Colnago s novým majitelem

6.5.2020

Přišel moment, který jsme očekávali, že musí přijít. Ve společnosti Colnago získal majoritní podíl investiční fond z Abú Dhabí (SAE). Naše pocity po obdržení oficiální zprávy z Colnaga byly nejprve smíšené. Doposud jsme byli hrdí, že Colnago bylo od roku 1954 stále firmou, kterou vlastnila jedna osoba – pan Ernesto Colnago.

Jsme však rádi, že si o prodeji většiny ve firmě rozhodl sám. Celý život byl velký vizionář, proto nemáme sebemenších pochyb, že by tento krok nebyl uvážený či promyšlený. Nepochybně chtěl udělat to nejlepší pro firmu, značku, zaměstnance, zákazníky i fanoušky Colnaga po celém světě. Víme, že za ta léta dostal několik velmi lukrativních nabídek. Určitě mohl prodat firmu konkurenci nebo nějaké evropské firmě. Otázkou ale je, jestli by právě tato měla dostatek financí nejen podíl získat, ale mít i další prostředky na investice do dlouhodobého vývoje a rozvoje společnosti a jejich produktů. Možná se mohl obrátit na asijské investory, ale možná se bál degradace kvality a renomé. Mohl se také obrátit směrem k USA. Pak by ale mohl čekat, že se značka stane marketingovým pozlátkem, jejímž cílem budou jen objemy, kola všech kategorií a modelů, firma poroste jen pro růst a možná by ji čekal další prodej za pár let. Dohodl se ale s investory arabskými. Můžeme s nimi nesouhlasit v mnoha otázkách, ale nemůžeme jim upřít jejich posedlost kvalitou a zaujetí pro sport. Sponzorovat cyklistický tým není motivováno touhou po ziscích, je to výraz vášně a lásky k tomuto sportu. Již pár let jsme svědky tvořícího se týmu UAE Team Emirates jezdícího na kolech Colnago s harmonizujícím vybavením Campagnolo. Ve vedení týmu je angažován bývalý mistr světa i 2x vítěz Giro d‘Italia Giuseppe Saronni. Dávají šanci jezdcům z mnoha zemí, od Nora Kristoffa, přes Slovince Pogačara i Polance, Itala Arua a Ulissiho, Portugalce Costu, Kolumbijce Gaviriu, Španěla De La Cruze a dalších. Jen jeden jezdec je jejich „domácí“.

Sdělení, které vám předkládáme, vzniklo z mnoha našich myšlenek, které rozhodnutí vyvolalo. Doba je velice konkurenční. Tři členové Ernestovy rodiny v továrně mnoho let pracují a určitě nadále budou. Všichni lidé v továrně jsou velmi milí a schopní, a jak víme, každá firma je hlavně o lidech. Věříme, že finanční stabilita firmě prospěje a že právě tento investor nepůjde cestou rychlý zisků za cenu vytváření kompromisů v kvalitě, což potvrdili ponecháním vývoje a stavby toho nejlepšího v Cambiagu jako doposud. Jsme na Ernesta a jeho rozhodnutí hrdí. Sám si firmu založil a sám si rozhodl o jejím dalším směřování.

Za české zastoupení: Petr Benčík a Vladan Hájek

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu