Dva české rekordy překonaly dráhařky DUKLY Praha Jarmila Machačová a Kristýna Burlová!

18.9.2020

Dráhařky pražské Dukly Jarmila Machačová a juniorka Kristýna Burlová se postaraly o změnu historických tabulek, když na motolské velodromu zaznamenaly nové české rekordy v hodinovce a ve stíhací jízdě na 20 km.

V pátek 18. září 2020 v 10:00 hodin se svěřenkyně trenéra Lukáše Thuna, Kristýna Burlová pustila do boje s časomírou ve stíhací jízdě na 20 km. Juniorská mistryně České republiky, která je považovaná za velký talent české dráhové a silniční cyklistiky dokázala 20 kilometrů absolvovat v čase 28:08:914 sekund, což je nový juniorský rekord České republiky.

Ihned po dojezdu Kristýny vstoupila jedna z nejúspěšnějších českých cyklistek historie, Jarmila Machačová do královské disciplíny – hodinovky a rozhodčími zaznamenaná hodnota její jízdy činí 43 kilometrů a 788 metrů, což představuje novou, vynikající hodnotu Českého rekordu. „Jela jsem hodinovku poprvé v životě a největší obavu jsem měla z udržení správného stíhacího posedu po dobu jedné hodiny“ popisovala po dojezdu sympatická Jama. „Nakonec to ale nebylo tak hrozné, dařilo se mi držet domluvené tempo a ani jsem neměla pocit nějaké krize během jízdy. Nicméně, je to velmi těžký závod, určitě ho v nejbližší době znovu nepojedu“ doplnila se smíchem dráhová mistryně a vicemistryně světa, svěřenkyně trenéra Milana Kadlece.

(tz)

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu