Dětské závody v Kladně přece jen budou pokračovat

16.8.2022

Měl to být loni poslední ročník, alespoň na tom se pořadatelé dětských cyklistických závodů v Kladně shodovali po uskutečnění loňského ročníku. Zatímco rok předtím dějiště závodů smetla bouře a přívaly deště, loni se museli vypořádat s výpadkem časomíry a nezájmem města i kraje a z toho plynoucími vážnými ekonomickými potížemi.

Tři stovky dětí ve věku od nula do dvanácti let, to už je ale síla, energie, porce emocí a množství dětských úsměvů, které boří skály a mění rozhodnutí. Pořadatelé z Velo Akademie připravili další ročník FM Cyklocupu na 4. září s výraznou pomocí logistické společnosti FM Logistic, dějiště ani koncept se nemění – nedělní odpoledne, sportoviště Sletiště v Kladně a závody dětí v okolí lanového centra a inlajnové dráhy pro kategorie od odrážedel do dvanácti let.

Rovinatý terén a prostorové omezení sportoviště neumožňují postavení náročnější tratě pro starší ročníky, i tak se očekává další prolomení účastnického rekordu. O cyklistiku je na Kladně zájem, tréninky tu praskají ve švech a odborných trenérů se stále nedostává.

Předem přihlášení účastníci mají levnější registrační poplatek a získají startovní číslo se jménem. Každý si může po závodech zajezdit na překážkové dráze a na závěr se mohou zapojit i rodiče v oblíbeném vloženém štafetovém závodě rodičů a dětí.

Závody slouží také jako nábor do řad cyklistického oddílu a cyklokroužku Velo Akademie, spousta ze současných členů jela svůj první závod právě na kladenském Sletišti. Důvodů, proč s pořádáním závodů se naštěstí najde stále dost a překážky jsou od toho, aby se překonávaly.

Přihlášky a více informací na: www.veloakademie.cz

(tz)

foto Markéta Navrátilová

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu