APACHE HUPAHU BOSCH 1

před 2 týdny

Apache datuje svůj původ rokem 2001 a rychle si získala místo na trhu. Základním principem byla montáž v domácích společnostech s významným benefitem pro dohled nad kvalitou a operativu. V posledních letech je výhradním dodavatelem společnost BPS Šumperk – dceřiná společnost rakouské KTM. Podstatnou část kolekce Apache tvoří také elektrokola, a to od roku 2009, v současné době patří značka k významným dodavatelům na domácí trh. V sezoně 2024 mohou zákazníci vybrat z 48 modelů, z nich Hupahu Bosch 5 leží v nejvyšší části nabídky kategorie hardtail. Lze je vybavit doplňkovou baterií s kapacitou 250 Wh sloužící jako „pojistka“ či jistota dlouhého dojezdu, nebo naopak jako hlavní zdroj energie v případě vyjmutí baterie hlavní a tím snížení hmotnosti kola.

www.apache-bike.cz

Technický popis

motor: Bosch Performance CX Gen.4, 85 Nm, 250 W * baterie: Bosch, 750 Wh * rám: Al 6061 * vidlice: SR Suntour Axon 34RL-RC, vzduchová, zdvih 120 mm * kliky: FSA Bosch, 170 mm, 34 z. * řazení: Shimano Deore, 1×12 * přehazovačka: Shimano XT * kazeta: Shimano CS-M6100, 10–51 z. * brzdy: Shimano BL-MT401, čtyřpístkové, 180 mm * ráfky: Remerx e-Rocky RX3025 * pláště: Schwalbe Smart Sam Performance, 29×2,25″ * velikost: 17“ * hmotnost: 24,6 kg * cena: 94 990 Kč

První dojmy testerů

Karel: Příjemné kolo, silná, plynulá podpora, jede snadno i bez motoru. Tiché, nic v něm neklepe. Bez výrazných kompromisů ve vybavení.

Tomáš: Velká spokojenost, pohodlné, poslušné kolo, na přechodu režimů je velmi plynulé, necuká.

Hana: Úžasné, už jsem tu vyzkoušela několik kol, ale tohle bych si s radostí odvezla. Měla jsem z něj respekt, ale i přes méně zkušeností s jízdou v terénu v terénu jsem se na něm cítila bezpečně.

František: Na první dojem trochu těžkopádné, ale lehce se ovládá. Zabíralo do kopce, i když bylo vybité skoro do dna a displej ukazoval jedno procento. Motor Bosch jak ho známe, specifický zvuk, ale nabíhá hladce. Při dotyku s pedálem na nejvyšší stupeň pomoci hned zabírá.

Komplexní hodnocení

Asistence motoru při jízdě po rovině (asfalt)

Jaký byl váš pocit z jízdy po rovině? Zabíral motor rovnoměrně a plynule, nebo příliš brzy, příliš pozdě, vypínal nebo „cukal“?

4,66

Asistence motoru při trekingové jízdě (šotolina do mírného stoupání)

Jaký byl váš pocit z trekingové pasáže? Zabíral motor rovnoměrně a plynule, nebo příliš brzy, příliš pozdě, vypínal nebo „cukal“?

4,66

Asistence motoru při terénní jízdě (prudké stoupání)

Jaký byl váš pocit z terénní jízdy do stoupání? Byl výkon motoru dostatečný, dynamický, nebo „vadnul“?

5

Jízda bez motoru (300 metrů)

Je jízda bez motoru snadná, nebo lze šlapat jen ztěžka? Cítili jste nějaký odpor motoru?

4,16

Hlučnost/vibrace

Jaká byla subjektivní hlučnost motoru? Cítili jste vibrace?

4,16 Ovládání elektrokola

Jak složité bylo elektrokolo zapnout a za jízdy ovládat?

4,16

 Dojezdová vzdálenost: 61,5 km

Celkový počet bodů: 4,46

Verdikt: V oblasti elektrokol byl Apache jedním z prvních domácích výrobců, čtvrtstoletí zkušeností potvrdilo, že značka drží krok se světem, jedním z razítek na tuto skutečnost je i model Hupahu. Jedno z překvapení testu.

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu