Czech Downtown Series zná termíny

16.2.2022

Od června odstartuje další ročník Czech Downtown Series. Tento seriál městských závodů na horských kolech závodů čeká již osmé pokračování. Tentokrát budou borci sbírat body do celkové tabulky ve čtyřech lokalitách.

V sobotu 11. června vše začne v Táboře, kde kluci připravili parádní první ročník a chtějí navázat a spíše ještě posunout kvalitu závodu výše. „Pojede se opět od kostela na Žižkově náměstí, skrze uličky Starého města až ke Křížové cestě pod Holečkovými sady. Z počátku šlapavá trať se po chvíli opět promění v rychlý sjezd po proměnlivém povrchu a zakončuje ji technický terén parku Holečkových sadů,“ představuje trať ředitel závodu Matěj Pospíchal. Nováček mezi protřelými pořadateli se netají těmi nejvyššími ambicemi. Dostat na závody ty nejlepší jezdce nejen z ČR, ale i zahraničí. Po celou dobu závodů je na Žižkově náměstí připraven bohatý doprovodný program pro celé rodiny. „A pro ty, co neuspokojí odpolední program downtownu, čeká večerní afterparty doplněná kapelami“, doplňuje pravá pořadatelská ruka Miroslav Majer.

 

Pokračování je v plánu v tradiční lokaci v Rakovníku. Místní Downtownu se koná v tradičním termínu 23. července. Duchovní otec Čerw vozí třináctku na startovním čísle a stejnou číslovku bude mít i tento ročník. Nejdéle pořádaný downtown v historii ČR povede do boje opět Dan Kolář: „Downtown se opět pojede v rámci Rakovnického cyklování a my do uliček Rakovníka budeme chtít zařadit jak tradiční překážky, tak překvapit nějakou novinkou,“ a potvrzuje tak chuť vnést do akce další čerstvý vítr.

Třetí zastávku obstará Horní Planá a taktéž drží svůj termín – 6. srpna. Po premiéře v roce 2020 se druhý ročník již mohl v mnoha ohledech měřit se zavedenými podniky. V dalším růstu eventu jistě pomůže skutečnost, že napřesrok bude hostit v pořadí páté MČR. Jezdci se mohou znovu těšit na trať z velké části lesem na hlíně a kašnou na náměstí jako cílovým skokem. Před cílem se plánuje další velký skok, protože slovy Františka „Funyho“ Valeše: „Rychlost tu je!“ Louka v polovině trati se stala ideálním zázemím pro riders kemp a afterparty. Víkend u Lipna slibuje kvalitně strávený čas nejen pro jezdce, ale i jejich doprovody. Organizátoři ostatních závodů spojí síly, aby turisticky atraktivní městečko zažilo podobnou atmosféru, jakou znají v Dačicích. Na jihu je totiž svět pořád v pořádku…

 

Závěrečným podnik přivítá Příbram. Svatohorský downtown se bude konat ve stejném termínu – 17. září. Tento měsíc bude nabitý akcemi, ale na tento závod si jistě mnoho riderů v kalendáři svůj čas vyčlení. Pokud se opět nebudou rušit závody v zahraničí, budou moci v Příbrami konečně uspořádat zastávku European Downtown Cupu v jeho nultém ročníku. „Loni jsme se rozhodli nadělit jezdcům i divákům novou část trati, která se setkala s velmi pozitivní odezvou. Diváci se mohou opět těšit na tři fan zóny s moderátory, hudbou a občerstvením. Stejně jako loni proběhne vyhlášení celé Série právě u nás“, shrnul za Příbram Vlasta Ševr.

 

I v sezoně 2022 team pořadatelů pokračuje spolupráce s Českým svazem cyklistiky. Licence vydávaná Svazem nebude povinná jen pro zájemce v boji o mistrovské tituly, ale bude vyžadována pro tři hlavní kategorieJunioři (do 18 let včetně), Elite (19–29 let) a Masters (30+) na každém závodě CDS. Zůstane i kategorie Open pro nelicencované bez rozdílu věku, v podstatě příchozí závodníky, kteří se zúčastňují zpravidla svého lokálního závodu. Vítěz série z kategorie Open přejde v sezóně 2023 do jemu odpovídající licencované kategorie (Junior/Elite/Masters) a teprve následující sezonu, pokud se neumístí do TOP 10 může zpět do Open.

Na všech závodech se opět pojedou dvě soutěžní jízdy, bude vždy rozhodovat lepší čas z obou jízd, nikoliv čas z finále. Pouze v Horní Plané bude rozhodovat druhá jízda, v souladu s pravidly ČSC. První jízda se na všech závodech pojede po kategoriích v pořadí Ženy, Junioři, Masters, Open a Elite. Ve druhé se jezdci v kategoriích srovnají podle času, aby se podpořila gradace závodu pro diváky.

Startovné je nastaveno na 600 Kč a bude možné pouze elektronicky. Sto korun z každého startovného poputuje do banku a spolu s další finanční dotací z rozpočtu každého závodu vytvoří prostor pro prize money, které nebylo zvykem na každém závodě. „V příštím roce chceme garantovat prize money na všech závodech Czech Downtown Series pro licencované kategorie v procentuálním poměru 50 Elite/25 Junior/25 Master. Chceme i tímto krokem přilákat top jezdce nejen z ČR,“ doplňuje za team pořadatelů Vítězslav „Stráňa“ Stránský.

Momentálně se stále pracuje na vytvoření nového registračního systému, kde bude mít každý rider svůj profil a zajištění finančních i produktových partnerů jak seriálu, tak jednotlivých závodů. Informace o novinkách v CDS sledujte na webu www.czechdt.cz FB stránkách a Instagramu Czech Downtown Series. Už se nemůžeme dočkat, až se opět uvidíme ulicích! Trénujte přátelé!

(tz)

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu