Český pohár MTB v olympijském cross-country se nevzdává

3.4.2020

Poté, co Mezinárodní cyklistická unie (UCI) prodloužila kvůli pandemii koronaviru závodní přestávku do 1. června začali pořadatelé Strabag Cupu, Českého poháru MTB pro rok 2020 projednávat s místními pořadateli možné termínové přesuny. Závody Českého poháru totiž mají mezinárodní statut a své místo v kalendáři UCI. Prvním dílem letošního seriálu by mělo být Mistrovství republiky, jehož termín by se jako jediný neměnil.

Díky maximální ochotě a pracovitosti všech, kdo na pořádání poháru pracují se podařilo vypracovat nový předběžný kalendář. Na jeho podobu bude mít samozřejmě hlavní vliv další vývoj celosvětové situace a rozsah mezinárodních a vnitrorepublikových omezení a opatření.

V tuto chvíli se situace jeví tak, že prvním dílem seriálu by bylo Mistrovství České republiky, konané druhý červencový víkend v Peci pod Sněžkou. Další jeden až dva závody by se uskutečnily v srpnu a finále v září. Schopnost změnit termín potvrdili pořadatelé ze Zadova a Města Touškov, v jednání je zatím Brno.

Věříme, že se pohár uskuteční, ale vše záleží na globální situaci. My jsme připraveni. Díky odsunutí olympijských her na příští rok nejsme ničím limitováni a seriál čtyř závodů a mistrovství republiky k tomu nám v těchto podmínkách připadá více než důstojný. Všem naši spolupracovníkům patří obrovský dík za entuziasmus a nasazení, s jakými se do řešení situace, do záchrany Českého poháru MTB pouštějí.“ Řekl předseda Českého svazu Cyklistiky Petr Marek

(tz)

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu