Domestici pokořili Race Across America

před 3 týdny
Martin Souček a Tomáš Navrátil se zapsali do cyklistické historie, když jako první česká dvojice dokončili legendární Race Across America (RAAM). Extrémní ultramaraton považovaný za nejtěžší silniční cyklistický podnik na světě ujeli za 8 dní a 8 hodin. Díky jejich úsilí se podařilo vybrat přes 1,6 milionu Kč na podporu paliativní péče v České republice.

Trasa RAAM měří téměř 5000 kilometrů a vede z Kalifornie až do Marylandu, v jejím průběhu člověk zažije všechny typy počasí. Letos obzvlášť extrémní horko. Během své pouti Souček s Navrátilem spali v průměru jen 3 hodiny denně. Jejich výkon inspiroval doma stovky lidí, kteří na Darujme.cz přispěli do jejich sbírky a zároveň organizovali nejrůznější sportovní a vytrvalostní výzvy.

Na účtu projektu Domestici.cz, který Martin Souček rozjel poté, co opustil post CEO a vrcholový byznys, aktuálně svítí více než 1,6 milionu Kč, které půjdou na zlepšení paliativní péče v ČR. Sbírka zatím získala podporu více než 850 dárců.

Skvělou zprávou je, že po úspěšném projetí cíle RAAM se k projektu připojil filantrop Ondřej Vlček a jeho žena Katarína, kteří slíbili zdvojnásobit všechny již vložené a budoucí dary. To znamená, že každý příspěvek se nyní počítá hned dvakrát a již nyní mohou příjemci počítat s více než 3,2 miliony.

Výtěžek ze sbírky podpoří tři důležité instituce v oblasti paliativní péče: Hospic svatého Lazara, Centrum paliativní péče a Fórum mobilních hospiců. Všechny tři instituce si výtěžek rozdělí rovným dílem, což jim umožní dále rozvíjet své služby a poskytovat kvalitní péči a podporu těm, kteří ji nejvíce potřebují.

Projekt Domestici.cz úspěšným dokončením Race Across America nekončí. Naopak je v plánu řada dalších aktivit, jako jsou přednášky, workshopy a veřejné diskuse s cílem zvýšit povědomí o paliativní péči. Přáním obou finisherů je, aby byl lidský život důstojný až do poslední minuty.

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu