Druhý ročník Junior Cupu Vojenské pojišťovny je minulostí

3.9.2020

V Hradci Králové v příjemném prostředí Šimkových sadů se 23. 8. 2020 uskutečnil cyklistický závod určený pouze pro děti, JUNIOR cup VOJENSKÉ ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNY! Příjemné počasí, které v neděli panovalo, přilákalo na start 170 dětí! To je oproti loňsku značný nárůst a pro organizátory opět velká výzva na přípravy do dalšího ročníku!

Většina dětí využila možnost zúčastnit se obou závodů, které si pro děti organizátoři z Ghost týmu připravili. V 10 hodin odstartovala časovka na 2,2 km. Ta spravedlivě určila pořadí, v jakém se děti řadily na start hlavního závodu, který odstartoval přesně v pravé poledne. Začínalo se kategorií nejmenších na odrážedlech. Ty čekala 200m dlouhá trasa. Následovaly další kategorie a celková délka tratě se u nejstarších vyšplhala na 13,2 km dlouhou distanci. Vše se odehrávalo na okruhu o délce 2,2 km, který se skládal ze dvou částí. Technická a maratonská. Technická část, kde děti čekalo 8 překážek, byla zasazena přímo do centra závodu tak, aby rodiče zvládali sledovat své ratolesti na všech překážkách z jednoho místa a nebyli nuceni pobíhat po celé trati. Každá překážka byla pro lepší orientaci pojmenována podle našich partnerů a měla vytvořenou i objízdnou trasu pro ty, kteří si na překážky netroufaly. Druhá maratonská část tratě byla bez překážek a zavedla děti po rychlých cestičkách do vzdálenější části parku, a tudíž tam mohly svůj potenciál prodat děti, které nemají takovou techniku, ale zato mají motor v nohách.

Naprostá většina kategorií nebyla slučována a každý ročník měl svoji vlastní startovní vlnu a kategorii, aby souboje byly co nejspravedlivější. Díky množství kategorií, tak bylo oceňováno 72 dětí!!! První tři z každé kategorie si odnesly nevšední skleněnou trofej, která byla vytvořena specielně pro tento závod a také opravdu hromadu cen od našich partnerů. Ceny dětem předával náš vzácný host, herec a především zapálený cyklista, Ondra Malý. S prázdnou však neodešel nikdo!!! Kdo se přihlásil včas přes online registraci, dostal dárek od našeho partnera Mojekolo.cz přímo v registrační tašce. V cíly časovky na všechny děti čekala sladká odměna a drobný dáreček a každý kdo dojel hlavní závod, si odnesl originální, pamětní medaili. Všichni účastníci byli zařazeni do slosování o 3 podepsané dresy mistrem světa v cyklokrosu Mathieu Van Der Poelem, které obstaral partner závodu Kalas sportswear! Ani v pauzách mezi závody se děti nenudily! Hojně využívaly bohatý doprovodný program plný sportu, her, jízdy na koloběžkách, tvoření a zábavy.

Jan Hruška nemohl jako vítěz časovek na Giro d´Italia chybět na startovní rampě, kde dětem asistoval a plnil funkci startéra a zároveň byl autorem celé trati i překážek. Předjezdce dělal dětem elitní závodník z Ghost teamu, Michal Kaněra. Jako organizátoři si vážíme hojné účasti a děkujeme všem, kteří k nám našli cestu. Stejný dík patří i našim skvělým partnerům a podpoře města Hradec Králové, bez kterých by se tato krásná akce nemohla v takovém rozsahu uskutečnit.

„Úspěch motivuje, takže už teď se těšíme na další ročník 2021, který se budeme snažit ještě více, s celým realizačním týmem, kterému tímto moc děkuji, vyšperkovat a zatraktivnit!“ Uvádí ředitel závodu, Jan Hruška.