Desáté Míle (NE)spláchlo počasí!

20.7.2020

Nová Sedlica (SK) 20.07.20: Vítězem 10. ročníku extrémního non-stop závodu 1000miles Adventures 2020 se letos stal Němec Kai-Uwe Lehnug, který trasu dlouho 1668 km zdolal za 8 dnů, 16 hodin a 46 minut. Startovalo se v neděli 5. června 2020 v Hranicích u Aše a Mílaři pořád ještě dojíždějí do cíle v nejvýchodnější obci Slovenska Nová Sedlica.

Desátý ročník Mílí pro nás znamenal nejistotu do poslední chvíle. Vzhledem k tomu, že závod překračuje hranice okolních států, nevěděli jsme, zda ho budeme moct uskutečnit v tradičním rozsahu,” uvedl organizátor závodu Libor Procházka a dodal: Nakonec se to podařilo a 5. července 2020 odstartovalo 158 účastníků na trasu dlouhou 1668 km, z Hranic u Aše v Čechách do obce Nová Sedlica.

Zásadní vliv letos hrálo počasí, které je mimořádně deštivé a chladné a po několika předchozích ročnících, kdy padaly rekordy v rychlosti zdolání trasy a počtu úspěšných finisherů, je letos vše jinak. Vítěz, kterým byl Němec Kai-Uwe Lehnug, zdolal trasu za osm dnů, 16 hodin a 46 minut, což je druhý nejpomalejší čas historie závodu.

Mimořádný je letošní ročník i v počtu těch, kteří závod vzdají nebo ukončí na metě 500 mil. Po dvou týdnech do cíle dorazilo jen 22 mužů a jedna žena, Petra Bauerová, která přijela v čase 12 dnů, 18 hod 19 minut! Na trase je v tuto chvílí ještě 24 závodníků.

Na trati byl potřetí v pozici závodníka i zakladatel závodu Jan Kopka. Podmínky letos mimořádně těžké. Podmáčené cesty, které se na Slovensku proměnily v koryta potoků a někde ani vůbec neexistují, dělají letošní Míle pravým dobrodružstvím,” řekl v cíli Honza Kopka, který trasu dokončil na děleném třetím místě v čase 9 dnů, 17 hodin a 6 minut.

Organizátoři pro letošní 10. ročník připravovali výjimečný závod, z Čech na Slovensko a zpátky.Původně plánovanou trasu 2020 mil jsme museli odložit na rok 2021. Nicméně v kontextu letošních podmínek se to jeví jako ještě větší výzva,” doplnil Libor Procházka.

1000miles Adventure je závod vlastní silou. Drtivá většina jela na kole, jedna posádka na tandemu, osm na koloběžce a bez dopravního prostředku se na trať vydalo 15 pěšáků. Letošní účast je opět mezinárodní, kromě převahy Čechů odstartovalo osm Slováků, tři Němci a po jednom závodníkovi z USA, Polska, Velké Británie a Nového Zélandu.

Na webových stránkách závodu www.1000miles.cz najdete aktuální informace o závodu, foto a video galerie, denní reporty a pozice závodníků.

(tz)

foto archiv pořadatele

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu