Dvojnásobný olympijský medailista Jaroslav Kulhavý vyráží na svůj pátý Cape Epic

12.3.2019

Už v neděli stane Jaroslav Kulhavý na startu 16. ročníku nejznámějšího závodu na horských kolech. Za obhajobou loňského vítězství vyrazí oproti původním plánům ve dvojici s Novozélanďanem Samem Gazem. Jen dvanáct dnů před startem se český biker dozvěděl, že jeho parťák z loňska Howard Grotts (USA) onemocněl a vystřídá ho právě Gaze.

“Bylo to rozhodnutí týmu Specialized, ono asi ani nic jiného nezbývalo. Mě to pochopitelně mrzí, protože jsme se vloni s Howiem sehráli a i přes prvotní porodní bolesti jsme si sedli a doplňovali se. Uvidíme, jak to půjde se Samem, je úplně jiný než Howie, je výbušný, bude chtít být pořád na na čele, je to bojovník. Bude to jeho první Cape Epic, a to je asi největší jeho handicap,” řekl včera v Praze, těsně před svým odletem do Jihoafrické republiky novinářům, kteří se sešli v luxusních prostorách českého dealerství značky Maserati.

Obhájce loňského vítězství Kulhavý ale nechtěl příliš hovořit o tom, že jede potvrdit vítězství. Sám tvrdí, že připraven je dobře, stejně jako vloni. “Pro mě jsou jednoznačnými favority Manuel Fumic a Henrique Avancini, kteří byli vloni třetí, ale měli hodně defektů. My nejsme bez šance, jen jsme bez Samových zkušeností s podobným typem závodů. Budu rád, když se nám podaří vyhrát etapu a v celkovém pořadí být co nejvýš, ale v tuto chvíli nejsem schopen říci: jedeme vyhrát,” uvedl čtyřiatřicetiletý Kulhavý, který se do Afriky vydává jako poslední z kvarteta českých elitních závodníků.

Na letiště ho doprovázel dlouholetý trenér Viktor Zapletal, popřát všechno nejlepší mu do Scuderie přijel i František Raboň, který také měl tu čest závodit na Cape Epicu po boku Christophera Sausera. Včera Járovi přivezl, jako zástupce firmy Kalas, poslední kusy dresů, a to nejen pro sebe, ale i pro norského kolegu Kristiána Hynka.

Po šestnáctihodinovém letu do Kapského Města přes Londýn ho čeká focení, nadační závod ve slumu, tisková konference, ladění kola a týmové porady. Program do startu má nabitý. “Rychle to uteče, těším se, až to odstartuje….”

 

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu