Do prázdnin s Drásalem

25.6.2019

Přijeďte otevřít letní prázdniny na kultovní český bikerský podnik Bikemaraton Drásal! Vyberte si z největší nabídky závodních i nezávodních tras a nabitého sportovního i doprovodného programu. Vybrané trasy závodu jsou i letos zařazeny do nejvyšší kategorie mezinárodního kalendáře UCI, jako závod Marathon Series! Využijte výhodnější on-line registraci do středy 26. 6. ZDE. Všechny děti letos startují zdarma!

Když se řekne DRÁSAL, každý skalní biker zbystří. Legenda mezi českými bikemaratony a průkopník MTB podniků v České republice loni oslavil dvoudenní akcí 25. narozeniny a letos má našlápnuto v plné síle do dalšího čtvrtstoletí. Už příští sobotu (29. 6.) rozprostře v zahradě holešovského zámku své zázemí Bikemaraton Drásal České spořitelny, který se už podvacáté v řadě uskuteční pod křídly seriálu Kolo pro život. Pořadatelé i letos přichystali nádherné trasy Hostýnskými vrchy, tradiční dětské závody v zázemí zahrady, chybět nemůže ani „lahůdka“ pro ultramaratonce – 6. ročník partnerského závodu Force OBR Drásal na 177 km s neméně extrémním převýšením 5432 m a také jedna zajímavá novinka!

Ze široké nabídky závodních tras si vyberou i ti nejvybíravější. Je na každém zájemci, aby si uvědomit své možnosti a přihlásit se na trasu, kterou si nejlépe užije. Sobotní klasická trasa A na 117 kilometrů (převýšení 3920 m) bude letos podruhé zařazena do nejvyšší kategorie mezinárodního kalendáře UCI, jako závod Marathon Series. To ocení především zahraniční závodníci, kteří budou bojovat o cenné body do UCI žebříčku a samozřejmě také o tučné finanční prémie. Z pohledu českých hobby jezdců zase bude lákavé poměřit síly s českou i mezinárodní maratonskou špičkou a získat body do soutěže KPŽ Prestige Trophy. Vítanou novinkou je zavedení úplně nové trasy E na 85 km (2141 m). Právě tato trať je určena všem ženám kategorie Elite, které chtějí stejně jako muži na „Ačku“ získat body do maratonské UCI série, ale také všem ostatním závodníkům a závodnicím, kteří si na stovkovou porci kilometrů netroufnou, ale klasická padesátka je jim málo.

Kromě dlouhých tras A a E nabídne program v Holešově další dvě oblíbené závodní trasy B (55 km, 1985 m) a C (31 km, 949 m) a nejkratší nezávodní trasu D – Family jízdu na 16 km, která naopak disponuje minimálním převýšením. Na posledně jmenované trase se nesoutěží o body ani umístění, nepředjíždí se, nespěchá, nestresuje, nikdo nekouká na hodinky ani sporttestery. Hlavní náplní rodinek s dětmi, začátečníků i seniorů je především se v sedle kochat okolními krásami a den s kolem si kolektivně užít v naprosté pohodě. Po stejné trase jako výletníci trasy D, ale o několik minut dříve, vyrazí také mladíci a slečny ve věku 8 – 16 let na dětský maratonský závod ČD Cargo Junior Trophy Marathon. Na rozdíl od Family jízdy budou kluci a děvčata soupeřit o medaile a stupně ve 4 věkových kategoriích, takže si nedarují ani metr.

Ani letos nezapomněli organizátoři na nejmenší cyklistický potěr. Sobotní dopoledne bude tradičně patřit oblíbeným dětským závodům seriálu ČT Déčko Junior Trophy, který roztočí kola dětí od těch úplně nejmenších na odrážedlech až po dívky a chlapce do 13 let. Do začátku prázdnin věnují organizátoři všem dětem startovné zdarma!

Všechny závodní i nezávodní trasy vedou nádhernou krajinou Jižní Moravou, delším trasám vévodí Hostýnské vrchy, jejichž zdolání vyžaduje pravidelný trénink a bikerské zkušenosti, kromě klasických výjezdů na známé kopce jako Hostýn, Kelčský Javorník nebo Tesák se bikeři vydají směrem na Vsetín, kde je čeká průjezd Bike arénou Semetín se sítí cyklostezek a singletracků. Fyzičku prověří legendární technické stoupání na vrchol Pardus s následným rychlým a dlouhým sjezdem do Rusavy. Potěší také pohled na okolí zříceniny hradu Lukova, který je národní kulturní památkou, lahůdkou na závěr bude přejezd hřebene přes Hrubou Malíkovou.

Pořadatelé z Drásal Team Holešov na přípravě svého závodu pracují po celý rok. Díky tomu se jezdci mohou těšit na skvěle přichystaný závod, velké množství kvalitně vybavených občerstvovacích stanic, službu mechaniků na trase a stovky ochotných pomocníků na trati.

Po celý víkend se budou v zázemí akce v zámecké zahradě v Holešově konat doprovodné akce pro děti i dospělé. Titulární partner závodu, Česká spořitelna, si pro všechny účastníky připravil velkokapacitní jídelnu, kavárnu s italskou kávou a zákusky. KPŽ catering nabídne opět kvalitní a pestré menu. Děti se vydovádí po závodech ve skákacím hradu, na pumptrackové dráze, v Dětské zóně se spoustou atrakcí a v Dětském klubu si pohrají s hračkami a zasoutěží si. Zdokonalit se na kole můžete v Bike Academy, kde vás naši přední bikeři zasvětí do tajů techniky, zručnosti a dalších fíglů jízdy na kole. Součástí areálu budou stany se všemi potřebnými službami pro závodníky, prodejní stánky partnerů seriálu se sportovními doplňky a oblečením. Pro vítěze nejdelší trasy OBRa je připravená tradiční putovní trofej – soška místního rodáka obra Drásala, den vyvrcholí vyhlášením vítězů, slosováním tomboly, večerním koncertem super kapely a parádním ohňostrojem.

(tz)

foto archiv pořadatele

 

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu