Dvě zlaté a dvě stříbrné medaile pro české bikery

31.7.2019

Skvělé výsledky zaznamenává český tým na právě probíhajícím světovém šampionátu v MTBO (orientační závody závody na horských kolech). Po nedělním závodě ve sprintu, kde pro českou republiku vybojovala v závodě žen stříbrnou medaili Veronika Kubínová a ten stejný kov přidal v závodě juniorů také Jan Hašek, následovalo volné pondělí.

Do dnešního závodu na middlu vstupoval český tým s očekáváním dalších medailových výsledků. Tlak a očekávání podiových výsledků však zvládli čeští závodníci na jedničku:​ titul mistra světa na trati middle vybojoval v závodě mužů Vojtěch Ludvík a v závodě juniorů Jan Hašek. Pouhých 5 vteřin za prvním místem zaostala v závodě žen Veronika Kubínová, která tak vybojovala na letošním mistrovství již druhé stříbro. Stejného umístění jako Kubínová dosáhla v závodě juniorek Vilma Králová​, která kvůli pádu a zranění nedělní závod nedokončila.

Orientačně velmi náročný terén v těsné blízkosti pobřežního města Ebeltoft v kombinaci se sypkým a měkkým podkladem cest připravil na závodníky velice těžkou zkoušku. Vítěznou taktikou pro dnešní den bylo udržet disciplínu a paradoxně nenechat rozjet nohy příliš rychle, ale pouze na takovou rychlosti aby bylo možné přečíst veškeré detaily v mapě a správně zvolit variantu postupu na další kontrolu.

V následujících dnech čekají závodníky ještě dva individuální závody a závod štafet. Tím nejbližším závodem je tzv. long, nejdelší závod, který se na MS jezdí, který je na pořadu ve středu 31.7. 2019.

“Právě na longu si bude chtít určitě spravit chuť Kryštof Bogar, který obhajuje zlato z loňska. Zatím tady měl v obou závodech smůlu, když ve sprintu skončil těsně pod velkým podiem na 7. místě a dnes na middlu měl technický problémy, když mu prasknul drát v zadním kole, který potom prorazil plášť. Medaile mohou samozřejmě zopakovat všichni dosavadní medailisté, připraveni jsou výborně!” odhaduje další medailové ambice českého týmu šéftrenér Jiří Vraný.

(tz)

foto archiv MTBO

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu