkce firmy, a to ať jde o jednotky pohonu a baterie, tak systémy řazení, u typu Elevation s nejnovějším provedení Cues. Kvalit japonského giganta mohou využít jak muži, tak ženy, pro ně má Author kola s upravenou geometrií a na některých modelech s jemněji naladěným motorem.

www.author.eu

Technický popis

motor: Shimano Steps EP-600, 250 W * baterie: Shimano E-806, 630 Wh * rám: Al-6061, db * vidlice: RST F1RST, vzduchová, zdvih 100 mm * kliky: Shimano Steps, 38 z., 170/175 mm * řazení: Shimano Cues 6000, 1×11 * přehazovačka: Shimano Cues 6000 * kazeta: Shimano CS-LG400, 11–50 z. * brzdy: TRP Slate Evo, čtyřpístkové, 180 mm * ráfky: Author E-Krypton 29 * pláště: Vittoria Barzo G2.0, 29×2,25″ * velikost: 19“ * hmotnost: 24,1 kg * cena: 79 990 Kč

První dojmy testerů

Petr Š.: Klasický Author, všechny vlastnosti jsou vyvážené, geometrie, řazení, vidlice, síla motoru. Vyhoví jak zkušenému jezdci, tak těm, co s elektrokoly získávají zkušenosti.

Petr B.: Pohodlný posed, lehce ovladatelné, motor je jemně naladěn.

Tomáš: Po nastavení na mou postavu jsem už nic neřešil ve všech jízdních režimech naprosto čitelný projev, kvalitní řazení, pohodlné sedlo se zvýšenou zadní částí v terénu dost pomohlo jak s pohodlím, tak s oporou při šlapání.

Přemysl: Silný motor, v terénu do kopce skvělé. Ostré, tvrdé brzdy.

 Komplexní hodnocení

Asistence motoru při jízdě po rovině (asfalt)

Jaký byl váš pocit z jízdy po rovině? Zabíral motor rovnoměrně a plynule, nebo příliš brzy, příliš pozdě, vypínal nebo „cukal“?

4

Asistence motoru při trekingové jízdě (šotolina do mírného stoupání)

Jaký byl váš pocit z trekingové pasáže? Zabíral motor rovnoměrně a plynule, nebo příliš brzy, příliš pozdě, vypínal nebo „cukal“?

4

Asistence motoru při terénní jízdě (prudké stoupání)

Jaký byl váš pocit z terénní jízdy do stoupání? Byl výkon motoru dostatečný, dynamický, nebo „vadnul“?

4

Jízda bez motoru (300 metrů)

Je jízda bez motoru snadná, nebo lze šlapat jen ztěžka? Cítili jste nějaký odpor motoru?

3,8

Hlučnost/vibrace

Jaká byla subjektivní hlučnost motoru? Cítili jste vibrace?

4 Ovládání elektrokola

Jak složité bylo elektrokolo zapnout a za jízdy ovládat?

4,2

Dojezdová vzdálenost: 53 km

Celkový počet bodů: 4

Verdikt: Decentní, umírněný, příjemný. Mix vlastností, jež všem vyhovovaly. Univerzál, který se trefil do mnoha odlišných požadavků a jízdních stylů, navíc s bonusem tradiční domácí značky.

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu